Skocz do zawartości
hesa656

stock HTC Desire 820d - TWRP Czarny ekran i brak możliwości uruchomienia telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Dziś wzięło mnie aby zrobić root swojego telefonu (HTC Desire 820) za pomocą WinDroid toolkit. 
    Odblokowałem bootloader'a za pomocą tej strony www.htcdev.com 
    W WinDroid Toolkit wybrałem opcje "flash TWRP", wszystko poszło ok. 
    Później opcje 3. (Flash SuperSU) (załącznik) 
    I wtedy telefon się uruchomił ponownie, pojawił się czerwony napis i u góry napis (coś w stylu open recovery) 
    I wtedy pojawił się czarny ekran i to wszystko. Udało mi się jeszcze zrebootować telefon za pomocą WinDroid toolkit, ale kiedy wyłączyłem telefon (cały czas podłączony do laptopa) pojawiła się tylko ikona z baterią (taką jak przy wyłączonym telefonie i podłączonej ładowarce) i czerwony napis pod nią (taki jak podczas odpalania TWRP recovery) i od tamtego czasu telefon nie reaguje na nic. Nie świeci się dioda podczas podłączania ładowarki, windroid toolkit nie wykrywa telefony i nie reaguje też na przycisk power... 

Jakieś pomysły? Czy już po telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Spróbuj zainstalować TWRP przez fastboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piowro

czy w ogóle możesz wejść w tryb fastboot?

jeśli tak, to  spróbuj tej metody, która opisałem:

1/ pobranie sterowników, ADB, Fastboot -  polecam stąd: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118,

2/ instalacja - najlepiej c:fastboot

3/ włączenie opcji programistycznych w telefonie,

4/ odblokowanie bootloadera - najlepiej tutaj: http://www.htcdev.com/bootloader/ - należy założyć konto i w ciągu kilku sekund mamy odblokowany

5/ na kartę w telefonie wrzucić paczkę SuperSU - bez rozpakowywania

6/ wyłączyć telefon, wejść w tryb fastboot, podłączyć do komputera, uruchomić konsolę CMD oraz wpisać komendę : fastboot flash recovery twrp.img

7/ po wgraniu TWRP, zatwierdzić na telefonie i postępować zgodnie ze wskazówkami, klikamy Instal, wskazujemy plik SuperSU na naszej karcie, zatwierdzamy, po kilku sekundach mamy ROOTA.

myślę, że pkt 3 i 4 jest zrobiony,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Monty

Miałem taki sam problem i z tego co pamiętam było to spowodowane złą wersją TWRP, którą też wgrywałem przy pomocy windroid. To recovery działa ale jest za ciemny ekran. Dlatego nic się wtedy nie dzieje po podłączeniu ładowarki. Musisz wejść w tryb fasboot i przy pomocy usb wgrać właściwą wersję najlepiej za pomocą skryptu adb. Wersja, która u mnie działa to bodajże 3.0.2

Jeżeli telefon nie reaguje tak jak piszesz, to spróbuj przytrzymać kombinację "power" oraz "volume+" przez jakieś 10 sekund. Bardzo prawdopodobne że tak jak pisałem wyżej ciągle włączone jest recovery z tym, że jest za ciemny ekran.

Edytowane przez Monty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi