Skocz do zawartości
Linkyop

A5 (2017) | Dyskusja na temat Android'a 8.0 Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy u szanownych kolegów po zainstalowaniu np. wigeta z pogodą i zegarkiem to godz. aktualizuje się samoczynnie bo w moim przypadku jakikolwiek zainstalowany dodatkowy zegar na ekranie głównym nie aktualizuje się samoczynnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Częstotliwość aktualizacji pogody możesz ustawić w opcjach widgeta.

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz wspominając o aktualizacji zegarka? Godzinę i datę możesz ustawić sam, albo może aktualizować się sama z sieci. Najczęściej robi to przy włączeniu telefonu i logowaniu do sieci operatora, włączeniu dostępu do internetu. Nie wiem z jaką częstotliwością aktualizuje się sam będąc ciągle w sieci gsm/net...

Czy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi jak piszesz 

bo w moim przypadku jakikolwiek zainstalowany dodatkowy zegar na ekranie głównym nie aktualizuje się samoczynnie

??

Czy to znaczy, że ciągle pokazuje tę samą godzinę?

Edytowane przez Harry_gda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da sie ustawic zeby AoD nie zmieniało miejsca co każde zablokowanie ekranu? Chiałbym, zeby bylo wyswietlane w miejscu przeze mnie wczesniej ustalonym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Maniek.k Nie, po to zmienia położenie, żeby jednych i tych samych pikseli nie "męczyć." Zegar i tak co minutę zmienia położenie co kilka pikseli.  Wiadomo, że to nie wypalanie na poziomie 100% jasności na fullscreen, ale nadal to AMOLED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Harry_gda

Jeśli chodzi o mój wpis to chodzi mi o to, że po zainstalowaniu  jakiegokolwiek wigeta z godzina i umiejscowienie go na ekranie głównym pokazuje on godz. np 9:00 w której to został zainstalowany na ekranie i po nawet 2 godz. powinien pokazać godz. 11:00 a na wigecie jest nadal godz. 9:00  ona nie aktualizuje się nadal jest ta sama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@d.marco Z systemowym widgetem też się tak dzieje? Sprawdź osobno widget systemowy z zegarem i osobno systemowy zegar+pogoda. Czy masz włączony jakiś tryb oszczędzania baterii lub czy dodajesz zainstalowane widgety jako aplikacje "zawsze w trybie uśpienia" (Ustawienia ---> Konserwacja urz. ---> Bateria). Czy używasz Samsungowego launchera? Podaj jeden z popularniejszych, które sprawdzałeś a może przetestuję w wolnej chwili.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

radoslawik

Np. Classic Next Launcher 3D Theme   tego używałem na poprzednim androidzie 7.01 i było OK 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@d.marco Czyli chodziło Ci o launcher, nie o widget zegara, a to różnica. Nie można pobrać tego co podałeś, bo jest to motyw do Next Launchera 3D, a ten z kolei jest niedostępny do pobrania w Google Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie ogólnie wszystko działa OK (faktycznie szybciej niż Nougat). Nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych, przez co - jak podejrzewam - mam problem z nagłym rozłączaniem połączeń. Wydaje mi się, że problem pojawia się tylko, gdy telefon korzysta z VoWiFI (Play). Teraz weekend i choć bardzo mi się nie chce, to pewnie zrobię ten reset. Oby pomogło. Czy ktoś miał taki problem? Chyba, że problemem jest aplikacja Automatyczna sekretarka (Automatic Call Recorder (ACR Pro).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfm877

U mnie po aktualizacji do 8.0 zassała się nowa wersja Samsungowej aplikacji email i od tego czasu nie synchronizuje mojej poczty w trybie push. Dopiero gdy wejdę w program to widzę że data synchronizacji się zmienia i maile przychodzą. Coś zrąbali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi