Skocz do zawartości
Piotrrek

telefon dla studenta! 1000 - 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przepatrzyłem kilka ostatnich wątków i nie znalazłem podobnego tematu

Poszukuje telefonu, którego mocnymi stronami będzie wyświetlacz z dobrą jasnością i przyzwoita jakość dźwięku na słuchawkach. Miło będzie jeśli aparat będzie robił dobre zdjęcia, a przynajmniej na tyle akceptowalne, żeby można było odczytywać zdjęcia treści wyświetlanych na slajdach/rzutnikach.

Obecnie żegnam się z samsungiem galaxy s4 - padł mi głośnik i mikrofon i jeszcze ekran mi doskwiera bo ciut za ciemny...

Zmierzam do tego, że studia wymagają ode mnie dużej ilości czasu spędzanego na nauce... Wiąże się to z tym, że będę wykorzystywał telefon do nauki w tramwaju, autobusie, pociągu ( pdfy, prezentacje multimedialne, informacje wyszukiwane w internecie) itd. Do tego lubię słuchać muzyki, (bez zawężania się w konkretny  gatunek) dlatego zależy mi na dość przyzwoitym dźwięku na słuchawkach. Radio nie jest koniecznością. Nie zależy mi na cyferkach i innych "benczmarkach", wystarczy mi płynne działanie. Jeśli nie ma karty SD to niech ma te 64 gb.

podsumowująć

wymagane:

- dobry jasny, duży wyświetlacz 5-5,5 cala

- przyzwoite brzmienie na słuchawkach

- aparat który robi czytelne zdjęcia ( nie muszą być cudownej jakości)

Mile widziana bateria, która wytrzyma mi ten jeden dzień

Mój budżet to 1000 - 1500 zł ( mogą być używki z gwarancją, jednakże wolałbym nówkę z pełną gwarancją - telefon te 2-3 lata musi posłużyć)

Rozglądałem się za Xiaomi mi5 ( słyszałem, że żywotność baterii jest marna i w okresie pół roku od użytkowania prawie nie istnieje...), lg v10 ( powidoki mnie odstraszają... chyba że jest skuteczny sposób pozbycia się tego...), lg v20 (powidoki i jakieś problemy z zasięgiem...), samsung galaxy s6 64 gb(  chyba najsilniejszy kandydat jak na tą chwilę tylko nie mam pojęcia gdzie mam go dorwać... szukam już jakąś chwilę), lenovo p2( ze względu na ekran chyba najlepszy tutaj?)

Liczę na jakąś waszą pomoc w temacie

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowy budżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

HTC10

BDB AUDIO 

DB APARAT

CZYTNIK

5,1CALA

OP3T

5,5CALA AMOLED

CZYTNIK

ROWNIEZ METALOWE WYKONCZENIE

6GB RAM

BRAK SLOTU MIKRO SD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podbijam wątek. Chciałem się zapytać o dane sprzedaże. Niestety nie znam się na tym i nie jestem w stanie stwierdzić czy to nie jest jakiś fake.... ceny wydają się niesamowicie atrakcyjne...

https://www.olx.pl/oferta/lg-g6-CID99-IDomUFg.html#04d38417c6

Edytowane przez Piotrrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ceny telefonów z przedłużenia mogą być i takie. Ten telefon ostro zjechał z ceny i dodatkowo używany. Nie wiem czy paragon wystarczy do gwarancji ale raczej tak. Ja bym radził jednak kupić nówkę albo łapać okazje. Bo jeżeli chcesz go na około 3 lata to bateria szybko padnie a nie wiadomo czy coś innego też nie siądzie. Oczywiście nie wiadomo jak właściciel go użytkował ale powiedzmy, że był ostro używany i wtedy 3 lata to może być udręka z nim.

Edytowane przez asuslap

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie lepiej wyposażyć się w nowy model z gwarancją producenta/rękojmią. 

W budżecie, który wskazałeś, a może nawet poniżej warto sprawdzić Xiaomi Redmi Note 4. 

Posiada 5'5" ekran, na którym CI zależy, dostateczny aparat i baardzo pojemną baterię - 4100 mAh(!). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak nic tutaj pasuje Honor 8... Spokojnie za 1500 dostaniesz nóweczkę z pełną gwarancją, masz 4 GB Ram, 64 wewnętrznej, bateria 3k mAh, Quick Charge, Dual Sim, wydajny aparat, fotki wychodzą z dobrym kontrastem i szczegółami, wyświetlacz 5,2 cala, czyli taki w sam raz do łapki.

Albo Samsung Galaxy A5 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

A5 nie porównuj do Honora 8 :) W pracy mają służbowe A3 i A5. I bardzo dużo narzekają(właśnie na fotki,mulenie,kilkukrotnie restarty). Tam jedyny plus to bateria. Zdjęcia to bezapelacyjnie Honor. 

Sam mam od czerwca Honora i jestem bardzo zadowolony. Obecnie widzę że w Sferis jest za 1499zl. 

I w PL chyba była tylko 32GB,na allegro chyba import.

Edytowane przez rybus85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 godzin temu, rybus85 napisał:

A5 nie porównuj do Honora 8 :) W pracy mają służbowe A3 i A5. I bardzo dużo narzekają(właśnie na fotki,mulenie,kilkukrotnie restarty). Tam jedyny plus to bateria. 

Nie porównuję, podałem jako inny model do zapoznania się. Ale z tym muleniem to trochę Twoi znajomi przesadzają ;) Jakoś tego nie odczuwałem. Znam osoby którym z jakiegoś powodu Honor się nie podoba i decydowały się na A5... No i w galaxy wg mnie jest lepszy ekran Super AMOLED, wspomniany przez Ciebie lepszy czas pracy na baterii, wodoszczelność, tryb "Always On Display".A

Suma sumarum Honor mocniejszy.

21 godzin temu, rybus85 napisał:

Sam mam od czerwca Honora i jestem bardzo zadowolony. Obecnie widzę że w Sferis jest za 1499zl. 

To kolejny plus tego modelu, cena od roku praktycznie się nie zmieniła, nie spadła jakoś mocno, czyli popularność nie spada ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999

Lenovo P2 trzyma dwa razy dłużej na baterii od pozostałych. 

Do tego jest świetnie wykonany, chłodny, bez throttlingu,  ma metalową obudowę, bardzo dobry głośnik.

Edytowane przez Edi999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adnet

Moto z Play

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi