Skocz do zawartości
Sebek Zet

i9505xxuhpk2 I9505XXUHPK2 i poprawna droga do root i zmiany rom

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem mam i9505 z brandingiem t-mobile rom (I9505XXUHPK2) mimo nowe ori baterii draining baterii ogromny i chce usunąć zbyteczne aplikacje bądź zmienić rom system android bierze 70% mocy
    czytajac instrukcje
    muszę zejść do KitKat a później aktualizować do lollipop czy jest inna metoda dodam ze kies nie widzi telefonu mimo ze komputer - win 10 widzi i normalnie mogę wgrywać pliki na s4
    wg sony czy innych modeli problemu z root nie bylo tylko s4 robi problem 
    prosiłbym o mała pomoc bądź naprowadzenie na dobra drogę

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Metoda z Root'em o której piszesz dotyczyła zachowania flagi knox na 0, żeby była aktualna gwarancja. W chwili obecnej na S4 gwarancji nie ma pewnie już nikt na świecie , więc możesz się nie przejmować knox'em. Najprostszy sposób na root, to użycie aplikacji KingRoot. Chwila moment i po sprawie. Sam tak robiłem. Jeśli koniecznie wolisz mieć SuperSU, zamiast tego chińczyka możesz podmienić go inną aplikacją o nazwie SuperSU-Me PRO. Tak również robiłem (trzeba tylko znaleźć odpowiednią wersję, bo nie wszystkie chcą współpracować). Wszystko znajdziesz przy pomocy wujka Google.

Jeśli chcesz tylko wgrać nowy (inny) rom, to w czym problem? Pobierz rom, zainstaluj Odina (ja używam 3.09) i po 5 minutach masz wszystko gotowe.

PS. Jeśli będziesz chciał custom rom, to oczywiście będziesz jeszcze potrzebował TWRP.

PS 2. Jeśli jednak jesteś ostatnią osobą na świecie z aktualną gwarancją, to aktualna będzie metoda o której pisałeś.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej gwarancji nie mam a na tym romie jest wielkie zuzycie baterii chcialem sprobowac xeo 5.0.1 badz modyfikowany lecz bez smieci ;)

btw. lepszy mod na 5.0.1 czy 4.4.2 ?? 

Edytowane przez Sebek Zet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pt3k

skoro już jakiegos moda bez śmieci chcesz to polecam rom Super WizCyan v4.1. Bazuje on na tw 5.0.1. Fajny rom, oczyszczony ze zbędnych śmieci samsunga, masz możliwość wgrania tych aplikacji samsunga które chcesz np. w moim przypadku to s memo, smart manager, s terminarz. I dodatkowe to edytor video, s pen do rysowania w edycji obrazów. W dodatku masz motyw z s7/8, biały jak i mój ulubiony czarny jak i inne. 

PS. akurat ja jeszcze mam gwarancje na rok, a mimo to i tak mam nabitą flagę xd 

dodano:

@Sebek Zet

Ogl nie narzekam, 3 do 4h z przewagą tych 3h, moja bateria jest z 2013, chociaż leżakowała do 2016, to tak rok używana

Edytowane przez Pt3k
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pt3k

a jak z bateria  mimo ze nowa to na ori rom szybko padala

Edytowane przez camdell
    Nie cytujemy posta poprzedzającego ! Używamy przycisku "@(Wspomnij obok logo)" lub piszemy "@up" (pkt 4.6 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie podpowiedzieć mi którą metodą zrootować rom I9505XXUHPK2? wgrałem kingo root  ale zatrzymał się na 90%, wgrałem też inne narzędzie ale również nie działało.
    Wskaże mi ktoś co powinienem użyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Te chińskie badziewia działają tylko do andka 4, więc najprostszą metodą na roota jest wgranie przez Odin'a odpowiedniego TWRP dla twojego modelu telefonu, a następnie poprzez TWRP instalacja z karty pamięci SuperSU w pliku zip. Całość to w porywach jakieś 10 minut roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    33 minuty temu, zulu88 napisał:

Te chińskie badziewia działają tylko do andka 4, więc najprostszą metodą na roota jest wgranie przez Odin'a odpowiedniego TWRP dla twojego modelu telefonu, a następnie poprzez TWRP instalacja z karty pamięci SuperSU w pliku zip. Całość to w porywach jakieś 10 minut roboty.

Pomożesz mi namierzyć niezbędne pliki? Obawiam się że sam mogę coś namotać. Mój rom to I9505XXUHPK2_I9505XEOHPL1_XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Tu masz TWRP i SuperSU.

http://www19.zippyshare.com/v/piAHK5FZ/file.html

Pamiętaj, żeby przy wgrywaniu TWRP przez Odin'a odznaczyć "autoreboot", bo inaczej ci nadpisze stockowe recovery. Po ukazaniu się napisu Pass, odłącz kabelek i wyjmij baterie, a następnie ją włóż i uruchom telefon kombinacją klawiszy od razu do TWRP (vol+, Home i Power) i tam wskaż miejsce na karcie z SuperSU.zip i zainstaluj.

PS. Oczywiście najpierw ustaw sobie język polski w TWRP .

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    53 minuty temu, zulu88 napisał:

Tu masz TWRP i SuperSU.
    http://www19.zippyshare.com/v/piAHK5FZ/file.html
    Pamiętaj, żeby przy wgrywaniu TWRP przez Odin'a odznaczyć "autoreboot", bo inaczej ci nadpisze stockowe recovery. Po ukazaniu się napisu Pass, odłącz kabelek i wyjmij baterie, a następnie ją włóż i uruchom telefon kombinacją klawiszy od razu do TWRP (vol+, Home i Power) i tam wskaż miejsce na karcie z SuperSU.zip i zainstaluj.

Dzięki wielkie. Udało się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi