Skocz do zawartości
trev79

Tel 5" dla 12-latki (700-1000), złoty kolor

Rekomendowane odpowiedzi

trev79

Prośba o pomoc w wyborze nowego telefonu dla 12latki. Wymagania-żeby się nie mulił, wystarczało miejsca na instalowanie aplikacji, w miarę dobry aparat (przedni też), żeby nie ustępował np. Huawei p8 lite.Taki żeby ostrzył i nie robił rozmazanych zdjęć.Bateria trzymała ze 2 dni. Moje typy:

1/ Xiaomi redmi 4x (+cena/jakość(specyfikacja), 5";- jakość aparatu szczeg. do selfie)

2/ Samsung galaxy a3 2017(+amoled, 4,7"; -zdjęcia na gsmarena słabo wyglądają)

3/ Huawei nova lub nova start

4/ Motorola Moto G4

5/ Honor 7

Najlepiej jakby miał max 5" (5,2" ostatecznie, w tym rozmiarze jest duży wybór). Dlatego ostatecznie Huawei P8 lite lub P9 lite 2017. W przypadku markowych tel. typu Samsung, Huawei trzeba się liczyć z max 2GB/16GB, w przypadku np. Xiaomi można wyrwać tel. 3GB/32GB. Byliśmy w Mediamarkt i najbardziej pasował jej Huawei chociaż wg mnie za duży (dłonie ma spore jak na swój wiek bo jest wysoka).Redmi4x fajny, taki akurat.Galaxy a3, też wielkościowo ok, ekran żyleta ale jej się nie podobał (chyba nie było złotego ;) )Ostatecznie może być biały. W sumie można kupić używany Huawei z serii 2017 :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

To czy zamawiasz z Polski czy z Chin robi różnice ? Widzę, że na gearbest za 900zł jest Mi5s, który byłby ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trev79

Nie brałem kupowania z Chin pod uwagę. Trochę się boję, że coś nie będzie działać mimo, że pisze ver. international.Trzeba się liczyć z ewentualną dopłatą ~250zł? 90% na allegro i tak daje gw serwisową więc w sumie na słowo honoru (nie wspominając o perełkach typu "marża"). Dlatego jak brałem pod uwagę z allegro   to z gw producenta lub od sprzedających SSp z paroletnim stażem i paroma tyś. transakcji.Jak sklep internetowy polski to widzę proline ma dobre ceny.

2/16GB  w obecnych czasach nie ma większego sensu? Bo już widzę oczami wyobraźni: "muli mi się , zacina, nie ma miejsca żeby zainstalować..." ;) Dlatego teoretycznie redmi4x 3/32GB , tylko ten aparat trzeba by przeboleć i tyle (chyba że nie ma tragedii).

Czy w galaxy a3 2017 te 2/16GB dałoby radę przy instalacji programów na mSD (na wydzielonej partycji linuxowej) ale tu w grę wchodzi zabawa ze skonfigurowaniem tego itp. Sam bym sobie poradził ale dziecko zaraz będzie jęczeć.

Mnie korci wyrwać na allegro używkę w dobrym stanie Huawei (jakieś lite p9 np.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

Wystarczy, że kupisz w sklepie z przesyłką ubezpieczoną od VAT, cła nie ma na elektronikę.
    Np w GearBest przesyłka Priority Line, na Goldway HongKong przesyłkę DHL lub banggood etc ;)
    Jak coś mogę pomóc na priv.
    Celowałbym w Xiaomi Redmi Note 4 lub większy odpowiednik Note 4X w wersjach 3/32, radzę unikać 2/16 oraz telefony z procesorem MediaTek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trev79

Wybór raczej padł na Redmi 4x 3/32GB, gdzie polecacie kupić w necie, można tu podawać linki do allegro, sklepów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

@trev79

Do OLX, Allegro można. Do większości sklepów także. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trev79

1/  http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-pro-3-32g-gold-zloty-eu-globa-i6927495489.html

2/  http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-32-3gb-gold-eu-gw-24h-z-pl-fv23-i6889753510.html

3/ http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-3-32-gb-dualsim-lte-gw24-fv-z-pl-i6926653940.html

4/ http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-eu-32-3-snapdragon-gw24-vat23-24h-i6870516158.html

5/ http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-3-32-gb-zloty-lte-800-b20-eu-i6846555151.html

6/ http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-pro-3-32gb-gold-i6932156993.html

Co do sprzedawców na allegro z racji, że usunęli historię (!!!) sprzed roku to teraz trudniej się połapać. Jednak chyba lepiej u kogoś z np. 5 letnim stażem a np. z 99.5% niż od kogoś z rocznym kontem i 100%?

Edytowane przez Natan
    Usunięto jeden ocenzurowany link - reszta może zostać :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

Musisz wziąć pod uwagę że ktoś może mieć 99.5% ale komentarzy 8000, a ktoś 100% ale zaledwie 500 komentarzy. W takim przypadku przy tej samej cenie skłaniałbym się ku temu pierwszemu. 

Z podanych brałem kiedyś telefon od PLGSM z drugiego linku i wszystko było ok. Co prawda telefon działa, więc nie wiem jak reagują w przypadku problemów ale sama wysyłka poszła sprawnie. Brałem także chińczyka, Redmi Note 4X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trev79

@cayen1

Też miałem brać tu ale zgapiłem w trakcie aukcji cena wzrosła  gdzieś o 30zł. I brak kontaktu tel. - chociaż go nie preferuję ale jakby coś poszło nie tak to lipa trochę. Trzeba mu przyznać, że ma real foto czego innym się nie chce wstawić (!).

Edytowane przez bartekc00
    Odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi