Skocz do zawartości
Sid Gotama

Padnięty czytnim MicroSD... ale czasami zaskoczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chyba większość z Was wie, motorole z tego działu miewają problemy z czytnikiem kart. Mówiąc wprost czytnik pada i potrzebna jest wymiana płyty głownej.
    Mnie właśnie owa niespodzianka spotkała, niestety root i brak gwarancji, czyli zostałem bez MicroSD... takie życie.
    Mam zainstalowany LineagosOS a ponieważ udało mi się uruchomić dual sim jakoś daję radę, ale do rzeczy.

Szukając informacji o możliwości naprawy czytnika, wszędzie pisali że jedyna możliwość to wymiana płyty głównej, no ok. ale...
    Co jakiś czas aktualizuje LineageOS i zaraz po aktualizacji czytnik działa, tyle że po dobie, dwóch znowu pada.
    I tu nasuwa się pytanie, czy aby na pewno tylko wymiana płyty gł. może ktoś spotkał się z jakimś innym rozwiązaniem tego problemu?

By niepotrzebnie nie zaśmiecać.

Karty MicroSD ma dobrej jakość (sprawdzałem na trzech sztukach) oryginalne Samsung, toshiba i adata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Miałem to samo w LG G3,serwis najpierw wymienił gniazdo karty pamięci ale nic to nie dało ponieważ winien był układ na płycie głównej.Co do Motoroli to miałem raz telefon tego producenta i powiedziałem sobie - nigdy więcej Motoroli :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viruz

Widzę że nie tylko ja mam podobny problem więc nie zakładam nowego tematu.
    Pewnego razu telefon mi upadł... co spowodowało pęknięcie szybki w rogu ale slot na karty działał nadal, aż pewnego dnia odmówił współpracy, niestety po wsadzeniu drugiej karty pamięci, trzeciej, w dalszym ciągu wyświetla komunikat jak w załączniku.
    Telefon jeszcze jest na gwarancji, jak myślicie oddawać? 

problem z kartą.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi