Skocz do zawartości
alter5413

rozwiązany [Rozwiązany] Brak ładowania w trybie Dash Charge.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z telefonem, nie mam Dash ;/ tzn telefon nie ładuje się w trybie Dash. Złożyłem Ticket o naprawę na One plus bo podobno z tego co czytałem to płyta głowna do wymiany.  

Już próbowałem wszystkiego. Właczałem wyłaczałem debugowanie , kupiłem nową orginalną ładowarkę z kablem z oneplus(140 zł z przesyłką szok!!) wgrałem czysty rom i firmware , całkowity format i nic. Ktoś ma pomysł?

Edytowane przez Daniel.
    Korekta tekstu. Jeden temat, jedno zagadnienie. Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to wina prądu zmień gniazdko.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@up 
    A co prąd z innego gniazdka jest gęściejszy ?

@alter5413

Skoro wyeliminowałeś ładowarkę zakupując drugą i jest to samo, resety i flashe nie pomagają to niestety, ale Twoje założenia co do

uwalonego gniazda wydają się słuszne. Zostaje naprawa serwisowa.

Edytowane przez Daniel.
    Nie cytujemy poprzedzającego postu w całości wystarczy @up bądź wspomnij opcją @ przy nicku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie serwis zadaje głupie pytania i wysnuwa idiotyczne teorie, tzn zmien gniazdko, wyłacz włacz telefon . A żeby lepiej zrozumieć problem nagraj nam wideo . Czy oni są tempi?? mam nagrać wideo jak podłacząm do PC tel. i wkładam ładowarkę do gniazdka... echhh no to nagrywam i czekam.

Edytowane przez alter5413

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Niestety takie śmieszne mają procedury. Poczekaj aż zaproponują Tobie zdalną sesję flashu systemu, bo i to może Cię czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Dziwne te zachowania serwisu, do wymiana pewnie taśma ze złączem usb typu c którą można kupić za 5$ a problemy robią jakby musieli telefon na nowy wymienić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagrałem filmik jak podłączam tel do gniazdka itd., wszystko łaopatologicznie na filmie pokazałem, no i wysłała mi dokumenty do wysyłki. Tel jedzie do Czeh , jutro ma być kurier . Trochę po cichu liczę że mi może na nowy wymienią ,ale jak naprawią tylko to też będzie dobrze:) 

Co do taśmy i złącza usb myślę że jest ok. Telefon ładuje się ok nic nie przerywa ładowania, złacze nie jest uszkodzone mechanicznie, nic nie jest lużle. Myślę że chodzi  o płytę głowną bo tel nie ładuje się w technologii Dash , a po podłaczeniu do komp, PC go nie widzi, nie wyskakuje w tel żadne okno aby wybrać opcję połaczenia, natomiast wyskakuje napis wolne ładowanie . Na xda parę osób też miało identyczny problem. Niby nic strasznego bo można z tym żyć , ale brakuje mi tego szybkiego ładowania i podłaczenia do kompa.

Edytowane przez alter5413

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam

Dla potomnych. Jeśli telefon nie ładuje w technologii Dash i komputer nie widzi tela to znaczy, że macie uwalona płytę głowną. U mnie poszła do wymiany płyta , teraz czekam na kuriera bo już wysłany telefon. Jak narazie na plus obsługa ,zobaczymy w jakim stanie dojdzie telefon. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Sorrki ale ciekawi mnie jak to zdalnie zdiagnozowali, że to akurat Mobo a nie taśma Flex z portem USB ?

co w takich przypadkach wydaje się bardziej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 29.08.2017 o 20:51, Roy napisał:

Nie, nie zdalnie. na suporcie nic nie pomogli. Wystawili dokumenty do wysyłki telefonu w czwartek , w piatek zgłosił się do mnie kurirer , w poniedziałek telefon znalazł się w serwisie w Czechach , we wtorek po diagniozie serwisowej stwierdzili że płyta głowna. Wadliwa część została wymieniona, zmienił się nr IMEIi odrazu we wtorek wysłali telefon z powrotem . Dzisaj już jest u mnie i wszystko chodzi sprawnie i ok .  Z tego co czytałem parę osób na xda miało podobny problem z tym ładowaniem i z tym że komputer nie widzi tela. Całe szczęście nie musiałem za to płacić i była to naprawa gwarancyjna. Oczywiście telefon ma czystego stocka i zablokowany bootloader. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi