Skocz do zawartości
Lukasz_v2

WiFi-Calling, VoLTE - Dyskusja, opinie, pytania itp. - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

p2225

Różnica będzie jak będziesz rozmawiał z osobą także posiadającą VoLTE/WiFi Calling/Aplikację WiFi Calling. Rozmowy będą odbywały się w wyższym kodeku Full HD Voice 23,85kb/s. Bez tego najwyższy kodek to HD Voice 12,65kb/s. Powinno być to widoczne w service menu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rycek0

Szczerze, to tak naprawdę na tą chwilę dodatek którego ciężko będzie wykorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 28.07.2017 o 13:46, andx napisał:

Ok. To daj znać, czy to nie pic na wodę, fotomontaż.

Niestety, u mnie ani VoLTE, ani Wifi Calling nie działa. 

18 godzin temu, rycek0 napisał:

Mam uruchomione volte i podczas dzwonienia nie przełącza na h+ tylko cały czas jest lte.

U mnie, niestety przełącza. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

Nawet Play pomimo tego, że wdrażanie WiFi Calling zaczął z LG G4 nie ma tej usługi na telefonach bez brandu. Mają ją dopiero pierwsze najnowsze Samsungi bez brandu. Próbowałem i system mi uruchomił WiFi Calling po wysłaniu SMS'a aktywacyjnego i nie wywalił informacji, że telefon niezgodny. 

Niby VoLTE/WiFI Calling nie działa bez brandu, ale LG G6 już teraz sam wie jakie ustawienia ma zaznaczyć w Hidden Menu:

Dla kart Play od razu po uruchomieniu telefonu zaznacza:

Spoiler

Screensho_qhrhqeq.png

A dla Orange: 

Spoiler

Screensho_qhrhqea.png

Sieć O2 w Niemczech obsługuje VoLTE na LG G6 bez brandu, czyli szeroko pojęta możliwość jest :)https://hilfe.o2online.de/docs/DOC-3007-community-wiki-volte-wie-telefoniere-ich-im-lte-netz#jive_content_id_LG )

Edytowane przez p2225

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

A dziwne ze jak była u mnie aktualizacja to na sofcie baz brandu pisalo w liście zmian vollte :), wifi calling póki nie zrobią aplikacji chyba nigdy nie będę mieć bo mam tel zza granicy ale da się przeżyć i tak już bardziej używam internet niż wszytko inne :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

U mnie aplikacja WiFi Calling od Orange działa na LG G6, ale musiałem zainstalować ją z pliku, a nie poprzez Google Play. Jakość dźwięku jest taka sama jak w normalnych połączeniach, więc nie mam już takiego problemu jak z LG G4s gdzie dźwięk był "spłaszczony" i jakby oddalony. 

Jeszcze jedną rzecz znalazłem w Service Menu. Dla Orange jest dodana konfiguracja IMS w spisie APN. Nie ma tego APN w normalnych ustawieniach sieci. Dla Play nie ma w obu opcjach.

Spoiler

Screensho_qhrnaha.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dwksc

W sprawie VoWifi i VoLte dla niebrandowanych telefonów

Szanowny Panie, 

dziękujemy za kontakt z naszym działem. 

Uprzejmie informujemy, iż funkcja VoWiFi jest funkcją która jest udostępniania przez operatorów i w telefonie niebrandowanym nie będzie to działać. Telefon LG G6 nie wspiera funkcji VoLTE. Sygnał LTE w swojej specyfikacji służy głównie do szybkiej transmisji danych pakietowych, czyli do połączenia z internetem. 

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 

Z poważaniem, 
    Paweł Nowak 
    LG Electronics Polska.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 minuty temu, dwksc napisał:

Telefon LG G6 nie wspiera funkcji VoLTE.

Oczywiście jest to nieprawda. Według Orange wspiera, i VoLTE działa na ich sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/WiFi-Calling-na-LG-G6/m-p/44776#U44774

Jak wcześniej instalowałem wersję v10m-ORG od Orange to zmieniła się na v10m-EUR. Posiadała ona już usługi VoLTE i WiFi Calling widoczne na urządzeniach z dystrybucji Orange. Najnowsza wersja v10u-ORG nie zmienia się na soft open w telefonach z wolnego rynku i działają na nim usługi VoLTE i WiFi Calling. Na dodatek transmisja w LTE trzyma się dłużej w telefonie zanim spadnie do 3G. Po zainstalowaniu nie ma żadnych "śmieci" Orange. :D

Spoiler

Screensho_qhsenwa.png

Edytowane przez p2225

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dwksc

Wrzuciłem sobie właśnie soft Orange i nie działa mi VoWiFi ... Telefon mam z wolnego rynku

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi