Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja o VoLTE i VoWi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

mmadej

@up , owszem, jest: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5/SM-A520F/OPV/
    Pisałem już z 10 razy do sammobile że OPV to jest Orange PL, ale oni nadal piszą że to "Unknown"

Do ściągania plików firmware najlepiej jednak używać darmowego programu SamFirm

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem brand w plusie. Używam T-mobile więc wgrałem brand T-mobila. Na początku ustawiło mi się csc dpl, VoWiFi i VoLte nie działało. Nie wiem czemu nie ustawiło się csc tpl. CSC zmieniłem kodem na właściwe czyli tpl. Od razu wraz z restartem zainstalowaly mi się śmieci od Tmobile, ale usługi Vo... nie działały. Aktywowalem u operatora - również nic się nie zmieniło. Dopiero po ponownym uruchomieniu wszystko ruszyło. Są dodatkowe ikonki i wszystko działa cacy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pieka

Podobno kody do ustawiania csc już nie działają?! Gdyby jednak, przypomnij mi proszę, skąd wziąć kod na Orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

Kody nie działają w oprogramowaniu XEO/BTU/... - dlatego nie da się zmienić CSC na XEO. Nie ma czegoś takiego jak "kod na Orange", trzeba po prostu wgrać oprogramowanie Orange (OPV). Nie zawiera ono innych ustawień CSC, więc kod nie jest do niczego potrzebny.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega powyżej się już wypowiedział a ja swoją drogą użyłem kodu *#272*62826#  na sofcie brandowanym T-mobile ( debranding z plusa) i zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pieka

I to rozumiem, obu Wam dziękuję

Zatem teraz pozostaje mi za pomocą samfirm ściągnąć soft OPV i działać zgodnie z opisem debrandingu dla S7 z zachowaniem wszystkich danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eryk42

Czy ktoś wie może czy na A5 2017 XEO działa HD Voice w technologii 2G? (w 3G VoLTE VoWIFI oczywiście wiem, że działaja). Mam s7 i połączenia w paśmie 2G lecą po kodeku WB_AMR. Planuję go kupić jednemu członkowi rodziny ale w miejscu gdzie mieszka czasem będzie skazany na zasięg 2G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pieka

Melduję posłusznie, że po przejściu z Play na Orange i zmianie, jak się okazało przestarzałej karty SIM wszystko ładnie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

VoLTE to wreszcie w Orange odpalą?

Edytowane przez Harry_gda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

@Harry_gda, wczoraj zaczęli uruchamiać, jeszcze nie zawsze działa. U mnie od wczoraj ok. połowa rozmów była realizowana w LTE, połowa zrzucona do 3G. W każdym razie możesz próbować :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi