Skocz do zawartości
PrzemmeK99

Zablokowana sieć czy simlock?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem telefon z tzw. "drugiej ręki", mam go niedługo i po wsadzeniu karty nano sim wyskakiwał komunikat "sieć zablokowana", znalazłem temat, gdzie użytkownik @piskorfa zapostował sytuację w której jakoby telefon był blokowany przez operatora za niepłacenie rachunków. Dziś skontaktowałem się ze sprzedającym, który po sprawdzeniu *#546368#*850#  kodu wołał o kod odblokowania. Sprzedający na własny koszt "kupił" po podaniu mu IMEI kod odblokowania i teraz sieć normalnie działa. Pytanie jest takie, czy to już koniec i telefon będzie normalnie działał? Czy jest możliwość, że jakikolwiek operator może/mógł zablokować ten telefon? :)

To jest ww. temat :)

Edytowane przez PrzemmeK99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    King

Blokowanie imei za niepłacenie rachunków, a simlock to dwie różne sprawy. Nie kojarzę żeby obecnie polscy operatorzy zakładali simlocki (może orange), więc pytanie czy jest z polskiej dystrybucji? Gdyby był zablokowany imei to by nie działała żadna sieć na terenie RP.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon kupiony na olx, dlatego nie mam pojęcia czy z polskiej dystrybucji. W pudełku papiery są w dwóch językach: niemieckim i angielskim :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    King

Na pudełku, naklejka z kodem kreskowym i imei zawiera informacje skąd pochodzi (Polska ma kod POL, a każdy kraj/region będzie miał swój kod).
    Można też sprawdzić nr imei np http://www.imeipro.info/check_lg.html (lub podobnych bo pełno tego w necie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plus blokuje telefony za niepłacenie rachunków. Aczkolwiek to był po prostu simlock. W Polsce tylko Orange zakłada simlocka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam . Kupiłem telefon LGG5 h830 jest on chyba dedykowany na rynek USA. Po włożeniu karty sim wyświetla mi komunikat że sieć jest zablokowana. Ma ktoś jakieś pomysły? Za pomoc stawiam piwo☺ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi