Skocz do zawartości
zimoh

Sony Xperia E5 czy Nokia 3?

Rekomendowane odpowiedzi

zimoh

Witam, porównuję sobie (Głównie na gsmarena) różne telefony i zastanawiam się nad tymi dwoma, które wymieniłem w temacie. Za Xperią przemawia głównie RAM (0,5GB to dużo?) no i marka (czy może macie inne wrażenie?). Sony ma za to lepszy aparat (nie znam się na tych przesłonach, jasnościach obiektywu itp. Widzę więcej megapikseli - znaczy lepszy :P), nooo i tyle. Nokiama jeszcze ciut pojemniejszy akumulator i to wszystko. Czy są jeszcze jakieś różnice, których nie dostrzegam? Co byście wybrali? Jak się domyślacie nie jestem jakimś ultra fanem samrtfonów, potrzebuję go do normalnego użytkowania - telefon, internet, fb, czasem jakieś zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla ścisłości Sony ma 1,5GB ramu, a tak ogólnie przy porównaniu polecam obejrzeć recenzje telefonów które porównujemy, można się trochę dowiedzieć. O urządzeniu od osoby która korzystała z niego. A wracając do tematu to ja osobiście bym wybrał Sony.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Większość recenzji Nokii 3 mówi o tym samym. Że nikt z recenzentów nie poleci tego telefonu nawet wrogowi ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak - przy Androidzie 7 2GB RAMu to chyba minimum. Ja bym na twoim miejscu poszukał czegoś jeszcze, a nie ograniczał się do tych dwóch modeli. Z drugiej strony te 1.5 GB w Sonym to już w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie do jakiej kwoty szukasz telefony i jakie są Twoje główne wymagania ?? to może coś się jeszcze innego doradzi i będziesz miał większy wybór :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clasik

Przejrzałem sobie specyfikację jednego i drugiego i wychodzi, że nokia wszystko ma ciut lepsze oprócz aparatu. To już jest kwestia wyboru, sam zdecyduj czy potrzebny Ci lepszy aparat czy wystarczy 8mp. A jak z cenami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Poczytaj i ogladnij recenzje na necie. Nikt nie poleca noki 3, potrafi zamulic nawet w menu

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nokia przy tej cenie 2 gb ramówi i procku MediaTek MT6737 (4 rdzenie, 1.30 GHz, Cortex A53) nie ma praktycznie prawa bytu. W tej cenie kupisz np w sferisie xiaomi note 4 w konfiguracji 3/32 za ok 700 zł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zimoh

Nokia 3 jest ciut droższa od Xperii - np. w matrixmedia o ~70zł  no ale to nie jest za duża różnica. Poza tym podoba mi się trochę bardziej od strony wizualnej, więc chyba stanie na niej. Chyba że macie jeszcze jakieś budżetowe propozycje (do 750zł absolutne maksimum).

Edytowane przez zimoh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Xiaomi redmi note 4. Kupilem dwa tygodnie temu w sferisie za 729zl. Bije te telefony na 4 glowy. Snapdragon 625 3/32 gb ramu robi swoje. I duza bateria. Tej noki lub xperii nie kupuj w tej cenie wogole sie nie oplaca

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi