Skocz do zawartości
Linkyop

stock [N 7.0] | [A520FXXU2BQIJ] [10.2017] | [XEO]

Rekomendowane odpowiedzi

Linkyop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    abramq

Dzięki!

Pozwólcie, że jeszcze dopytam - bo mam ten telefon z brandem Plus-a, ale używam go w sieci Play - a widzę, że ROM 7.0 dla Play-a jest tez do pobrania. W tej sytuacji proponowalibyście pobrać ten Play-owy (zainstaluje się na słuchawce z Plusa?), czy lepiej ten BT? 

dodana zawartość

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎17 o 18:18, 40i4 napisał:

Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Język i wprowadzanie > Klawiatura ekranowa > Klawiatura Samsung > Języki i typy > Polski > Klawiatura 3x4.

Wielkie dzięki! Nieźle zakamuflowali tą opcję. A dla mnie to najlepsza klawiatura do szybkiego pisania jedną ręką (wręcz jednym palcem, oczywiście z podpowiadaniem słów :-) ). 

dodana zawartość

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎14 o 11:40, pawelzab napisał:

Jest już 7.0 dla Play. Właśnie pobieram :)

Witam,

czy Play-owy ROM zawiera dużo BloatWare? Jak wrażenia w stosunku do wersji 6.0 - poleciłbyś innym siódemkę?

dodana zawartość

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎14 o 13:33, 40i4 napisał:

No ja też. Cóż, oby z baterią było ok, bo na BTU tak średnio, a nie będę siedział na 6.0

Witam,

Czy masz może już jakieś obserwacje co do baterii?

dodana zawartość

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎17 o 11:06, Sukashi napisał:

@abramq

Nie będzie problemu, ale przy każdym wgrywaniu softu o innym CSC oraz o niższej wersji musisz wgrać soft 4-plikowy, a więc czeka cię wtedy format pamięci telefonu. I tak jak kolega wyżej mówi - jeżeli niebrandowany to tylko BTU, w twoim przypadku. 

Czy to dotyczy również sytuacji w takiej jestem teraz? - mam słuchawkę z brandowanym softem Plus-a i chce wgrać BT - mogę to zrobić tylko ROM-em w wersji 4 plikowej?

Edytowane przez abramq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@abramq

Jeżeli już chcesz pobierać soft to przez SamFirm, najlepszy transfer oraz 100% pewność że pobierze najnowszy soft dla danego regionu oraz pobiera soft po kodzie CSC, a nie nazwie regionu, więc trudniej się pomylić.

W twoim przypadku lepiej wgrać soft Playa, dzięki temu będziesz miał VoLTE i/lub VoWiFi (w zależności czy Play to obsługuje), bo w BTU to nie będzie działać a XEO (a w nim to działa dla każdej polskiej sieci komórkowej która to obsługuje) nie da rady wgrać na twój telefon z zachowaniem OTA.

Problemu z wgraniem softu od Playa na telefon z brandem plusa nie będzie, tylko musisz wgrać soft 4-plikowy, a więc będzie formatowana pamięć telefonu! Wymagane to jest żeby kod CSC się zmienił.

Zawsze jak zmieniasz CSC, czyli region, to musisz wgrać soft 4-plikowy, to zresztą masz napisane w moim poście który zacytowałeś (tak w sumie to zamiast "oraz" powinno być "i/lub" w tym zacytowanym zdaniu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 minut temu, Sukashi napisał:

Zawsze jak zmieniasz CSC, czyli region, to musisz wgrać soft 4-plikowy

A jak bym wgrał soft jedno plikowy bo właśnie miałem to robić i w ostatniej chwili ukazał się Twój post :) to co by się stało ? mam taką samą sytuację jak kolega, telefon jest z brandem plusa Android 6.0 a chciałem wgrać T-mobila. Aby pobrać soft 4 plikowy w SamFirm muszę zaznaczyć opcję Binary Nature ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    9 minut temu, lukilks napisał:

Aby pobrać soft 4 plikowy w SamFirm muszę zaznaczyć opcję Binary Nature ?

tak, właśnie

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, nie mogę wgrać softu 4 plikowego. Czy po zaznaczeniu Re-partition muszę mieć plik .pit ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz ale nie musisz. Czemu nie możesz wgrać ? Co wyskakuje?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    7 minut temu, lukilks napisał:

Czy po zaznaczeniu Re-partition muszę mieć plik .pit ?

warto by było dopiąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez pliku .pit nie chciało ruszyć, nie pamiętam co było napisane ale po dodaniu pliku poszło w moment.  Telefon zaktualizowany lecz nic mi nie skasowało a zaznaczone miałem full reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam taki problem.Mam telefon z edycji Węgierskiej z CSC XEH , nieopatrznie wgrałem Odin-em rom polski z XEO wtedy zmieniło mi się CSC na BTU, dałem awaryjne odzyskiwanie softu przez Smart Switch, niby pobiera ROM z CSC XEH po S/N ale po restarcie mam ROM Z CSC ETL dla Czech.Teraz już nie wiem co mam zrobić żeby wrócić do XEH.I tak się zastanawiam czy będę teraz miał dostępne przyszłe aktualizacje OTA.Taka mała konkluzja ROM z wersją CSC ETL lepiej trzyma baterię niż ten z BTU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi