Skocz do zawartości
carnivore_23

root Wykonanie root-a + alternatywne programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. za kilka dni kończy mi się gwarancja na mojego Edga Plusa i w związku z tym dojrzewam do zrobienia roota i wgrania innego softu niż oprogramowanie Samsunga. W tym momencie mam Androida 7. Jak się za to zabrać żeby nie zrobić sobie kuku ? Czy polecacie jakiś ciekawy i stabilny soft ?  Jaki kernel wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poświęciłem wczoraj cały wieczór na eksperymenty i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Roota wykonuje się bardzo prosto. Trzeba ściągnąć twrp-3.1.1-0-zenlte.img w wersji przeznaczonej dla S6 Edge+. Następnie uruchomić telefon w trybie download i odninem wgrać twrp. To jest ta prosta część. Niestety sprawdziłem dwa romy z forum xda i skończyło się na tym że wróciłem do oryginalnego softu Samsunga. Testowałem AURORAROM.V33.0 rebuild by toanluu68 i KHONGLOI-NOUGAT-V11-Note5 . Pierwszy soft jest bez polskiego języka co mi osobiście przeszkadza. Natomiast drugi soft wygląda świetnie , ale po tym jak na chwile zgaśnie ekran i ponownie zostanie włączony ikony stają się rozmyte. Wyglądają tak jakby były wyświetlane w 8 kolorach. Nie wiem czym to jest spowodowane. Może ktoś z was ma większe doświadczenie  i podobny problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi