Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja o VoLTE i VoWi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

@up

W A5 2017 ta ikona odpowiada też za VoLTE. Sprawdzałem i jest aktywna nawet mimo braku Wifi i podczas połączenia telefon nie przechodzi z LTE na HSDPA [H+]. VoWiFi tak jak piszesz niestety nie działa na Orange, może aktualizacja do Nugata to zmieni jeśli operator będzie chciał. Z drugiej strony ciekaw jestem jaki soft będzie potrzebny bo dla S7E musi być OPV a dla S6 i S8 musi być XEO :)

Edytowane przez camdell
    Nie cytujemy posta poprzedzającego ! Używamy przycisku "@(Wspomnij obok logo)" lub piszemy "@up" (pkt 4.6 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@YourCon

Nieprawda, a jeżeli tak masz to znaczy że coś jest nie tak - nie działa to poprawnie. U mnie gdy jestem podłączony pod Wi-Fi to mam takie same ikony VoWiFi i Wi-Fi. Natomiast gdy nie jestem to mam to, czyli VoLTE oraz LTE (oczywiście jeżeli jestem pod zasięgiem LTE):

Spoiler

Screenshot_20170814-224126.thumb.png.d985477aa9abbe9037818320d4d49d75.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sukashi i YourCon bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Proszę o podpowiedź jak w takim razie włączyć VoLTE na moim XEO ?

na stronie https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5/SM-A520F nie ma przy wyborze kraju Polski softu dla Orange. jest XEO, Heyah, Plus, Play, T-mobile.

Skąd w takim razie pobrać dla Orange ?

w ustawieniach mam:

Spoiler

1.png

ale co ciekawe .... myślałem ze mam pełne XEO....

Spoiler

2.png

soft :

Spoiler

3.png

Edytowane przez bzik123
    Pkt. 4.11 Regulaminu Forum (zdjęcie wstawiamy w spoiler)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już lukam... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@wormsik76

Najlepiej ściągnij przy pomocy SamFirm wpisując w pole Model: SM-A520F, a w pole Region: OPV. Będzie wtedy lepszy transfer.

3 godziny temu, wormsik76 napisał:

Proszę o podpowiedź jak w takim razie włączyć VoLTE na moim XEO ?

Musisz wgrać soft brandowany od Orange - CSC: OPV. Koniecznie 4-plikowy, żeby CSC się zmieniło. I potem w ustawieniach, w tym miejscu w którym robiłeś screenshot, masz ustawienie VoLTE i przełącznik.

Edytowane przez Sukashi
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sukashi

dzięki za podpowiedź ale już mam ponad połowę ściągnięte :) choć cały czas zastanawiam się czy warto z tego mojego niby XEO przechodzić na OPV.

Jeśli się zdecyduję to jak ODINEM zmienię soft na OPV zainstalowane programy i ustawienia zostają czy robi się automatycznie full wipe ?

Jestem też ciekaw Nugata jak wyjdzie dla nas... szczególnie pod względem baterii :)

Edytowane przez wormsik76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@wormsik76

Przy SamFirm ja mam transfer 5-7 MB/s, więc w mniej jak 15 min mam soft.

Na pewno warto bo aktualnie masz zablokowane aktualizacje przez OTA, gdyż masz kombinacje XEO/BTU. To po pierwsze, a po drugie gdy jesteś w zasięgu LTE to podczas rozmowy/sms/mms telefon nie przełącza się na H+ żeby obsłużyć te czynności, dzięki czemu zużywa mniej energii.

Musisz wgrać soft 4-plikowy, więc z automatu robi się format pamięci telefonu - full wipe. Karta SD i SIM będą nietknięte.

Edytowane przez Sukashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sukashi

Dzięki, jednak pobrałem przez SamFirm :)

biorę się za ODINA choć 4 plikowca nigdy nie wgrywałem. Zawsze pojedyńczy....

dodana zawartość

@Sukashi

móglbym prosić o wskazówkę jak w Odinie to "powrzucać"

po rozpakowaniu mam 5 plików:

Spoiler

1.thumb.jpg.5fd6cb86b5c081830b7fbdb10dc82e22.jpg

czy tak ? (bo są dwa pliki do CSC)

Spoiler

2.jpg

i co z rootem jeśli go już mam, będę musiał na nowo walczyć bo miałem problemy z zabezpieczeniem FRP lock ?

dodana zawartość

znalazłem na 

"CSC" używa się z opcją Re-Partition oraz z plikiem PIT, która wyczyści dokładnie pamięć telefonu, a przy "HOME_CSC"  zachowasz dane .

więc chyba spróbuje z HOME_CSC ?

Edytowane przez camdell
    Grafiki oraz zdjęcia wstawiamy w spoiler. (pkt 4.11 Regulaminu) Tu poradnik jak to zrobić: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdj%C4%99ciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@wormsik76

Musisz wgrać system 4 plikowy, wiąże się to z formatowaniem pamięci telefonu, w innym wypadku nie zmieni się CSC (wtedy prawdopodobnie będzie znowu taka kombinacja jak przy XEO/BTU), a tym samym VoLTE może być nieaktywne. Karta SIM i SD pozostaną nietknięte (na wszelki wypadek wyjmij na czas instalacji).

Tutaj masz poradnik jak wgrać:

http://forum.android.com.pl/topic/288948-debrandowanie-s7-edge-g935f-knox-0x0/

Tylko pamiętaj! Wszystkie pliki które wgrywasz MUSZĄ być dla twojego telefonu, nie dla S7 Edge G935F. Natomiast Odin i sterowniki tak jak w poradniku.

A i niech nie zmyli cie poradnik - mówi on o debrandowaniu, ale żeby to zrobić musisz ściągnąć czysty soft dla regionu XEO. Podałem ten poradnik bo najlepiej opisuje wgrywanie softu 4-plikowego, a taki właśnie będziesz wgrywać, żeby kod CSC (Region) na pewno się zmienił na OPV.

Co do root'a, to po wgraniu softu utracisz go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi