Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja o VoLTE i VoWi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

@Sukashi

Dzięki za informację ale masz rację ... nie chce mi się w to bawić aż tak bardzo :)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

Witam. 

Zaczynam rozglądać się za wszystkim co dotyczy mojego urządzenia z racji, że mój ostatni Samsung to Galaxy Ace, więc zajrzałem również tutaj. 

Ma ktoś jakiś pomysł i czy w ogóle możliwym jest uruchomić jakimś sposobem, oczywiście (póki co) zachowując gwarancję - VoLTE w sieci a2mobile? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

Niestety nie. Po napisaniu posta postanowiłem napisać do a2mobile na Facebooku. 

Taką odpowiedź otrzymałem: 

Spoiler

HYVhK4t.png

Trochę szkoda, no ale cóż. Mówi się trudno. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej
    Dnia 21.08.2017 o 21:20, wormsik76 napisał:

zadzwoniłem i jest VoLTE w opcjach choć ikonki jakiejś specjalnie dodatkowej lub innej nie widzę , dziękuję :) 

Orange zdecydowało że połączenia VoLTE NIE SĄ sygnalizowane specjalną ikonką - po prostu przy ikonie zasięgu pozostaje symbol LTE (a nie H+/H/3G/2G) - w ten sposób można rozpoznać że VoLTE działa. To po prostu ustawienie w CSC. T-Mobile natomiast zdecydowało by specjalna ikona się pojawiała - stąd niejednoznaczność.

• Piwko! 2
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuna

Jest szansa na wlaczanie voLTE i vowifi jak mam kartę orange (nju) a soft brandowany przez T-Mobile? Nigdzie nie widze opcji włączenia tego w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kuna nie, musisz wgrać od orange

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od pewnego czasu bawię się Samsungiem A5 2017. Kupiony z brandem Plusa, chodził początkowo na MM. Teraz wrzuciłem mu Odinem Nougata TPL (T-Mobile) i wszystko działa OK. Zbędne aplikacje usunięte, ustawione csc na TPL, a telefon chodzi w Orange.

Intryguje mnie jednak pewien temat. Jak zmusić ten sprzęt, i czy w ogóle się da, do działania z usługami VoLTE i VoWiFi. Czy usługi te odpalą w sieci Orange na telefonie z T-Mobile? W menu nie widzę nigdzie opcji włączenia WiFi Calling...

Będę wdzięczny za sugestie, podpowiedzi, itp.

Edytowane przez Harry_gda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz mieć soft od Orange. Też czekam na Nugata od nich :)

Dodatkowo czekam na sposób na roota pod Nougata na nasz telefon aby LuckyPatcher "spaczował"  mi YouToube. YT nie działa niestety domyślnie w tle :(

https://android.gadgethacks.com/how-to/enable-youtube-background-playback-for-free-android-nougat-0175606/

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sukashi

Czy mając A5 2017 z brandem T-Mobile (Nougat z aktywnym csc TPL) i włożoną kartą Orange, odpalą mi się usługi VoLTE i VoWiFi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi