Skocz do zawartości
pocek

Jak w tym telefonie GPS współpracuje z aplikacjami typu Endomondo?

Rekomendowane odpowiedzi

pocek
    Napisano (edytowane)

Mam pytanie.

Jak w tym telefonie działa GPS i czy nadaje się do aplikacji sportowych typu endomondo? Czy może do tych celów szukać innego telefonu?

Edytowane przez patrikos23
    Tytuł wątku poprawiony na zgodny z regulaminem forum (pkt 4.3).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38
    Napisano (edytowane)

@pocek a o który model pytasz ja ma redmi 4 pro i gps działa bardzo dobrze szybko łapie, wykrywa satelity amerykańskie, rosyjskie i chińskie co do aplikacji o które pytasz to się nie wypowiem bo ich nie używam na nawigacji google działa bardzo dobrze 

Edytowane przez bartos38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pocek

Zapomniałem, miałem konkretnie na myśli Redmi 4X, ale o 4 Pro też myślę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPS działa bardzo dobrze, ale możesz napotkać inny problem, jakim jest patologiczna skłonność MIUI do ubijania aplikacji działających w tle. I nic (bądź niewiele) tu pomaga wpisanie apki do "Autostartu", wyłączenie w jej opcjach oszczędzania baterii oraz ustawienie jako "usługi". Czegoś takiego właśnie doświadczam, używając Locusa do rejestracji śladu: najdalej po półtorej godzinie telefon uznaje, że pora dać modułowi GPS odetchnąć...  I żeby nie było, że szukam winy nie tam gdzie trzeba, to na sprzęcie od Samsunga czy LG nic podobnego mi się nie działo.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nikt nie próbował korzystać z endomondo lub innego softu zwiazanego z gps'em przez np 2 godziny?

Sporo szwędam się pieszo i rowerowo po górach, biegam, etc wiec fajnie by było gdyby to działało.

Bardzo spodobał mi się właśnie Redmi 4x, ale biorąc pod uwagę powyższe plus jakieś dziwne zachowanie z liczeniem dzwonków połączeń nie odebranych zamiast ich liczby, chyba będę musiał wybrać jednak Moto G5..

Czy możecie dopisać z jakimi "ekstrawagancjami" trzeba się jeszcze liczyć biorąc Xiaomi?

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, koozzkoozz napisał:

Czy nikt nie próbował korzystać z endomondo lub innego softu zwiazanego z gps'em przez np 2 godziny?

Ja dziś przechodziłem z Locusem ponad 3 godziny i wyjątkowo nic się nie wyłączyło - może to nowa wersja MIUI 8.5.1.0 takie cuda sprawia? ;)

7 godzin temu, koozzkoozz napisał:

Bardzo spodobał mi się właśnie Redmi 4x, ale biorąc pod uwagę powyższe plus jakieś dziwne zachowanie z liczeniem dzwonków połączeń nie odebranych zamiast ich liczby, chyba będę musiał wybrać jednak Moto G5..

Z liczeniem dzwonków nic dziwnego się nie dzieje, tylko trzeba brać poprawkę na specyfikę MIUI:

Spoiler

scr_1.png.d0bf995a79eed5b2eebb3f9f31a60018.png

Tu masz info, że ktoś ("B27") dzwonił 3 razy.

Spoiler

scr_2.png.96af5713e7608c2ac0e963dc611b362e.png

A powyżej szczegóły, z lekko dwuznacznie wyglądającą, acz pożyteczną informacją, po ilu dzwonkach dzwoniący sobie odpuścił. 

8 godzin temu, koozzkoozz napisał:

Czy możecie dopisać z jakimi "ekstrawagancjami" trzeba się jeszcze liczyć biorąc Xiaomi?

Dla mnie najbardziej chyba nieprzyjemną (i niezrozumiałą) niespodzianką okazał sie brak opcji szyfrowania karty SD.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukasz1
    GPS działa bardzo dobrze, ale możesz napotkać inny problem, jakim jest patologiczna skłonność MIUI do ubijania aplikacji działających w tle. I nic (bądź niewiele) tu pomaga wpisanie apki do "Autostartu", wyłączenie w jej opcjach oszczędzania baterii oraz ustawienie jako "usługi". Czegoś takiego właśnie doświadczam, używając Locusa do rejestracji śladu: najdalej po półtorej godzinie telefon uznaje, że pora dać modułowi GPS odetchnąć...  I żeby nie było, że szukam winy nie tam gdzie trzeba, to na sprzęcie od Samsunga czy LG nic podobnego mi się nie działo.

W skrócie jak masz ustawione wszystkie ustawienia dotyczące powiadomień czyli te autostarty, baterie, pokazywanie powiadomień to trzeba w opcjach programistycznych wyłączyć optymalizacje MIUI i problem znika.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 12.07.2017 o 23:03, lukasz1 napisał:

W skrócie jak masz ustawione wszystkie ustawienia dotyczące powiadomień czyli te autostarty, baterie, pokazywanie powiadomień to trzeba w opcjach programistycznych wyłączyć optymalizacje MIUI i problem znika.

A można prosić bardziej łopatologicznie - da się to ustawić w stockowym telefonie? W redmi 4x małżonki endomondo ma wszystko ustawione - uprawnienia, zasilanie itp., a mimo to system odcina gps (nie zawsze) jak endomondo chodzi w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    4 godziny temu, jarobor99 napisał:

jak endomondo chodzi w tle.

Generalnie Endomondo działa gorzej niz Nawime Sort... - nie tylko na Miui.

Jeśli ma uprawnienia do pracy w tle i do gps(tylko urz. lub wysoka...) to powinno pomóc założenie kłódki po uruchomieniu apki.

Ostatnie(lewy przycisk), przesuń Endo w dół(?) przesuń w górę aby zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi