Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja o VoLTE i VoWi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Linkyop

Witam. Tutaj będziemy rozmawiać o funkcjach VoLTE i VoWi-Fi i problemach z owymi funkcjami.

Jak aktywować usługę VoLTE w smartfonie?

Należy wejść w Ustawienia -> Połączenia -> Sieci komórkowe i tam zaznaczyć opcję Połączenie VoLTE. Włączona funkcja nie jest sygnalizowana ikoną na pasku stanu.

Spoiler

755ddddcce9021c1d75ddf0f9ac9867b.jpg

Jak aktywować usługę VoWi-Fi w smartfonie?

Należy uruchomić aplikację Telefon i wejść w trzykropkowe menu. Tam należy stuknąć w Ustawienia. Zjeżdżamy na sam dół ustawień i zaznaczamy opcję Połącz. przez sieć Wi-Fi. Włączona funkcja jest sygnalizowana ikonką słuchawki z sygnałem Wi-Fi. Jest wyświetlana tylko podczas połączenia z siecią Wi-Fi, tak jak na poniższym screenie:

Spoiler

ff1987b34b514f5cdfa83e47f7eb2e99.jpg

Edytowane przez bzik123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

Wygrywał ktoś brand od Orange? Pytam bo myślę, o VoLTE. Sam mam brand Play, ale chyba czas na zmianę sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@Snajpiq

Zależy o co pytasz. A wgrywanie tylko dla VoLTE jest warte zachodu, przede wszystkim dla mniejszego zużycia baterii przy częstych rozmowach, SMSach i MMSach.

Jak już rozważasz zmianę sieci to ja ci odradzam Orange, sam z tamtąd uciekłem do T-Mobile i tu akurat mam i VoWiFi i VoLTE dla A5 17, a ofertę mają niezła, zasięg też. To tak nawiasem mówiąc.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

@Sukashi

Obecnie mam i to niezły abonament na czas nieokreślony. Gdyby nie to, że prawie zawsze telefon jest w roamingu krajowym bo nadajnika Play w pobliżu brak, to bym nie myślał o zmianie. Ogólnie to niezbyt mnie interesuje abonament na 24 miesiące lub dłużej. W Orange oferta na kartę jest bardzo dobra choć sama obsługa klienta wg mnie do bani. VoLTE by mi się przydało. Apkę dla Wi-Fi Calling też dopracowują. Ty zmieniałeś Brand?

Edytowane przez Camulos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@Snajpiq

Telefon mam z Orange (od taty) i był z ich brandem, i na to wgrałem brand T-Mobile. Bez brandowanego softu twojego operatora nie będziesz mieć VoLTE i/lub VoWiFi.

Ta aplikacja do Wi-Fi Calling od Orange jest do kitu, testował ją mój tata na S5 i to się mija z celem. Zawsze musisz mieć aktywne powiadomienie, zamiast ikonki słuchawki z Wi-Fi zaraz obok ikony Wi-Fi, żebyś widział czy działa czy nie. Do tego jeszcze doszło drugie powiadomienie z systemu Android o aktywnym połączeniu VPN gdy Wi-Fi Calling było aktywne. Także panel powiadomień będziesz mieć zawsze zawalony 1-2 powiadomieniami.

Gdy masz natywne wsparcie jak w T-Mobile to takich rzeczy nie ma.

Orange opuściłem z dwóch powodów: bardzo słabe podejście do klienta, pochodzące pod wyzysk, oraz słaba oferta w porównaniu do Play i T-Mobile. A T-Mobile wybrałem ze względu na bardzo dobrą ofertę rodzinną (3x SIM), którą zmodyfikowali mi na 2x SIM + router 30 GB w tej samej cenie, plus dorzucili mi 4 miesiące za 1 zł te dwie karty SIM (za internet mobilny normalna cena od początku). Także idą bardzo na rękę dla klienta. Z przeniesieniem numeru nie było problemów, za wyjątkiem tego że Orange jeden z numerów (2 przenoszone z Orange) który był w abonamencie przeniósł od razu a nie tak jak my sobie tego zażyczyliśmy na wniosku - wraz z końcem umowy. Przez co musieliśmy zapłacić jakąś karę za zerwanie umowy przed czasem...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

@Sukashi

Pomyślę nad T-Mobile. Masz jakiś link do toturiala jak wgrać brand T-Mobile? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Pytanie odnośnie VoLTE.

Mam zrootowany i zainstalowany XEO A520FXXS2AQF2.

1) Czy aby korzystać z VoLTE muszę mieć jakiś brandowany system przez któregoś z operatorów ?

2) Jesi tak to czy musi to być brand od Orange ( bo w nim jestem) czy może być od innego operatora ?

W sumie specjalnie instalowałem XEO aby pozbyć się dodatkowego softu od nich :( Pozdrawiam :)

Edytowane przez wormsik76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@wormsik76

1. Tak. W brandowanym softcie operator umieszcza swoje oprogramowanie do obsługi VoLTE i/lub VoWiFi.

2. Musi być tego samego operatora co u niego masz SIM.

Większość rzeczy w brandowanych softach dla A520F można odinstalować.

Następnym razem, proszę poszukaj czy już temat nie był wałkowany w tym dziale. Bo był - kilka postów wyżej jak i w temacie:

@Snajpiq

Zaraz wyślę na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 13.08.2017 o 11:08, wormsik76 napisał:

Witajcie.

Pytanie odnośnie VoLTE.

Mam zrootowany i zainstalowany XEO A520FXXS2AQF2.

1) Czy aby korzystać z VoLTE muszę mieć jakiś brandowany system przez któregoś z operatorów ?

2) Jesi tak to czy musi to być brand od Orange ( bo w nim jestem) czy może być od innego operatora ?

W sumie specjalnie instalowałem XEO aby pozbyć się dodatkowego softu od nich :( Pozdrawiam :)

1) VoLTE działa w Orange na XEO - sprawdzone, sam używam

2) jak wyżej

Tak jak napisał @Sukashi, łatwo wywalić niechciane apk w sofcie opeatora.

Spoiler

Screenshot_20170814-081726.jpg

Edytowane przez camdell
    Grafiki oraz zdjęcia wstawiamy w spoiler. (pkt 4.11 Regulaminu) Tu poradnik jak to zrobić: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdj%C4%99ciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@YourCon

To co pokazałeś to jest ikona VoWiFi, ale i tak ciekawe że Orange VoWiFi działa na XEO.

A jeszcze dziwniejsze jest to że A5 17 nie ma na liście telefonów obsługiwanych przez Orange dla VoWiFi. Chyba że nie raczyli zaktualizować listy, jak to Orange...

Edytowane przez Sukashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi