Skocz do zawartości
Linkyop

stock [N 7.0] | [A520FXXU2BQIJ] [10.2017] | [XEO]

Rekomendowane odpowiedzi

@sukr Dlatego, że nie pobiera tak jak OTA jedynie nowych plików potrzebnych do zaktualizowania/podmienienia lecz pobiera się cały obraz systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

@radoslawik no i wgrało się, ale nie wiem, czy robić wipe i zgrywać na nowo ze zrobionej w Smart Switchu kopii zapasowej pliki z pamięci telefonu. Co radzisz? Bo nie widzę żadnych błędów obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie aktualizacja zabezpieczeń tylko zupełnie nowy system. Przy takich aktualizacjach zaleca sie przywrócić ustawienia fabryczne.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

@Adasiek740 nawet jeśli na pierwszy rzut oka nic się nie krzaczy, nie ma jakichkolwiek błędów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sukr Ja mimo wszystko przywróciłem do fabrycznych. Zrobisz jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

Póki nie widzę drenażu baterii, krzaczacych się aplikacji to nie będę robił factory resetu. Zresztą nawet w instrukcji na Smart Switchu nie było napisane o factory reset, więc zobaczymy, jak się będzie sprawował telefon. Póki co wyraźnie przyspieszył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sukr
    Tak. Nawet jak nie widać błędów

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

Póki co zostawię bez wipe. Kopia zapasowa jest w razie problemów zrobiona. A powiedzcie, jak przywróci się z niej dane telefonu, to nawet ustawienia poszczególnych aplikacji będą takie same, jak przy robieniu tejże kopii? Będzie to odwzorowanie 1 do 1? Jeśli tak, zastanowię się i może zrobię wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    abramq

Witam,

Mam słuchawkę z brandem Plusa, na Smmobile widzę (jak na załączonym obrazku) dostępne 4 różne ROM-y.

1. Rozumiem, że najlepiej byłoby zainstalować Plus-owy, wtedy nie pozmieniałyby się te wszystkie CSC itd. i działałoby dalej OTA w przyszłości ?

2. No ale Plus-owego nie ma - więc wtedy najlepiej zainstalować ten bez brandu ? Licząc się z utratą aktualizacji OTA w przyszłości?

Z góry dziękuję za wszelki odzew, pozdrawiam!

samm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@abramq

Strzelam że włączyłeś filtrowanie dla Androida 7. Soft plusa na pewno jest na sammobile, a już tym bardziej na SamFirm (wraz z lepszym transferem).

Jeżeli nie będziesz root'ował/modyfikował systemu tak że OTA się zablokuje, to nie warto wgrywać XEO, bo odcinasz się od chociażby poprawek bezpieczeństwa.

Jeżeli chcesz mieć niebrandowany soft to wgraj BTU, a jeżeli w twojej sieci jest dostępne VoLTE i/lub VoWiFi to wgraj soft swojej sieci. Jeżeli jesteś w plusie to raczej nie ma sensu wgrywać ponownie tego samego softu, dlatego zaktualizuj go za pomocą OTA lub SmartSwitch na komputerze i zrób full wipe (o ile już go nie konfigurowałeś i nie chce ci się tego robić ponownie).

PS. Softy wgrywaj 4-plikowe - format pamięci telefonu!

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi