Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja na temat Android'a 8.0 Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dwójka. 
    też

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pasek 2, ale jedynka była chyba na Nougacie albo wcześniej na Marshmallow.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Problem z zasięgiem WiFI  jest a czasem rozłącza się z Liveboxem czy jest problem HW czy SF jak to sprawdzić . Oto wyniki po Aktualizacji do 8.0.0

PS:Telefon kupiony miesiąc temu i od razu zaktualizowany do 8.0.0

Screenshot_20180720-092533_Settings.jpg

Screenshot_20180720-091805_Speed Test.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@Kim-Kolwiek
    bardziej może być problem po stronie routera
    sprawdź konfigurację i na nowo utwórz połączenie z fona od sieci wifi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po "apdejcie" do 8.0 nie zauważyłem żadnych problemów. Sprawdź, czy przy logowaniu się do routera WiFi nie dubluje Ci adresów IP. Może gdzieś warto przypisać je na sztywno.

Poza tym może na jakimś przeciążonym kanale bezprzewodowym działasz. Sprawdź odpowiednim programem i jeśli jest gęsto w powietrzu, to skonfiguruj router tak, by działał na odsuniętym od tłoku paśmie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Wy u siebie zauważyliście znaczącą różnicę na minus jeśli chodzi o długość pracy na baterii? u mnie po aktualizacji jest tragedia :(  może to być spowodowane tym że nie zrobiłem wipe? jeśli tak to czy przywrócenie do ustawień fabrycznych z poziomu telefonu wystarczy do pełnego wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pafelek

Zobacz, co Ci zabiera najwięcej energii. Polecam spojrzeć do zakładki "Bateria". U mnie telefon także gorzej trzyma, na pierwszym miejscu mam "Czuwanie sieci". Stało się tak po aktualizacji. Telefon po wipe i problem jest nadal. Jeżeli u Ciebie coś innego drenuje baterię, to być może wipe pomoże. Jeżeli jest to czuwanie sieci, to moim zdaniem możesz sobie to odpuścić, bo nic to nie da. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    26 minut temu, Sumek95 napisał:

@pafelek

Zobacz, co Ci zabiera najwięcej energii. Polecam spojrzeć do zakładki "Bateria". U mnie telefon także gorzej trzyma, na pierwszym miejscu mam "Czuwanie sieci". Stało się tak po aktualizacji. Telefon po wipe i problem jest nadal. Jeżeli u Ciebie coś innego drenuje baterię, to być może wipe pomoże. Jeżeli jest to czuwanie sieci, to moim zdaniem możesz sobie to odpuścić, bo nic to nie da. Pozdrawiam. :)

Miałem podobny problem z drenowaniem baterii , wgrałem ponownie rom ODIN-em i trochę pomogło ale problem z "czuwaniem sieci" nadal występuje.Po wgraniu od nowa rom-u zrobiłem przywracanie systemu do ustawień domyślnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzecz w tym, że nie mam możliwości postawienia systemu od nowa obecnie, a oddawać do serwisu też mi się nie uśmiecha. Na razie pozostaje mi z tym żyć. Mimo wszystkich problemów, i tak od rana do wieczora bateria mi wystarcza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niesety u mnie też czuwanie sieci zżera najeiwecej baterii, trochę jestem zawiedziony, bo czas pracy miał się wydłuzyć, a nie dramatycznie skrócić, tak samo zachwalanne funkcje AoD dla mnie są nieuzyteczne, i brakuje mi klasycznego (najładniejszego wg mnie) zegara z AoD z poprzedniego softa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi