Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja o VoLTE i VoWi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wgrałem jednak przez zwykłe CSC. OPV jest ale niestety ustawień VoLTE nie ma :(

Edytowane przez wormsik76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wgrywałem OPV tylko cały czas mam XEO a opcja z VoLTE pojawiła mi się dopiero po zadzwonieniu do BOK Orange i poproszeniu o włączenie usługi. Standardowo była wyłączona dla mojego numeru. Po rozmowie zrobiłem uruchom ponownie i pojawiła się opcja VoLTE. Jedynie tak jak wspominał @Sukashi mam zupełnie inną ikonę na pasku powiadomień co nie zmienia faktu że usługa działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

aaaa, to dzwonię :)

dodana zawartość

zadzwoniłem i jest VoLTE w opcjach choć ikonki jakiejś specjalnie dodatkowej lub innej nie widzę , dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sukashi

@wormsik76

Wcześniej w tym temacie dodałem post z ikoną VoLTE. Trochę głupie pytanie, ale jesteś w zasięgu sieci LTE? Próbowałeś uruchomić ponownie telefon po włączeniu VoLTE w ustawieniach?

Trochę dziwnie wygląda ta historia połączeń, o ile 3 pierwsze są ok, to te pozostałe powinny być zgrupowane. Co innego gdyby były w dużych odstępach czasowych, wtedy czasami się zdarza że nie grupuje.

@bartos38

Robiłeś to tak jak jest w poradniku który wysłałem dla wormsik76?

Chciałeś debrandować czy wgrać inny brand? Jeżeli debrandować to musisz wgrać wersję na CSC BTU, gdyż jak wgrasz dla XEO to będziesz mieć CSC XEO/BTU i będziesz mieć zablokowane aktualizacje OTA. Niestety debrandując nie da się dla naszego telefonu otrzymać CSC XEO, gdyż soft dla XEO jest multi CSC i domyślnym CSC w nim jest BTU, przez co powstaje kombinacja XEO/BTU. Dlatego trzeba wgrać BTU i problem znika.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Witaj :)

Tak , jestem w zasięgu LTE i uruchamiałem telefon ponownie.

Niestety historia połączeń się nie grupuje :(

Co ciekawe jak miałem XEO/BTU to aktualizacja oprogramowania informowała mnie o zainstalowanym najnowszym sofcie, natomiast teraz z OPV  kiedy chcę sprawdzić  czy jest zainstalowane najnowsze oprogramowanie to otrzymuję  informację: "System operacyjny na urządzeniu został zmodyfikowany  w nieautoryzowany sposób....." Zarówno wtedy jak i teraz mam roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak masz root, to OTA nie pójdzie. Musi być czysty system bez roota, albo ręcznie odinem wgrywać trzeba.

SM-J500FN + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sukashi

@wormsik76

Przy XEO/BTU było tak, dlatego że nie mógł znaleźć nowszej wersji systemu od tego co miałeś dla CSC XEO/BTU, czy też po prostu nie rozpoznał CSC i dał taką informację. Bo takie CSC nie występuje w żadnym oficjalnie wydanym softcie. Natomiast pominął to że miałeś roota, gdyż pewnie najpierw sprawdza CSC a dopiero potem czy soft jest zmodyfikowany.

Teraz z kolei sprawdził CSC - jest ok, to potem sprawdził czy soft jest modyfikowany, tym samym wykrył roota i nie daje zaktualizować/sprawdzić aktualizacji.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sukashi

wszystko jasne :). jest jakiś patent aby mieć rota i możliwość aktualizacji na OPV ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sukashi

@wormsik76

Nie, przez OTA nie da się aktualizować mając roota. Musisz wgrywać aktualizacje przez Odina (jednoplikowe softy - czyli bez formatu pamięci telefonu), ale wydaje mi się że wtedy po każdej takiej aktualizacji musiałbyś rootować oraz instalować od nowa Xposed.

Choć po głowie chodzi mi jeszcze pomysł żeby ukryć roota, ale to tylko mój domysł. Chcesz to możesz spróbować wgrać nienajnowszy soft, zrootować i wtedy spróbować znaleźć sposób na zaktualizowanie przez OTA np. przez ukrycie roota. Ale nie wiem czy chce ci się bawić. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może magisk by tu coś pomógł, ale nie wiem.

SM-J500FN + Tapatalk

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi