Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Dukeee

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Dukeee

Siema, rejestruje się na forum ponieważ dostaje nerwa. Otóż posiadam telefon Htc One m9, pojawiła mi się jakieś 3tyg temu aktualizacja systemu android, którą odkładałem na póżniej.Jakiś tydzień temu telefon zaczął szfankować przy włączaniu bo nie chciał się właczyć (coś jakby restartował się ciągle) po takich 10 razach kiedy się włączał, zagaszał i od nowa.Włączał się i działał normalnie (wiem bo włączałem go w tym stanie z 6 razy),dziś postanowiłem więc pobrać aktualizacje bo to prawdopodobnie przez jej brak pomyślałem.Kiedy aktualizacja się skończyła pobieranie danych na telefon, wymagane było podłączenie do łądowaki po czym htc wyłączył się i zaczął ją instalować. Na 25% coś się nie powiodło i wyskoczył jakiś wykrzyknik w trójkącie, teraz telefonu nie da się włączyć bo się dyma tak jak wcześniej ale bez skutku (dałem mu 30 min a on cały czas się restartował jak przed aktualizacją).Przy próbie podjęcia działań w tym menu bootloadera nie mam dostępu do download modu (nie mam uprawnień) a do menu recovery gdzie mógłbym go sformatować wyskakuje wykrzyknik.Dodam że nie da się go połączyć bezpośrednio z komputerem ponieważ trzeba to potwierdzić gdy działa, chyba android się popsuł, umarł  ?, spuścić go w kiblu, zanieść do komisu czy da rade to zrobić samemu ?. Bardzo was proszę o pomoc, pytajcie w razie niejasności

Edit: dodam że kiedyś próbowałem go rootować, aby uzyskać uprawnienia, było to dawno (3 miesiące temu) telefon działał bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Poczytaj : 

i spróbuj wgrać metodą z karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dukeee

Przy wchodzeniu w download mode pisze ze nie mam do tego uprawnien czy cos takiego, mimo że pliki są na karcie i robie wszystko jak nalezy

This bulid is for development purposes only Do not distribute outside of HTC without HtC's written permission . Failure to comply may lead to legal action.

Edytowane przez Dukeee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam dostałem dzisiaj teleon HTC M9U z uszkodzonym oprogramowaniem grzebało w nim już kilka serwisów telefonów , próbowali zrobić nowe oprogramowanie oczywiście nieskutecznie

Telefon aktualnie restartuje się na logo HTC , nie wchodzi w recovery , w trybie download mode co sekundę się restartuje , telefon jest widzialny w fastboocie

Więc na początek chciałem ustalić jakie oprogramowanie mam pobrać i tutaj pojawił się pierwszy problem

PS C:\adb> fastboot getvar all
    (bootloader) version:0.5
    (bootloader) ramdump-mode:false
    (bootloader) variant:MTP eMMC
    (bootloader) secure:yes
    (bootloader) version-baseband:
    (bootloader) version-bootloader:
    (bootloader) max-download-size: 0x20000000
    (bootloader) partition-type:cache:ext4
    (bootloader) partition-size:cache:       0x14000000
    (bootloader) partition-type:userdata:ext4
    (bootloader) partition-size:userdata:    0x5e0000000
    (bootloader) partition-type:system:ext4
    (bootloader) partition-size:system:      0x118000000
    (bootloader) serialno:FA62XYJ00925
    all:
    finished. total time: 0.143s
    PS C:\adb>

***SOFTWARE STATUS : MODIFIED ***

*** LOCKED ***

*** S-ON ***

REBOOT

REBOOT TO BOOTLOADER

REBOOT TO DOWNLOAD MODE

BOOT TO RECOVERY MODE

POWER DOWN

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić boot , recovery  i wgrać nowe oprogramowanie byłbym wdzięczny za każde porady .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Który plik instalujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shspl

Witam.

Pobrałem RUU do mojego telefonu, telefon w pętli uruchamiania. Po ok 10minutach od rozpoczęcia instalacji wyrzuca finalnie błąd jak na zdjęciu:

źródło: https://androidfilehost.com/?fid=817550096634758268

Spoiler

2132267000_1508081143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ri100

Witam ponownie po mojej kilkuletniej nieobecności na forum!

Wpadł mi w ręce M9 rzekomo po nieudanej aktualizacji (telefon odkupiony w takim stanie jak opisuję)

Przy próbie włączenia jest 'czerwony komunikat' pod logiem HTC i bootloop.

Vol Down+Power i mam tak:

• Software status: Modified
    • UNLOCKED
    • S-ON
    • Security Warning

Reboot to bootloadrer - Powrót do poprzedniego ekranu

Boot to download mode - Failed to boot download mode. Press volume or down to back to menu. (Napisy na czarnym tle z logiem htc i 'czerwony komunikat')

Boot to recovery mode - Czarny ekran z logiem HTC i 'czerwony komunikat' 'This build is for development purposes only...

Informacje jakie mam od poprzedniego właściciela:

"Po aktualizacji telefon przestał się normalnie uruchamiać"

Na ten moment nic nie robiłem i jestem tutaj żeby się poradzić userów z doświadczeniem w HTC. (ostatni HTC jakiego miałem 'na warsztacie' to był poczciwy Hero ;) )

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pfirst

Witam

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc tu się podpinam

Mianowicie mam problem z HTC M8 który działał super po odblokowaniu bootloadera i wgraniu softa od Resurection, dałem go synowi i dziś wypadł mu z kieszeni na chodnik i już nie chce się uruchomić.

Po podłączeniu do ładowania jest ikonka baterii na przemian z czerwonym napisem

This bulid is for development purposes only Do not distribute outside of HTC without HtC's written permission . Failure to comply may lead to legal action

Nie można wejść w tryb recowery anie komp go nie widzi, da się go jeszcze uruchomić czy to już cegła.

Dzięki za pomoc. pozdrawiam

Paweł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi