Skocz do zawartości
Dumlas

Brak synchronizacji niektórych aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Dumlas

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu mam problem z moim samsungiem s6 edge (android 7.0).

Konkretnie - maile w apce gmail przychodzą z dużym opoźnieniem, jesli odpale Gmaila sam to dwa razy musze odświeżać widok aby pobrać wiadomości. To najwiekszy problem. Inne to np. Brak możliwości odświeżenia pogody (recznie), aplikacja nights keeper mimo zaplanowanego profilu nie włącza się o zaplanowanej godzinie oraz nie wyłacza sie wogóle po zakończeniu profilu. Potrafi właczyć profil nie przeszkadzać o losowej godzinie. Wystepuje równiez problem z pobieraniem aplikacji ze sklepu Play - aplikacja niby pobiera sie, jednak nie kończy a przez to nie instaluje apki. Po restarcie aplikacja zostaje zainstalowana automatycznie.

Wydaje mi się że wszystkie te problemy sa ze soba powiązane - tak jakby telefon blokowal działanie aplikacji.

Telefon nie ma roota, przywracalem do ustawień fabrycznych oraz robiłem twardy reset. Po nim bylo nawet nieźle, po zakończeniu przywracania kopii bezpieczenstwa z konta samsunga jednak wszystko wrocilo do stanu poprzedniego.

Nie wiem już jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    5 godzin temu, Dumlas napisał:

przywracalem do ustawień fabrycznych oraz robiłem twardy reset. Po nim bylo nawet nieźle, po zakończeniu przywracania kopii bezpieczenstwa z konta samsunga jednak wszystko wrocilo do stanu poprzedniego.

W mojej ocenie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dumlas

No to zrobiłem kolejny twardy reset.

Następnie podłączyłem jedynie konto Google do telefonu - odzyskując np. Kontakty.

Cała resztę zrobiłem już ręcznie, tj. Poinstalowałem aplikacje, skonfigurowalem ich ustawienia i przywróciłem wiadomości z lokalnej kopii bezpieczeństwa.

Efekt jest taki że przez pół dnia wszystko chodziło bez zarzutu. Teraz jednak znów otrzymałem email na gmailu dopiero po godzinie, aplikacje ze sklepu Google pobierają się ale nie instalują (tu pomaga restart telefonu), pogoda odświeża się jak chce a nie wtedy kiedy ja tego chce (sorry że uczepilem się tej pogody, ale moim zdaniem jest to objaw tego samego problemu).

Wszystko to wygląda tak jakby urządzenie samo wybierało sobie czas synchronizacji.

Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

A jesteś pewien że masz włączoną autosynchronizację?
    U mbie też wczoraj też był problem z mailami, nie dochodziły przez pół dnia, później hurtem dostałem kilkadziesiąt.

Wysłane z mojego Xperia M2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dumlas

Tak. W ustawieniach gmail mam włączoną synchronizację. Wiadomości mają być w widgecie 30dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Zrób jeszcze raz twardy reset i instaluj aplikacje po kolei - wtedy może uda Ci się namierzyć, która powoduje te problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi