Skocz do zawartości
rdk1997

Nie działa transmisja danych komórkowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
    Mam problem ze swoim Z2 Pro, mianowicie kupiłem go jakiś czas temu na aukcji internetowej. Z telefonem wszystko jest w jak najlepszym porządku oprócz jednego - nie mogę za nic w świecie połączyć się z internetem poprzez kartę SIM.
    Z rozmowami i SMSami też na początku miałem problem, ale zauważyłem że jak wyłączy się transmisję danych i włoży drugą kartę SIM (zaznaczając przy tej drugiej aktywną transmisje danych) zasięg wraca, ale internetu jak nie było tak nie ma.
    -Próbowałem i na oryginalnym sofcie, i na LineageOS, nadal jest to samo.
    -Roaming danych jest włączony. - próbowałem na wyłączonym, - to samo.
    -Internet jest skonfigurowany tak jak trzeba (przynajmniej tak mi się wydaje)
    -Sieć PLAY.
    -Przetestowałem na 2 czy 3 różnych modemach. Żadnych zmian.

Czekam na wasze odpowiedzi i z góry dziękuję za pomoc, telefon na prawdę jest dobry, sprawuje się świetnie ale żeby nie dało radę korzystać z internetu poza domem to jest jakaś porażka..

Pozdrawiam!

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kartę wymieniałeś ? Wkładałeś karte prepaid innego operatora ? Ja na Play też miałem ten problem , wymiana karty sim rozwiązała problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    8 godzin temu, rdk1997 napisał:

kupiłem go jakiś czas temu na aukcji internetowej (...) nie mogę za nic w świecie połączyć się z internetem poprzez kartę SIM.

Hm... jakiś czas temu sprzedałem na Allegro.... Mam nadzieję że to nie ten :crazy8gz:

Czy taka sytuacja jest od początku, czy nagle coś się skaszaniło?

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Hardkorowy Marcin nie próbowałem takiego rozwiązania, mam karty tylko z sieci Play. Poszukam w domu, może mam jakiegoś Orange albo Plusa zarejestrowanego :D
    @awygo nie, nie. kupiłem po bardzo okazyjnej cenie (niecałe 300zł) i od początku wiedziałem że może być z tym problem, teraz jednak zaczyna mi to przeszkadzać i chciałbym się jakoś z tym uporać.
    Kontaktowałem się z poprzednim właścicielem, i doradził mi żeby zmienić oprogramowanie na stockowe 4.4, tam podobno telefon będzie mógł się łączyć z internetem poprzez 3G. 
    Dodam że telefon jest z China Mobile, ale to chyba każdy K920 jest stamtąd, prawda?

Edytowane przez rdk1997

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

China Mobile to operator który oferował ten telefon. Są jeszcze wersje bez tego napisu oferowane w Indiach oraz Czechach. Technicznie obydwie płyty główne po ostatnich rozważaniach z @awygo są takie same bo temat przestudiowałem od A do Z. ( brak różnić miedzy płytami CN oraz ROW ). Przed zmianą softu wrzuć najpierw inną kartę. Ja na przykład najlepsze wyniki sieciowe w swoim mieście osiągam na sofcie ROW 143 . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Dnia 29.08.2017 o 12:17, rdk1997 napisał:

-Próbowałem i na oryginalnym sofcie

Zależy co rozumiesz przez oryginalny soft.

1 godzinę temu, Hardkorowy Marcin napisał:

najlepsze wyniki sieciowe w swoim mieście osiągam na sofcie ROW 143

Też tak uważam. Jest na forum tutorial:

dodana zawartość

2 godziny temu, rdk1997 napisał:

nie, nie. kupiłem po bardzo okazyjnej cenie (niecałe 300zł) i od początku wiedziałem że może być z tym problem

Ja swój też sprzedałem po okazyjnej cenie, ale bez przesady. Tylko ze w moim wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i wgrałem tego S143 4.4.2, na nim miałem kompletny brak zasięgu. Oprócz Play sprawdziłem też kartę z Plusa, to samo. Próbowałem z różnymi modemami -> zero skutku.
    Wracam do LineageOS, tam chociaż mogłem pisać SMS i prowadzić rozmowy. "Po drodze" sprawdzę jeszcze Resurrection Remix ale nie liczę na to że coś się polepszy.
    Chyba w przyszłości muszę pomyśleć o wymianie telefonu. Troszkę ciężko jest bez tej transmisji danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A robiłeś aktualizacje OTA ze S143 na S288 ? A potem tylko factory reset i od razu Lineage bez wipe ? Spróbuj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mógłbyś mi napisać jak to zrobić? @Hardkorowy Marcin 
    Troszkę czasu minęło jak bawiłem się w wgrywanie tych custom romów, więc wolę dopytać żeby czegoś nie zepsuć... :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz S143 to po prostu ściągnij akualizację do S288 z poziomu telefonu , jak zaskoczy internet to bez wipe zmienisz na Lineage a jak dalej to samo będzie to szkoda roboty. Bo jeszcze manualnie bootloader trzeba odblokować w S288. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi