Skocz do zawartości
famous182

Czy warto inwestować w wymianę baterii ?

Rekomendowane odpowiedzi

glosny

podpiszę się pod rekomendacją kolegi powyżej.

Telefon po wymianie jak nowy, pokazuje pojemność 3800mAh (110%), walczę ze sobą, żeby zgodnie z przyzwyczajeniami nie podłączać ładowarki jak tylko na chwilę siadam.

U mnie było to ok godzinki na wymianę, szkiełko pokrywy aparatu się połamało, ale miałem zapas z Aliexpressu.

Bateria i nowe zaślepki razem kolo 30€.

Zamiast szukać pixela 2 xl w dobrej cenie teraz czekam na pixela 3 xl :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qonrat

Dużo zależy od konkretnej sytuacji , jeśli ktoś chce posiadać dany model przez kilka kolejnych lat , to wtedy na pewno opłaca się wymienić baterię , ponieważ nie wyobrażam sobie , jak w innym wypadku wyglądałoby odpowiednie użytkowanie . Natomiast jeśli ktoś wie , że na przykład pół roku będzie wymieniał telefon na nowy , to wtedy chyba szkoda wydawać pieniądze na baterie , jak i tak niedługo telefon będzie wymieniany , to chyba można przemęczyć się trochę z tą baterią , chyba , że jest ona już w naprawdę opłakanym stanie to tak czy siak nie ma wyboru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo

Czytałem, że w serwisach w Polsce to naszego Nexa za bardzo nie kojarzą nie mają części zamiennych, więc pewnie muszą sprowadzać. Dlatego baterię to trzeba gdzieś na aukcjach szukać i albo samemu wymieniać albo poprosić serwis i pewnie zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shumitu

@Smykoo potwierdzam. Jak zajmowałem się tematem wymiany w moim nexie, żaden serwis huawei w Polsce nie wiedział nawet, że nexus 6P jest produkcji huawei. Proponowali, że go rozbiorą i dopiero będą robić kosztorys. Podziękowałem i sam wymieniłem sobie baterię, bez ich łaski.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Olsztynie w ASO wymiana baterii 130 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupiłem taka: http://gustaf.pl/opis/8331388/huawei-angler--hb416683ecw-3450mah-1311wh-li-polymer-38v-cameron-sino.html. Wymiana w zaprzyjaźnionym serwisie laptopów na przysłowiową  flaszkę. 

SOT'y przed wymianą wahały się od 1:30h - 2:30, po wymianie od 3-4h. Brak nagłego wyłączania na zimnie poniżej 15% naładowania. Więc póki co nie ma potrzeby wymiany telefonu. Trochę irytuje tylko, że Mi A1 mojej pani ma SOT na poziomie 4,5h - 5h  a pojemność baterii przecież mniejsza, wyświetlacz nie znacznie a system podobny......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adnet

Ale tam jest słaby Snap 625 i ekran 1080p, a Nexus ma grzałkę snapa 810 i ekran 2K. Wiec bo sam miałem tego sztosa i 3h SOT to był max, a po 18m-c pojawiły się problemy z baterią jak spadła do ~20%

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi