Skocz do zawartości
famous182

Czy warto inwestować w wymianę baterii ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bateria w moim 6p nie jest już tak sprawna i wytrzymała jak kiedyś, widzę na allegro że bateria kosztuje około 150 zł plus montaż, myślę że w 200 zł da radę się zamknąć. Pytanie czy warto ? Wymieniał już ktoś ?

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile wytrzymasz z tym telefonem. Dwa, trzy lata? Jeżeli tak to wymieniaj.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym że (ostatnio nie) ale jeszcze w ciepłe dni telefon potrafił się zresetować nawet 2-3x pod rząd i nie wiem czy długo jeszcze pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

Też się nad tym zastanawiam. U mnie doszedł jeszcze problem przedwczesnego wyłączania się telefonu. Napięcie baterii bardzo zaczęło spadać. Jest już na tyle niskie, że poważnie obowiam się, czy Nexus da radę funkcjonować w niskich temperaturach :/

Z jednej strony z telefonu byłem zadowolony, a z drugiej wymieniać baterię tylko po to, by za rok historia zatoczyła koło ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się chyba narazie wstrzymam bo nie pali się, zobaczymy jaka będzie cena za pixela 2 i wtedy podejmę decyzję :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shumitu

@famous182  @MikiGry warto wymienić. 

Na allegro nie dostaniecie dobrej baterii. Huawei nigdy nie sprzedawał baterii OEM, można dostać albo bliźniaczo wyglądający zamiennik, albo baterię z demontażu. U nas na allegro nic ciekawego i wartego uwagi nie ma.

http://www.cellephone.de/en/cell-phone-accessories/battery/google/cellephone-battery-li-polymer-for-huawei-angler-replaced-hb416683ecw/a-5844/

Do dwóch tygodni czekania, ale warto. Wymienić można ją samemu jak nie ma się dwóch lewych rąk. Wystarczy do tego suszarka, 3-4 ostre picki gitarowe, cienki nożyk do tapet i przyssawka, która ułatwi odciągnięcie ekranu od obudowy. Całość zajęła mi około ~45 minut.

Accubattery pokazuje 92% zdrowia, czas na ekranie na 8.0 około 4h SOT, na nougacie było lepiej.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@shmitu

Zastanawia mnie tylko, czy bateria za rok znowu nie będzie nadawała się do wymiany :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tical

@shumitu

Wymieniłeś baterię na nową i AccuBattery pokazuje Ci zdrowie 92%?
    To albo ten program to chłam albo bateria jest nie najlepszej klasy.

U mnie program pokazuje zdrowie 91%..., a telefon mam od marca 2016, czyli już 1,5 roku.
    Także coś tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shumitu

@Tical ten program swój wynik opiera na cyklach ładowania, rozładowywania i czasie na baterii. Wynik jaki pokazuje można traktować raczej jako duże przybliżenie. Zamiennik, który włożyłem nie był najlepszej jakości - lżejsza i fizycznie mniejsza od tej oryginalnej. X-longer przyszedł mi kilka dni później ale nie chciało mi się, przynajmniej na ten moment, ponownie otwierać nexa. Czytając zagraniczne fora średnio ludzie po wymianie mają od 89% do 105% po wymianie, więc nie narzekam. Znajdę trochę czasu i włożę x-longera zamiast tej obecnej.

Przy dużej ilości cyklów ładowania i rozładowania bardziej realny stan baterii pokazuje zakładka "ładowanie" i wynik umieszczony na samym dole.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, już jakieś 3 tyg temu dotarła do mnie bateria do Nexusa 6p, wymiana zajęła mi około 15 min i nie była zbyt trudna, wystarczy cierpliwość i zdolności manualne. Po tych 3 tyg mogę śmiało stwierdzić że bateria która była od nowości po prostu się zużyła, różnica jest kolosalna, mogę włączyć gpsa jechać z 30 min i stracę 5 a nie 30%.
    Telefon jeszcze ani razu nie wyłączył mi się przy niskim stanie baterii jak miało to wcześniej miejsce.

Podsumowując polecam każdemu zainwestować te 30 zł i cieszyć się drugim życiem tego świetnego telefonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi