Skocz do zawartości
wil3

Folia do Nexusa S - jaką wybrać firmę?

Rekomendowane odpowiedzi

wil3

Jakiej używacie folii na ekran Nexusa S? Ja przerobiłem już chyba wszystkie rodzaje z Allegro i żadna mnie nie zadowoliła. Przetestowałem następujące rodzaje:

1. Folie poliwęglanowe na klej (czasami na przód i tył) - lipa lipa i jeszcze raz lipa. Grube, twarde i jak raz złapią bąbelek, to po zabawie. Trzeba zakładać w laboratorium i na golasa, żeby żaden pyłek się nie dostał pod folię. A nie daj Boże się dostanie i trzeba odkleić - masakra, bałem się że odejdzie razem z połową plastiku z tylnej klapki.

2. Bezklejowe (elektrostatyczne czy coś takiego), supercienkie - miałem taką folię na Desire i byłem BARDZO zadowolony, nie było jej w ogóle widać. Natomiast na Nexusy te folie są po prostu źle przycięte i wystają poza ekran, przez co przy plastikowej ramce folia nie przylega do ekranu - efekt wizualny tragiczny. Być może to wina tego, że w Desire ekran był wyżej/na równi z plastikiem obudowy, a w Nexusach pomiędzy ekranem, a plastikiem jest "rowek".

Sumując, czy ktoś ma sprawdzoną folię, która będzie z kategorii 0.25mm (czasami 0.20mm), bez kleju i z dobrze dopasowanym rozmiarem do ekranu, tzn, folia nie będzie wystawać na brzegach ekranu?

Testowałem no-name'y poliwęglanowe, lux profi, GLO oraz folię z case-mate protector. Nie testowałem invisible shield - nie chciałem inwestować sporej kasy bez potwierdzenia, że jest dobrze dopasowana.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Invisible Shield osobiście odradzam. Miałem i wyrzuciłem, folia gruba, powierzchnia nierówna dodatkowo ciężko przesuwać po niej palcem (o Swype można zapomnieć), źle docięta w okolicy głośnika wiecznie odstawała. Obecnie używam etui i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mogę polecić folię marki brando.Mam na swoim sgs2 i jest idealnie przycięta i bardzo dobrze dopasowała się do ekranu.Bez problemu z tą folią można pisać za pomocą swype tylko nie wiem czy na Nexusa jest już dostępna w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak wszyscy polecacie folie firmy brando ale niestety jest problem nigdzie nie idzie kupić tej foli do tego modelu

myślałem żeby kupić folie dla modelu Galaxy S ale nie wiem czy będzie pasować dla nexusa.. czy w takim samym miejscu są wycięcia na głośniczek kamerę i czujnik światła.

więc czy jest jakaś folie która by pasowała i by była również dobra jak z firmy brando

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na Nexusa jest problem tylko i wylacznie dlatego ze okran jest wygiety, przez to odstaje na dole i na gorze :/ ale da sie zyc, wazne ze dziewczyna go nie porysuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    epol
    2. Bezklejowe (elektrostatyczne czy coś takiego), supercienkie - miałem taką folię na Desire i byłem BARDZO zadowolony, nie było jej w ogóle widać. Natomiast na Nexusy te folie są po prostu źle przycięte i wystają poza ekran, przez co przy plastikowej ramce folia nie przylega do ekranu - efekt wizualny tragiczny. Być może to wina tego, że w Desire ekran był wyżej/na równi z plastikiem obudowy, a w Nexusach pomiędzy ekranem, a plastikiem jest "rowek".

Nic mi takiego nie wystaje. Folia z BlueStara oznaczona jako i9020 Nexus. Kilka miesięcy już mam nakleją i jest gicior.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi