Skocz do zawartości
DvD93

[UB][8.1.0] Resurrection Remix O + ROOT + TWRP

Rekomendowane odpowiedzi

DvD93

Zarówno ja, jak i autor nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia (które i tak nie powstaną), czy stratę ważnych danych spowodowanych instalacją ROMu. Jesteś świadomym użytkownikiem forum i zanim zabierzesz się za jakikolwiek tuning swojego telefonu zgłęb podstawowe zagadnienia z tym związane. Instalacja oprogramowania powoduje utratę gwarancji. Oprogramowanie wymaga odblokowanego bootloadera, który wiąże się z utratą kluczy DRM. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej KLUCZY DRM (partycji TA).

Witam!

Dziś do zaprezentowania mam ROM na bazie Android Oreo :D Jego właściwa nazwa to Resurrection Remix O - jest to wspaniała produkcja zespołu o tej samej nazwie Resurrection Remix. Dodatkowo zaprezentuję metodę na aktywny ROOT tego OS. Serdecznie zapraszam!

https-%2F%2Favatars1.githubusercontent.png8bffe1506e89c.png

Sam jestem użytkownikiem powyższego systemu i szczerze polecam. Działa płynnie, posiada wiele przydatnych funkcji bez potrzeby instalowania Xposed. Dodatkowo wybierając root'owanie za pomocą Magisk jesteśmy w stanie używać aplikacji blokowanych po instalacji klasycznego SuperSU.

WYMAGANIA:

Odblokowany BL [Pamiętaj o BackUp'ie TA!].

+ Xperia Z2 D6502 lub D6503.

+ Uważne czytanie! :D

BUGI:

- niedziałająca aplikacja AudioFX - można ją bez problemu usunąć,

- aparat jak i kamera działa jedynie pojawia się zielony pasek po prawej stronie oraz czasami przesunięte są kolory ("jakby z obiektu wychodził duch" :D ) --> nie występuje to na Cmeringo.

INSTRUKCJA INSTALACJI:

ROM:

1) Pobieramy najaktualniejszy ROM, Gapps'y (zgodne z wersją androida), TWRP.
2) Z pobranego ROMu wyciągamy kernel - boot.img.

3) Za pomocą --> [Tutorial] Flashowanie kerneli, recovery za pomocą ADB :

a) wgrywamy kernel - boot.img z użyciem komendy: fastboot flash boot boot.img

b) wgrywamy recovery TWRP - recovery.img z użyciem komendy: fastboot flash recovery recovery.img

4) Odpinamy telefon i uruchamiamy go klikając pulsacyjnie Volume + w celu wejścia do TWRP Recovery.

5) Robimy Wipe SYSTEM, DATA, DALVIK, CACHE.

6) Instalujemy ROM oraz Gappsy'y.

7) Modele D6502! dodatkowo wgrywają Baseband patch D6502.

---------- TO JESZCZE NIE KONIEC ----------

ROOT:

Można go dokonać za pomocą 2 aplikacji: klasycznie za pomocą SuperSU oraz za pomocą Magisk - jest to narzędzie, które dodatkowo posiada wiele ciekawych modułów, a co najważniejsze umożliwia korzystanie z aplikacji, które blokowane są poprzez wykrycie ROOTa na telefonie (np. Snapchat, Pokemon GO itd.). Zdecydowanie polecam!

8) Wgrywamy SuperSU i resetujemy telefon.

---------- ALBO ----------

8*) Wgrywamy Magisk i resetujemy telefon, po zresetowaniu instalujemy Magisk Manager.

PLIKI DO POBRANIA:

+ ROM Resurrection Remix O 

Gapps'y 

TWRP Recovery 3.2.1-1 

SuperSU

Magisk & Magisk Manager

Dodatkowo ze względu na stare przyzwyczajenia:

Stock'owa klawiatura

Stock'owy aparat z dodatkami + Album

ŹRÓDŁA:

Źródło z xda 

Team RR OS

Google+ Team'u RR OS [dużo przydatnych informacji, odpowiedzi na stale zadawane pytania]

SuperSU

Stock kamera

Edytowane przez DvD93
Aktualizacja wątku o system na bazie OREO.
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skipper

Czy system i dodatki zawarte w nim są w języku polskim?
Myślałem że Z2 całkowicie już umarła a jednak się myliłem :-)
Chyba czas na zdjęcie BL z moje poczciwej Zetki :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Skipper cały system jest po polsku. Menu personalizacji także.

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skipper

Dzięki za odpowiedź :-)
Jak będę miał dłuższą chwilę wolnego to może w końcu ściągnę kaganiec z telefonu i pobawie się w grywanie softu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DvD93

No nie do końca cały, są drobne wstawki angielskie, ale znikome i raczej nie rażą w oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio pojawił się u mnie problem z połączeniami. Podczas rozmowy nie słuchać mnie, ani ja nie słyszę rozmówcy. Czytałem o wyłączeniu "OK GOOGLE" na wszystkich ekranach, ale to nie pomaga. Czy znacie rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DvD93

U mnie nie występuje ten problem, ale ja większość aplikacji usuwam i zamieniam na własne. Spróbuj zrobić wipe dalvik i wipe cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie przywróciłem kopię poprzedniego romu. Aktualnie nie mam czasu na zabawę i potrzebuję telefonu. Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planuje dziś zabrać się za wgranie tego romu. Od początku siedziałem na samych stockach i najbardziej odpowiadał mi 5.1 ze względu na najlepszy zasięg. Będę też odblokowywał bootloadera. Jak wygląda sprawa zasięgu na tym romie testowaliście w moiejscach ze słabym zasięgiem lte? Często jestem w miejscach gdzie na LL mam 1-2 kreski lte a na MM wskakiwał mi w tych miejscach w 3g. Drugie pytanie czy aparat i nagrywanie filmów działa bez problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DvD93

Jeżeli chodzi o zasięg, mam operatora PLAY to juz i na stocku różnie od pewnego czasu działał, dlatego to raczej jest pojęcie względne. W mieście mam full + LTE (miasto 25 tys mieszkańców) pod granicą był szczątkowy i znikal i pojawiał się. A co do aparatu zalecam zainstalowanie stocka podanego niżej, ten ma możliwość nagrywania 4k. Samo nagrywanie dziala tu i tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi