Skocz do zawartości
Gwozdek

stock [EMUI 4.X.X] Zbiór wszystkich wersji Androida 6

Rekomendowane odpowiedzi

milatam

Nie poszło przez TWRP. Właśnie robię go "przyciskami". TWRP nie widział paczki *.app a ja się zakręciłam i zapomniałam że dla TWRP ma być *.zip   :-)  :-)  więc poszło przyciskami.  Na chwilę obecną mam 80% więc za chwilę dopiszę co to za faktyczna wersja i czy bez problemu pójdzie z ADB recovery i reszta.

dodana zawartość

No dobra. Poszło. Pierwszy start w 2minuty. Krótka konfiguracja i mamy w info o systemie :

• ALE-L21C432B636
    • EMUI 4.0.3
    • Data poprawek poziomu zabezpieczeń 5 kwiecień 2018
    • wersja pasma 22.300.09.00.00,22.3
    • jądro 3.10.86-g61fd4bc 8.04.2018
    • wolna pamięć na kompletnie czystym urządzeniu 9.64GB
    • zurzycie RAM na czystym systemie:  system 384MB; palikacje 148MB; wolna 1.3GB
    • 7 aktywnych procesów a w tym 18 usług google=5; android core=1; system android=9; swype=1;system=1;ustawienia=1)
    • 17 procesów w podręcznej (standardowe śmieci google)
    • w opcjach programistycznych bez zmian (ilośc opcji, nowe opcje)

No i teraz ADB:

• włączone są opcje programistyczne i debugowanie oraz odznaczone weryfikowanie apek i reszty dla ADB
    • adb devices =  wyświetla numer seryjny urządzenia i dodatkowy wpis UNAUTHORIZED
    • adb reboot bootloader = error:  device unauthorized  (????????)
      This ADB server $ADB_VENDOR_KEYS is not set.
      Try ADB KILL SERVER if that seems wrong.
      Otherwise check for a confirmation dialog on your device.
    • próbujemy dalej po restarcie fona: adb reboot bootloader - no i teraz wyświetla numer seryjny i wpis DEVICE więc wszystko ok..., wlazł do bootloadera i na szczęście jest UNLOCKED
    • lecimy dalej:  fastboot flash recovery recovery.img   (wgrywam wersję 3.1.1.0) - poszło bez problemu
    • wchodzimy do RECOVERY i wychodzimy (restart> system) i wtedy recovery zapyta czy zainstalować w systemie APKĘ TWRPi resztę związaną z TWRP, śmigamy paskiem w prawo i instalujemy
    • lecimy dalej z Magiskiem - adb reboot recovery  i instalujemy z ZIP magiska... (wcześniej wrzucamy to na kartę), ja wrzuciałam Magiska v16.0 a apkę MagiskManager v.5.6.4  - poszło bez problemów...
    • po instalacji robię WYCZYŚĆ CACHE/DALVIK i ponowne uruchomienie telefonu do normalnego trybu

Root działa. Xposed i Xprivacy poszły bez problemów. Jedyną różnicą jaką widzę gołym okiem to dłuższe uruchamianie. Różnica powstała po wgraniu Recovery. Na stockowym sofcie tel. startował w dokładnie 19 sekund. Teraz jest to 29 sekund i pojawia się pulpit. Jak znajdę jakieś inne różnice to później dopiszę.

dodana zawartość

A więc różnice takie:

• nie działa sklep - nie ma możliwości zalogowania (trwa łączenie z serwerami Google, wystąpił jakiś błąd, ponów później...)
    • nie da się założyć kont na Gmailu/w Google i podobnych, trwa sprawdzanie danych... czekaj, potem błąd, połącz się później
    • poprawiono obsługę przenoszenia ikon na pulpicie na inne strony (wcześniej mi dziwnie ikonki cięło i nie bardzo chciało przenieść ikonkę "złapaną" na inną stronę, teraz jest ok)
    • podczas instalacji frameworka w wersji 58 w xposed po restarcie i zainstalowaniu w TWRP złapał bootloopa, 15min z logo Huawei i nic. Przycisk POWER i restart i wtedy wstał normalnie. XPOSED działa...
    Edytowane przez milatam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Z problemami po takich modyfikacjach zapraszam do działu Pomocy Technicznej ;) Ten wątek jest poświęcony niemodyfikowanej wersji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    milatam

Moja to była wina. Wcześniej coś przekombinowałam ale już nie dojdę co i z czym. Zerknęłam w pamięć wewnętrzną i pomimo instalacji (trzy krotnej) systemu widnały tam stare foldery i smieci po KingoRoot.

Wyczyściłam zatem wszystko od A do Z w TWRP, pełen format wszystkiego co znalazłam. Postawiłam raz jeszcze system od początku tak jak wyżej napisałam i teraz jest już cacy. Zero najmniejszych problemów z telefonem od chwili wgrania softu. Działa sklep, wszystko działa prawidłowo. Po czyszczeniu zniknęły smieci po KingoRoot którego użłam na starcie przygody z P8 Lite. Nie mam bladego pojęcia dlaczego to zostało! Widocznie czyszczenie dalvik/cache nie usuwa wszystkiego.

• kolejna dobra zmiana w stosunku do B500 to dłuższe trzymanie baterii. Wczoraj bez problemu udało mi się siedzieć w necie pół dnia w LTE. Zaczęłam o godz. 11 a skończyłam o 17 i zostało mi jeszcze 41% baterii
    • szybciej wyłapuje sieć 3G po starcie telefonu, wcześniej trwało to ok. 2>3 sek. od pojawienia się pulpitu zanim wskoczył zasięg, teraz wskakuje po sekundzie
    • wydaje mi się że zasięg LTE się polepszył. Zawsze miałam 2,3 kreski, teraz mam często 3 lub 4 w tym samym "fotelu" że tak powiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, milatam napisał:

czyszczenie dalvik/cache nie usuwa wszystkiego

No nie usuwa. To tylko czyszczenie pamięci podręcznej. Możesz to sobie czyścić kiedy chcesz i nie utracisz nic z ważnych danych. Jedynie aplikacje będą musiały po tym sobie wygenerować nowe pliki podręczne.

Czyszczenie /data usuwa dane (wykonuje reset do ustawień fabrycznych).

Edytowane przez Baron Rafau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    milatam

Ja mam właśnie nerwy bo trochę poczytałam o usługach google. I powiem wprost. Warto zrezygnować z kont google i usług sklepowych w fonie. Apki można sobie z poziomu adb wyrzucić a poczytać o nich na stacjonarne i poszukać gdzie indziej z witaminą. Właśnie testuję P8 Lite z wy* wszystkim co google niby żywot usprawnia. koniec z autoinatalacją śmieci w tle bo mam dość. Google instaluje non stop jakieś bzdury i to w chwili w której mam wyłączone aktualizacje aplikacji. Nic sobie z tego nie robią. Następny śmieć google fit sam się zainstalował i sku* zdążył już zsynchronizować kontakty. Dobrze że nie synchronizuje SIM. I działa sobie taki szajs w tle i nawet nie wiesz że to masz. Won.

Edytowane przez milatam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

[mention=447688]milatam[/mention]

Wiesz, że w ustawieniach google możesz wyłączyć synchronizację?

Chyba, bo w sumie nigdy tego nie robiłem.

Wysłane z mojego OnePlus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem, otóż wyświetla mi się błąd w konsoli i twrp nie instaluje się ..

screen:

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    milatam

Bootloader pokazuje czerwony napis UNLOCKED?

dodana zawartość

Zmień jeszcze nazwę twrp.img na recovery.img i spróbuj raz jeszcze.

dodana zawartość

Ps. recovery.img masz mieć w katalogu w którym jest adb minimal

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam szukam softu ALE-L21C432B634 dual sim. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Znajdziesz w aplikacji Firmware Finder.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi