Skocz do zawartości
zbychus1111

[Rozwiązany] Pliki zapisane na karcie SD znikają.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem  ze zdjęciami i mam zapisanymi na karcie  po kilku godzinach znikają są szare prostokąty , co dziwne galeria je widzi ale nie można ich edytować ani przesłać,udostępnić. Z muzyką jest tak że chwile po wgraniu jest odtwarzania a później  komunikat o nieobsługiwanym formacie pliku. Tina natomiast zapisany na karcie gra bez problemu.Sprawdzałem na dwóch kartach i jast to samo. Zdjęcia zapisane w pamìęci wew. sa w porządku,to samo z muzyką .Ktoś ma może jakieś sugestie.

Edytowane przez zabka35i
Doprecyzowanie nazwy wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zabka35i

Jakie są to kart ? Możesz spróbować je sformatować z poziomu telefonu. 

Jak na moje ok jednak problem leży po stronie kart pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cenioo

Potwierdzam, wg. mnie również wina kart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
frrancuz

Istnieje szansa że kupiłeś oszukana kartę.

Sprzedają takie 2-8 giga jako np 32 albo 64.

I na taka kartr nagrywasz ale pliki się kasują i nadpisuja na siebie. Muzyka się wysypuje, bo pliki niby są ale zamiast zakmowac np. 5mb utwór, ma tak na prawdę paręset kb

Dlatego po wgraniu dzieją się takie cuda.

Są aplikacje pokazujące prawdziwa wielkość kart po takich modyfikavjach. Jak dla mnie karta do zwrotu, bo to oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem format i dalej jest to samo, żeby mieć pewność co do karty czy mogę włożyć jakąś znalezioną micro sd HC I 32GB class 10 , czy ona odpali w tym fonie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
frrancuz

Zobacz. Najwyżej nie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iMoCks

@zbychus1111 jeżeli jest sprawna to odpali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[mention=435066]zbychus1111[/mention] Kartę sprawdź programem h2testw

Też polecam ten program, miałem.idetyczna sytuację jak kolega wyżej opisywał, sprawdziłem kartę i okazało się że zamiast 32 Gb miała tylko 2Gb, bynajmniej kasę oddał sprzedający na allegro, tak więc nie ma co wierzyć w super oferty
Innym problem jest również podłączanie telefonu do komputera przez protokół mtp, i wszystko jest ok, dopóki nie zaczniemy z poziomu komputera usuwać czy przestawiać folderów, wtedy zaczynają się szopki i po pewnym czasie mogą znikać foldery, zdjęcia czy Muzyka. Z tego co pamiętam jest to ogólny błąd i ten protokół już jest przestarzały więc nie warto grzebać na telefonie za pomocą komputera podłączonego przez kabel USB.

Wysłane z mojego Samsunga S8
przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi