Skocz do zawartości
prz3m3k

Spowolnienia, lagi, klatkujące się aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nigdzie nie znalazłem konkretnego tematu, wszędzie w tematach raczej tylko wzmianki na temat lagowania S7, a nie chcę robić offtopa, więc założyłem temat. Jak to jest? jedno mówią, że S7 nie laguje wcale bo tak zoptymalizowali sobie cudownie telefon a inni narzekają. Nie wiem czy przypadkiem ja nie mam trefnej sztuki bo mi dosłownie wszystko laguje. Mam Sony X Compacta i Sony pomimo słabszej specyfikacji działa płynnie. Taki prosty przykład, mam czystego S7, oprogramowanie z T-Mobile, od razu jest na telefonie Messenger, loguje się, mam pole do wpisywania wiadomości, wpisuję wiadomość i animacja pojawiania się wiadomości na czacie za każdym razem laguje, klatkuje, jakkolwiek to nazwać, dlaczego na Sonym, gdzie mam zaśmiecony system wieloma aplikacjami ta animacja nie klatkuje? Tak samo z FB, Youtube, Instagramem, przewijanie na S7 klatkuje na Sony nie. Czasami odblokowywanie ekranu potrafi złapać laga. Aha, dziś miałem w rękach kolegi J5 chyba z 2016 roku i tam.. nie było lagów. O co chodzi? Coś nie tak z moim telefonem? może są jakieś ustawienia, które pomogą w płynności wszystkiego? Jakieś wskazówki? Jak to jest u Was? Może powinienem wgrać niebrandowany soft?

Edytowane przez camdell
    Tytuł został zmodyfikowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Akurat Messengera i Facebooka bym tutaj nie porównywał, bo te to i pewnie za dwa lata na S10 nie będą chodzić plynnie, ale inne raczej powinny. Możliwe, że jeśli nic się nie poprawi, to będziesz musiał wgrać na nowo oprogramowanie.

Jak do tej pory aktualizowałeś system? Pewnie przez OTA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

A nie instalowałeś ostatnio jakiś dziwnych apek? Może jakaś aplikacja to powoduje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cholek3 @enesas telefon zakupiony na początku sierpnia w T-Mobile, po pierwszym uruchomieniu zainstalowała się jakaś aktualizacja przez OTA. Później użyłem Smart Switch do przeniesienia wszystkiego z X Compact na S7. Spowolnienia miałem już od samego początku. Najpierw zrobiłem reset telefonu poprzez ustawienia, bez zmian, później zrobiłem full wipe, dalej bez zmian. Wgrałbym jeszcze raz oprogramowanie tylko chyba chcę oryginalne od T-Mobile, bo później nie wiadomo na kogo się trafi i może nie uzna gwarancji. Czytałem poradnik jak zrobić debranding i wgrać XEO, czy jeżeli chciałbym wgrywać TPL to zamiast XEO mam wpisać TPL w pole region w SamFirm a reszta procesu wgrywania oprogramowania się nie zmienia?

@camdell bawiłem się już tymi ustawieniami, nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@prz3m3k
    Tak jest. Zamiast XEO, wpisujesz TPL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zrobić tak. 

1. Wyjmij kartę micro SD. Jeżeli ja posiadasz. 

2. Wybierz w ustawieniach: ustawienia fabryczne. Wyczyścić Ci do zera telefon. 

3. Ustaw na nowo telefon. Przy czym nie używaj do tego żadnych narzędzi. Po prostu zaloguj się na konto Google. Zainstaluj minimalną liczbę aplikacji i zobacz jak telefon działa. 

S7 to dobry i szybki telefon. Nie widać na nim większych ścinek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

A spróbuj wyjąć tylko kartę SD jak masz i zobacz czy problem nie zniknie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatkuje, klatkuje - również tak mam.

I to nie tylko GMaps, ale nawet przy otwieraniu i zamykaniu folderu "Google" :)
    U mnie akurat wyciąganie karty SD nic nie daje.

Edytowane przez misiorwroc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 3.09.2017 o 18:24, BogoWroc napisał:

... S7 to dobry i szybki telefon. Nie widać na nim większych ścinek. 

A widać jakiekolwiek?

@misiorwroc co do tej pory robiłeś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi