Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja na temat Android'a 8.0 Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

A najważniejsze, że można pobawić się nieco zegarem ekranu blokady. Przy czym nie piszę o ekranie AoD, ale o ekranie blokady. W 7.0 był obrzydliwy pionowy, a teraz może być poziomy taki i siaki, okrągły i jeszcze inny. Wreszcie nie muszę zmieniać tematu, by mieć zegar w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slveck

Usunięto dźwięk sms przypisany do kontaktu. Trochę dupereli z AoD. Zdecydowanie płynniej działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfm877

Zdecydowanie lepiej trzyma bateria. Reszta bardzo podobna jak było.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zdecydowanie lepiej trzyma bateria. Reszta bardzo podobna jak było.
    nie przy obrazkach aod

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@kfm877  Dobrze wiedzieć o tej baterii, czas na update.

dodana zawartość

Zmian na pierwszy rzut oka może aż tak nie widać, poza kolejną zmianą wyglądu Ustawień (układ został ten sam, zmieniono jedynie wygląd Telefon - informacje), kilku ikon, AoD (jak już wspominał kolega @Qwak1 dochodzi jeszcze zmienione menu ustawień początkowych (to podczas pierwszego uruchamiania telefonu po resecie).

Dodano aplikację LinkedIn (nie wiem po co i jest niemożliwa do usunięcia).

Dodano usługę niestandardową Samsung (opcjonalna zgoda), która może nam personalizować m.in. przeglądarkę Samsunga poprzez oczywiście zbieranie danych ;)

Zmiany w widgecie pogody (dostępny nowy - Prognoza pogody, wybór tła i przeźroczystości).

Zmieniony wygląd Ustawienia ---> Google

Zmiany w powiadomieniach na pasku.

@Sumek95 PiP (Picture in Picture) jest m.in. w YouTube (Ustawienia ---> Aplikacje ---> YouTube ---> Obraz w obrazie)

Edytowane przez radoslawik
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

0. Baterii nie sprawdzałem jeszcze. Telefon nie zdążył się rozładować, więc nie mam porównania, czy trzyma dłużej.

1. Dla mnie ogromną zmianą na plus jest wcześniej wspomniany zegar ekranu blokady. Różne typy, różne kolory, jest świetnie. Niektóre z tych "analogowych" zegarków mają wskazówkę sekundnika, w jednym jest nawet płynąca. A jak chwilowo chcemy mieć czas cyfrowy, również z sekundami, to wystarczy dwuklik na zegarek analogowy i już.

Menu ustawień zegarów blokady jest dostępne w szczegółach ustawień AoD.

2. Do tego rozszerzone możliwości konfigurowania powiadomień: ich ważność, różne dźwięki dla różnych zdarzeń w obrębie tej samej aplikacji, sposoby pojawiania się przy ikonach, czy na ekranie, itp. Można na przykład przypisać jeden dźwięk dla wiadomości sms, a już inny dla raportu odbioru.

3. Developer Mode. We wcześniejszej wersji Androida, po uaktywnieniu, można było go włączać i wyłączać z poziomu menu telefonu, suwakiem. Teraz tego nie ma. Wyłączenie suwakiem tego trybu usuwa go z menu i żeby go ponownie włączyć trzeba znowu męczyć dotykaniem wyświetlacz.

4. Aplikację LinkedIn i inne można po prostu wyłączyć. Ja tak zrobiłem z niektórymi i póki co same się nie włączają.

5. We wcześniejszej wersji Androida, po podaniu pinu telefonu, trzeba było nacisnąć OK. Tu jest opcja wyboru i jak ktoś chce, to OK naciskać nie musi. Przechodzi się dalej zaraz po wklepaniu ostatniej cyfry.

6. W rozwijanym górnym menu panelu powiadomień, tym z ikonkami szybkiego dostępu, pojawia się możliwość bezpośredniego odpalenia WiFi Calling. Nie trzeba już przechodzić przez całe menu i ustawienia telefonu, by ją aktywować. Niepokoi mnie tylko, że przy wejściu w to menu, na ułamek sekundy, czasami zapala się na niebiesko ikonka Nearby - mimo, że tego nie aktywowałem. Mam nadzieję, że telefon sam, bez mojej wiedzy, nie traci energii na szukanie "przyjaciela" w okolicy.

7. Drobne różnice w klawiaturze.

8. Widget Pogody. Na Nougacie, na Samsungu A5 2017, widget nie wyświetlał temperatury odczuwalnej. Na A5/2016, na J7/2017 odczuwalna pokazana była. Teraz, po zmianie systemu, wreszcie i ta informacja pokazała się w pogodzie. Choć tym razem nie zapamiętuje ustawień wyświetlania i za każdym razem po wejściu na pogodę trzeba suwać ekranem, by pokazał informacje, które nas interesują.

9. Odpalony aparat foto. Teraz jedną ikonką na wyświetlaczu rozciągniemy go do fullscreena, zmieniając parametry zdjęcia na 16:9, jeśli standardowo ma ktoś inne, niepanoramiczne, np. 4:3.

10. W ustawieniach wyświetlacza, tryb ekranu adaptacyjny, ma możliwość regulacji balansu koloru pełnego ekranu - od zimnego do ciepłego.

1. A minusem jest na przykład problem z kończeniem rozmowy za pomocą przycisku power. Na Nougacie, przy opcji rozłączania połączenia w ten sposób, power kończył rozmowę już przy pojedynczym naciśnięciu - niezależnie od tego, czy telefon był wygaszony przy uchu, czy na głośnomówiącym - zawsze jeden klik rozmowę kończył.

Na Oreo tak dobrze już nie ma. Gdy ekran jest podświetlony, to naciśnięcie power rozmowę kończy. Ale mając telefon przy uchu, gdy ten jest wygaszony, pierwszy klik power budzi telefon, a dopiero drugi rozłącza rozmowę. Jest to nieco kłopotliwe i powoduje, że zakończenie rozmowy przy uchu musi być realizowane przez dwuklik.

A jak ktoś z przyzwyczajenia kliknie raz, rozmowy nie zakończy, a potem szpetnie zaklnie po francusku i rozmówca po drugiej stronie to usłyszy? To może być problem...

Edytowane przez Harry_gda
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam do Was pytanie. Czy tylko u mnie po aktualizacji występuję mocny drenaż baterii przez "Czuwanie sieci"? Po 24 godzinach od odłączenia od ładowarki jego użycie w ustawieniach jest na poziomie 30%(!) nawet. Sama bateria przez to nie sprawuje się tak dobrze jak przed aktualizacją. Ktoś ma podobnie, albo może ma pomysł, jak to rozwiązać? Z góry dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam do Was pytanie. Czy tylko u mnie po aktualizacji występuję mocny drenaż baterii przez "Czuwanie sieci"? Po 24 godzinach od odłączenia od ładowarki jego użycie w ustawieniach jest na poziomie 30%(!) nawet. Sama bateria przez to nie sprawuje się tak dobrze jak przed aktualizacją. Ktoś ma podobnie, albo może ma pomysł, jak to rozwiązać? Z góry dzięki.

u mnie z obrazkiem aod w nocy znika 10% z baterii a przed aktualizacją ubywało tylko 3, tylko że ja na noc wyłączam internet

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sumek95 Odczekać kilka dni lub jeśli po tak dużej aktualizacji z softu na soft (7.0 - 8.0.0) nie robiłeś resetu do fabrycznych to nawet wypadałoby go zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywałem Odinem, robiłem full wipe, nie używam AoD, na noc wyłączam internet - i nie zauważyłem wielkiej różnicy w obsłudze baterii. Raczej trzyma podobnie, a już na pewno nie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi