Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja o VoLTE i VoWi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.09.2017 o 11:46, domadm napisał:

Czy ktoś potwierdzi, że na XEO też działa?

a jest w ogole xeo? Wszedzie gadają, że jak wgrasz xeo to i tak masz btu i multi csc.. nie rozumiem już nic :poker-face:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktywowałem przed chwilą VoWiFi w PLAY na XEO i powiem Wam, że działa to wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej
    15 godzin temu, radoslawik napisał:

a jest w ogole xeo? Wszedzie gadają, że jak wgrasz xeo to i tak masz btu i multi csc.. nie rozumiem już nic :poker-face:

Telefony sprzedawane na polskim rynku mają oprogramowanie multi-csc, w którym jest także XEO. Producent ma sposób na ustawienie CSC przed sprzedażą telefonu i telefony sprzedawane na polskim rynku mają CSC XEO. Jednak nie jest możliwe ustawienie XEO po wgraniu oprogramowania przez ODIN BEZ roota: w tym oprogramowaniu domyślnym kodem CSC jest BTU. Dawniej działał kod do zmiany CSC, lecz Samsung go zlikwidował (albo zmienił na inny, ale nikt do tej pory go nie odkrył). Stąd brak możliwości zmiany z OPV, PRT, PLS, TPL, BTU na XEO BEZ utraty gwarancji. I w takim przypadku trzeba wgrać soft konkretnego operatora by korzystać z VoWiFi/VoLTE. Oczywiście nie dotyczy Plusa, który nie oferuje tych usług. Mam nadzieję że już wszystko jasne ;)

• Piwko! 2
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    domadm

Dzięki @mmadej zaoszczędziłeś mi niepotrzebnych prób reinstalacji żeby ustawić XEO.  Widać muszę zostać przy TPL żeby działało z moim opem. Szkoda trochę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również dzięki @mmadej teraz już wszystko jasne. Zostaje na OPV.

Tylko ciekawe jak z aktualizacjami w Orange czy jeszcze jakieś dostane :P A VoLTE i tak nie działa od 2 tygodni. Pisałem do Orange i nie wiedzą kiedy usuną awarie:ayfkm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mmadej.
    Chcesz powiedziec ze na xeo mie bedzie dzialac vowifi? U np. Orange.?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

@up

Na XEO będzie działać. Niestety nie da się ustawić kodu CSC na XEO po wgraniu XEO Odinem, więc działa tylko jeśli telefon jest kupiony z oficjalnej polskiej dystrybucji. Wgranie oprogramowania pobranego dla regionu XEO ustawi CSC na BTU.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez camdell
    Nie cytujemy posta poprzedzającego ! Używamy przycisku "@(Wspomnij obok logo)" lub piszemy "@up" (pkt 4.6 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pieka

Mając telefon z brandem Play nie da się wygrać XEO żeby zostało XEO? Zawsze wyjdzie BTU, czy to dotyczy tylko zagranicznych dystrybucji?
    Mam A5 z Play w Orange i byłoby fajnie móc włączyć VoLTE i VoWi-Fi. Orange jak na złość akurat do tego fona nie ma swojego romu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

@Pieka

OPV to nie Orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pieka

To Orange, ale na sammobile nie ma dla A5 2017 romu OPV. Znajduję tylko dla Play, T-Mobile, Heyah, Plusa i XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi