Skocz do zawartości
Lepik

samsung System a długie ładowanie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Lepik

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z ładowaniem baterii w telefonie (np. przez 10 godzin nie może naładować 50%), do tego oryginalna wtyczka samsunga podczas wkładania do gniazda czasami styka a czasami nie (wystarczy lekkie ruszenie kablem i koniec ładowania, tak jakby było za luźno). Pomyślałem sobie, ze to płyta główna bo kiedyś zalałem i były jeszcze inne problemy, więc wymieniłem płytkę na nową. Po wymianie problem wrócił po kilku dniach i znowu bateria się nie ładuje a kabel nie dociska..  Więc sprawdziłem inne ładowarki microUSB i na 5 ładowarek w domu działała tylko jedna od LG. Ona działała gdzieś przez 4 tygodnie aż do teraz gdzie znów jest "luz" w gnieździe i ciężko go naładować. 

Ciekawi mnie czy jest to wina systemu, czy mam pecha i dwa razy zepsuło mi się gniazdo ładowania..

Ktoś gdzieś na forum napisał :

czasem potrafi się popsuć /data/flash_image oraz /data/mtd0.img co powoduje miedzy innymi powolne lądowanie się baterii (jak również nie wykrywanie karty SD lub nie bootowanie się systemu i jeszcze parę innych symptomów).

Jest to kolejna hipotetyczna możliwość powolnego ładowania się baterii.

Wyjście - root + s-off i podmiana tych dwóch plików z poziomu fastboot albo przez rmd recovery.

Tylko nie wiem za bardzo czy jest to możliwe więc proszę bardzo o pomoc.

Edytowane przez camdell
    Słownictwo (pkt. 3.2 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi