Skocz do zawartości
bystronski95

LG G6 Uszkodzone podzespoły - pytania, koszty wymiany i kupna. Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.02.2018 o 11:44, RogeRek napisał:

Tak wygląda tylne szkło po niefortunnym upadku z ~50cm na blat biurka... Godzinę wcześniej kupione etui, wysyłka kurierem, coby szybciej było, nie zdążyłem. Pech. Opłynęło już trochę czasu od tego wydarzenia, zdążyłem ochłonąć, etui też już zakrywa tylną cześć, wiec mnie to na co dzień nie drażni.

Ale... Widzę w cenniku LG, wymiana "tylnej obudowy" w modelu H870 to 110zł (spodziewałem się dużo wyższej ceny), myślicie że warto? Inna sprawa, jak z gwarancją? Jak np.za x miesięcy padnie aparat i wyśle go na gwarancje to czy ją uznają?

IMG_5026.jpg

jak tam? Faktycznie kosztowało to 110zl? 

Wczoraj stwierdziłem ze zrobię sobie dzień bez pokrowca no i pod koniec dnia wysunal mi sie z reki upadl z jakis 30cm i szklo aparatu razem z pleckami pękło. W cenniku jest 110zl za tylna obudowę i 310 za klapkę, powie mi ktoś ktorą cene brać pod uwagę i dlaczego? Lg G6 nie ma przecież klapki zdejmowalnej wiec mysle ze chodzi o obudowę? 

20180614_101316.jpg

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MAX100

Panowie pytanie czy ktoś zamawiał z alliexpresu wyświetlacz do LG G6. I czy są porównywalne do oryginału? A może są jak oryginał?

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MAX100

Witam może ktoś zamawiał i wymieniał? Jeżeli tak to proszę o opinię na temat jakości ww wyświetlacza. Czy są różnice co do oryginału.

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eh nie lubię narzekać ale wczoraj to mnie normalnie krew zalała jak bociana na widok kolejnego pieluchowego zasrańca do dostarczenia.

Telefon w obudowie NILLKIN Frosted Shield w zestawie ze szkłem hartowanym 9H. Położony na zamkniętej klapie toalety (typ trochę wypukły. Telefon zsunął się i walnął o płytki z wysokości deski jak posmarowana kanapka masłem w dół tak telefon ekranem w dół idealnie na płask. Choćby to laboratorium było to telefon tak idealnie płasko nie walnie. Poza tym certyfikaty wojskowe itp plus wystające krawędzie nillkina no miodzio nic mu nie jest. Odwracam szkło w pajęczynę. Szkło hartowane 9h rozsypało się jak zwykła szybka pomiędzy dwoma cienkimi warstwami foli. Ściągam hartowańca a ekran w pajęczynę */ciach\*. Na kij te super obudowy z wystającymi krawędziami, na kij te wojskowe certyfikaty, po ciul te hartowane szkła i gorrille glassy 17 poziomu etc etc etc jak telefon nie wytrzymuje upadku z 40 cm w najbardziej komfortowej pozycji czyli nie rogami krawędziami ale idealnie na płask. Aż strach tych urządzeń dotykać gołymi palcami bo im bardziej zaawansowane tym bardziej odciski palców mogą porysować ekran i doprowadzić do zwarcia na płycie głównej ehhhh.

No dobra użyłem już sobie i trochę mi lepiej.

Panowie poszła Gorilla z powrotem do dżungli gdzie jej miejsce na szczęście lub nie - nie wiem - ekran działa i dotyk też. Szczerze to pies rąbał gwarancję jak to zrobić najtaniej co jak i ile aby doprowadzić do stanu faktycznego ? Jakiś serwis w okolicy Krakowa ? O ile zrozumiałem drugi post to wymienia się szybę razem z digi i ekranem za kokosy w serwisie lg ? jakieś alternatywy ? Nie chcę wydawać połowy wartości telefonu z powodu samego szkła.

Edytowane przez srbastek
    Usunięto ocenzurowany wulgaryzm!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudson

Jak stlukla mi sie szybka w honorze to znalazlem serwis w sosnowcu, ktory wymienia same szkla na wyswietlaczu.

Tamtego czasu mial opcje naprawy tylko huawei/honor zdaje sie. Teraz widze nawet LG G5.

Poszukaj na aalegro uzytkownika LOMBARDCENTRUM z sosnowca i mozesz sprobowac sie z nimi skontaktowac. Byc moze cos wskoraja.

Sam koszt to 100-250zl w zaleznosci od telefonu

Edytowane przez srbastek
    Usunięto link niezgodny z regulaminem, reg. 3.9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shyha

Jak aktualnie kształtują się ceny wymiany przedniej szybki? Czy LCD jest zespolony z digitizerem czy wymienia się samo szkło jeżeli lcd cały?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebaj.p
    Jak aktualnie kształtują się ceny wymiany przedniej szybki? Czy LCD jest zespolony z digitizerem czy wymienia się samo szkło jeżeli lcd cały?

https://allegro.pl/listing?string=Wymiana%20szybki%20lg%20g6&strategy=NO_FALLBACK&order=m&bmatch=baseline-cl-uni-1-2-0806

Cos wybierzesz.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shyha

OK, czyli digitizer nie jest zespolony z matrycą LCD? Pytam bo podobne ogłoszenia na portalu aukcyjnym były do mojego starego telefonu Xperia Z3C i później się okazywało, że cena była 3x większa bo digitizer jest z matrycą i ramką...a cena była za samą "szybkę".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebaj.p

Nie wiem. W pierwszej z brzegu aukcji jest, że szybka z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Prywymianie szybki trzeba odciac potluczone szklo od ekranu zylka, potem zedrzec stary klej z matrycy lcd (moze zostac porysowana. Dopiero wtedy przykleja sie nowe szklo z digitizerem na tasme 2stronna (bardziej prfesjonalnie ale trzeba miec sprzet) lub za pomoca kleju UV (wariant tanszy dla "warsztatu Janusza" wszystko w kolo ubabrane w kleju i tulko przetarte) co owocuje gorsza jakpscia wyswietlanego obrazu - czytaj ryski paprochy babelki itp.
    Profesjonalnie wymienia sie gotowy zespol LCD+digitizer+szklo faryczny od LG i tylko tak uzyskuje sie jakosc jak z fabryki telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi