Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja o VoLTE i VoWi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

mmadej

Niestety, Orange wciąż nie uporało się z awarią VoLTE trwającą od czwartku: wczoraj uruchomili VoWiFi, jednak VoLTE nie działa w tym momencie na żadnym telefonie - zły moment na testy.
    Połączenie VoLTE w Orange można rozpoznać po ikonie sieci: nie zmienia się z LTE na H+/3G/2G. W T-Mobile pojawia się specjalna ikona VoLTE.
    Ikona HD też jest związana z CSC: na sofcie OPV działa zgodnie z używanym kodekiem - jeśli rozmowa jest w AMR-WB, to się wyświetla. Niestety w XEO i chyba też w TPL ikona ma znaczenie w stylu "amerykańskim": na tamtym rynku HDVoice jest po prostu synonimem VoLTE, nie znają pojęcia HD w 3G/2G.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

Fajnie, że A5 2017 na XEO z Nougatem wspiera Wi-Fi Calling w Orange gdyż na oficjalnym wykazie operatora brak tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

Można śmiało założyć, że wszystkie nowe Samsungi z oprogramowaniem XEO będą wspierać wszystkie polskie sieci w aspekcie VoLTE/VoWiFi. Tak jest z J3, J5, J7 w wersji 2017: operator też o nich nie wspomina na stronie, a telefony od momentu premiery wspierają te usługi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mmadej

Czy jest jakiś sposób, by poznać, że aktualne połączenie realizowane jest przy udziale HDV? I skąd będzie wiadomo, że ze strony Orange VoLTE działa OK, by zacząć się męczyć z problemami po stronie telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

Co do Orange: trzeba poczekać aż uruchomią platformę z powrotem, ale to już trochę żenujące że od tygodnia funkcjonalność jest po prostu wyłączona.
    HD voice: nie wiem jak w A5, w S7 można to zobaczyć w menu serwisowym: po nawiązaniu połączenia i wpisaniu w dialpadzie kodu *#0011# wyświetla się informacja o kodeku głosowym: WB_AMR to HD voice.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiecie może czy mając soft Orange 7.0 i kartę Play Wifi Calling będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Linkyop

@Adasiek740

Nie. Musisz mieć albo XEO, albo soft Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam a5 bez branda (XEO). Podeslie ktos 7.0 plusa, żebym mógł mieć VoLTE i VoWi-Fi?

Edytowane przez Maniek.k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem już 7.0 Play i tak właśnie się zastanawiam czy jak wgram brand Play odinem zadziała mi to bo teraz mam podświetlone Wifi Calling ale przechodząc w tryb samolotowy dzwonić nie mogę. Wolałbym wgrać XEO co prawda bez tego całego syfu ale CSC się nie ustawi jak trzeba więc odpada :/

Edytowane przez Adasiek740

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Linkyop

@Maniek.k

Ludzie, soft XEO 7.0 obsługuje VoLTE i VoWi-Fi w każdej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi