Skocz do zawartości
kunek

Blokada kradzieżowa w Androidzie. Kilka pytań przed przywróceniem ustawień fabrycznych.

Rekomendowane odpowiedzi

kunek

Witam na wstępie proszę administratora o poprawienie nazwy tytułu tematu, w razie gdyby temat był nie poprawny. Lub o przeniesienie tego tematu w odpowiednie miejsce gdyby dział był nie odpowiedni.

Otóż posiadam Androida w wersji 6.0.1 I chciałbym przywrócić pierwszy raz ustawienia fabryczne w moim telefonie, i w związku z tym mam kilka pytań odnośnie wprowadzonej od Androida 5.1 blokady kradzieżowej. Gdyż naczytałem się wiele w sieci o problemach użytkowników z zalogowaniem się na swoje konto Google po przywróceniu ustawień fabrycznych przy pierwszej konfiguracji.

1.  Czy funkcja blokady kradzieżowej wprowadzona od wersji 5.1 systemu Android nazywa się Device Protection ?

2. Czy można tą blokadę jakoś wyłączyć tak aby telefon nie pytał się o logowanie do konta Google? Lub żeby dało się pominąć ten proces logowania się przy pierwszej konfiguracji telefonu po przywróceniu ustawień fabrycznych, tak jak to było jeszcze przed Androidem 5.1 we wcześniejszych jego wersjach.?

3. Czy ten artykuł jest prawdziwy /ciach/ i w takim sposób można wyłączyć te funkcję, i nie będzie wymagane logowanie się do konta Google.?

4. Czy to prawda że przy pierwszej konfiguracji trzeba się zalogować na to konto Google na którym był zalogowany do tej pory telefon.?

5. Posiadam 2 konta Google na których jestem też zalogowany na moim telefonie. Na które się mam zalogować przy pierwszej konfiguracji zaraz po przywróceniu ustawień fabrycznych.?

6. Adresy e mail do swoich kont Google znam na pamięć bo to chyba podstawa, lecz przed kilkoma miesiącami parokrotnie zmieniłem hasło do obydwu kont, bo wydawały mi się zbyt proste. Na które hasło mam się zalogować do konta Ggogle po przywróceniu ustawień fabrycznych podczas pierwszej konfiguracji.? Na moje bieżące którego obecnie używam, i na którym jestem obecnie zalogowany w telefonie? Czy na któreś ze starych których i tak nie pamiętam.?

7. Czy przed wykonaniem ustawień fabrycznych z poziomu ustawień telefonu usunąć obydwa konta z telefonu.?

Pytam gdyż nie wiem, a wolę się zapytać wcześniej niż potem miałbym być zdenerwowany tym że nie mógłbym się zalogować na swoje konto Google.? A tym samym dokończyć procesu pierwszej konfiguracji.?

Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedz ludzi obeznanych w temacie? I jeżeli można prosić  o odpowiedz osobną na każde pytanie.?

Za poświęcony trud serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam. I czekam na pomoc.??

Edytowane przez bartekc00
    artykuł niestety ze strony konkurencyjnej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

3 godziny temu, kunek napisał:

2. Czy można tą blokadę jakoś wyłączyć tak aby telefon nie pytał się o logowanie do konta Google? Lub żeby dało się pominąć ten proces logowania się przy pierwszej konfiguracji telefonu po przywróceniu ustawień fabrycznych, tak jak to było jeszcze przed Androidem 5.1 we wcześniejszych jego wersjach.?

Nie ma takiej opcji, bez "średniolegalnej ingerencji"

4. Czy to prawda że przy pierwszej konfiguracji trzeba się zalogować na to konto Google na którym był zalogowany do tej pory telefon.?

tak

5. Posiadam 2 konta Google na których jestem też zalogowany na moim telefonie. Na które się mam zalogować przy pierwszej konfiguracji zaraz po przywróceniu ustawień fabrycznych.?

spróbuj obu, powinno być obojętnie które (na logikę)

6. Adresy e mail do swoich kont Google znam na pamięć bo to chyba podstawa, lecz przed kilkoma miesiącami parokrotnie zmieniłem hasło do obydwu kont, bo wydawały mi się zbyt proste. Na które hasło mam się zalogować do konta Ggogle po przywróceniu ustawień fabrycznych podczas pierwszej konfiguracji.? Na moje bieżące którego obecnie używam, i na którym jestem obecnie zalogowany w telefonie? Czy na któreś ze starych których i tak nie pamiętam.?

Nowe hasło

7. Czy przed wykonaniem ustawień fabrycznych z poziomu ustawień telefonu usunąć obydwa konta z telefonu.?

Konta zostaną automatycznie usunięte przy przywracaniu ustawień fabrycznych. Nie ma więc takiej potrzeby, a nie wiem co takie zachowanie może przynieść.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jeśli usuniesz konta G przed factory reset - nie będzie prosił o logowanie.

Zapyta później - chcesz nowe/już masz.

@kunek

Ps.

Wersję systemu nadal będziesz tę samą.

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Bardzo dziękuję kolegom za odpowiedzi.

Czyli wystarczy usunąć konta z telefonu a po przywróceniu ustawień fabrycznych nie będzie wymagał logowania się do konta Google podczas piuerwszej konfiguracji? Nawet jeśli zrobię to z poziomu ustawień telefonu? Będzie można pominąć logowanie? Dobrze myślę?

Miałem obawy bo wielu użytkownikom pomimo wpisywania poprawnych danych do konta Google nie udawało się zalogować czytając różne fora.?

Bardzo proszę  o odpowiedz.?

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    9 minut temu, kunek napisał:

Nawet jeśli zrobię to z poziomu ustawień telefonu?

Tylko z poziomu telefonu możesz to zrobić aby dało się fon skonfigurować bez/z nowym/starym kontem google.

Najpierw usuwasz konta, później factory reset.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Jeżeli tak zrobię jak kolega radzi usunę konta z ustawień telefonu to będę mógł pominąć logowanie się w czasie pierwszej konfiguracji po przywróceniu ustawień fabrycznych do konta Google? Czy to będzie to opcjonalne? Taki reset z poziomu ustawień telefonu zawsze robię bo jest dla mnie prosty.

Mógłby kol,ega powyższą odpowiedz jaśniej mi wytłumaczyć.?

Bardzo proszę o odpowiedz.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    25 minut temu, dzidexx napisał:

skonfigurować bez/z nowym/starym kontem google.

Po usunięciu kont będziesz miał takie ocje.

Co tu wyjaśniać?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Czyli mam rozumieć że gdy przywrócę ustawienia fabryczne, a przed tym usunę obydwa konta Google z  menadżera kont, to będzie tak samo wyglądało jak to było jeszcze przed Androidem 5.1 przykładowo na 5.0.2? Czyli będę mógł pominąć logowanie się do konta Google, i dopiero potem to zrobić.? I rozumiem że też będę się mógł zalogować tak że przy pierwszej konfiguracji zaraz po przywróceniu ustawień fabrycznych.? Tak.?

Jeżeli coś nie tak zrozumiałem to proszę mnie poprawić.?

Przypominam również że mój telefon posiada Androida 6.0.1.

Bardzo proszę o odpowiedz.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Będxie to wyglądało jakbyś kupił nigdy nie używany LG X P(?) z androidem 6.0.1.

@kunek

Edytowane przez dzidexx
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

To znaczy jak będzie dokładnie wyglądało.?.

1.Czy po przywróceniu ustawień fabrycznych ze wcześniejszym usunięciem kont będę musiał przejść przez pierwszą konfigurację?.

2. Czy będzie wymagane zalogowanie się do konta Google? Czy będę je mógł pominąć?

3. Jakie będą różnice gdybym przywrócił ustawienia fabryczne telefonu z usunięciem kont? Lub bez ich usunięcia?

Mi głównie o to chodzi by przy logowaniu się do konta Google przy pierwszej konfiguracji zaraz po przywróceniu ustawień fabrycznych blokada antykradzieżowa która działa od wersji 5.1 nie zawołała tak Urządzenie zostało zresetowane. Aby kontynuować, zaloguj się na konto Google, które wcześniej było synchronizowane na tym urządzeniu". Bo wtedy bez ingerencji w system się nie obędzie a tego chciałbym uniknąć bo wtedy telefon do kosza na tych sprawach się nie znam.?

Przypominam że system jest w wersji 6.0.1

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz na moje pytania? Jeżeli można to na każde osobno. Dziękuję.?

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi