Skocz do zawartości
acik.milicz

Goclever Quantum 2 500 LITE

Rekomendowane odpowiedzi

Zapotrzebowanie na pomoc ... Jeśli ktoś ma zrotowane urządzenie Goclever Quantum 2 500 LITE czy może mi z niego wyciągnąć dwa pliki tego modelu telefonu ? Plik galerii i ustawień ?

system\app\Gallery2.apk ... system\priv-app\Settings.apk

Problem mam taki iż te dwa pliki zapodane w romach na internecie są z wirusami. Chciałbym je podmienić i spróbować czy rozwiąże to problem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoli udaje mi się doprowadzić telefon do ładu ... testy wgrania oprogramowania zastępczego POZYTYWNE !!!

Obecnie wgrałem z Sansui_U45 ... testuję.

rom1.thumb.jpg.610a74011ba78ad874ae1406cb2bf5d7.jpgrom2.thumb.jpg.d2519054e1c24e2dc4cc8cc71f161820.jpg

JEŚLI ZAKOŃCZĘ ZMIENIĘ TEMAT POMOCY JAKO PORADNIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o jakiś wpis czy są osoby zainteresowane ... żebym się nie ścierał z pakowaniem i przygotowywaniem romu czy jakiejś instrukcji jak to zrobiłem.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Długo szukałem jakiegoś tematu związanego z idiotycznym i zawirusowanym oprogramowaniem Goclever 2 500 lite. Mam nadzieje na jakis update co do oprogramowania zastepczego. Licze na szybką odp. Pozdrawiam

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 20.09.2017 o 20:51, acik.milicz napisał:

Proszę o jakiś wpis czy są osoby zainteresowane ... żebym się nie ścierał z pakowaniem i przygotowywaniem romu czy jakiejś instrukcji jak to zrobiłem.

Bylo by miło gdybys udostepnil rom bez wirusa,ten telefon w chwili obecnej jest bez uzyteczny ,reklamy rozlaczają polaczenie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie ma na necie romu bez wirusa. Po tak długim kombinowaniu z mojej strony jest tylko możliwość podmiany zawirusowanych plików i to rozwiązuje problem. Żaden antywirus nie krzyczy i żadne reklamy juz mi sie nie pokazują. Wszystko działa poprawnie. Romy które znalazłem z innych telefonów działają na naszym GoClever ale są np przekłamania w wartościach baterii. Romy zrobione są pod baterie 1000mAh a nasz ma 2000mAh. Bateria schodzi do zera i tak może na zerze jeszcze długo i długo. Więc z tego romu SANSUI tylko można powyciągać pliki , aplikacji czyste, nie zawirusowane i podmienić je po zrobieniu roota w telefonie.@mandaryn666  ostatnio otrzymał ode mnie wszystkie możliwe pliki ale nie wiem czy udało mu się coś zrobić i czy uzyskał zadowalający efekt.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 13.10.2017 o 23:00, acik.milicz napisał:

Niestety nie ma na necie romu bez wirusa. Po tak długim kombinowaniu z mojej strony jest tylko możliwość podmiany zawirusowanych plików i to rozwiązuje problem. Żaden antywirus nie krzyczy i żadne reklamy juz mi sie nie pokazują. Wszystko działa poprawnie. Romy które znalazłem z innych telefonów działają na naszym GoClever ale są np przekłamania w wartościach baterii. Romy zrobione są pod baterie 1000mAh a nasz ma 2000mAh. Bateria schodzi do zera i tak może na zerze jeszcze długo i długo. Więc z tego romu SANSUI tylko można powyciągać pliki , aplikacji czyste, nie zawirusowane i podmienić je po zrobieniu roota w telefonie.@mandaryn666  ostatnio otrzymał ode mnie wszystkie możliwe pliki ale nie wiem czy udało mu się coś zrobić i czy uzyskał zadowalający efekt.

Dzieki za wyczerpujace informacje ,zabieram sie do szukania romu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie prosilbym Ciebie o te pliki do podmiany tych zawirusowanych

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapodaj email w wiadomości PW ... każda osoba która będzie potrzebowała te pliczki podać email bo są za duże do udostępnienia tutaj. Jeden ma 14 MB i 5 MB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NibaR
    Dnia 20.10.2017 o 12:22, acik.milicz napisał:

Zapodaj email w wiadomości PW ... każda osoba która będzie potrzebowała te pliczki podać email bo są za duże do udostępnienia tutaj. Jeden ma 14 MB i 5 MB.

Witam.

Niestety po zrootowaniu telefonu, zastąpieniu plików gallery2.apk oraz settings.apk telefon wyświetla tylko w koło komunikat 

"niestety, proces com.android.systemui został zatrzymany”.

Próba wykonania twardego resetu kończy się tym samym komunikatem już podczas wybierania menu języka.

Obawiam się iż pozostał serwis goclevera i pogwarancyjna naprawa. 

Czynności powyższe spowodowane były komunikatami od antywirusa iż w pliku ustawienia jest konik oraz w galerii inny.

Sciagaly sobie nastepne koniki bez wiedzy i instalowały rzeczy typu Gstore.apk , bedrock.apk, ora kilka innych , nie mówiąc o wyświetlaniu notorycznie reklam. Zainstalwoalem firewall i zakazalem dostepu programom (zostawilem tylko zaufane) wiec i tak restartowal wszystko i zamykal aplikacje. KOnie nazywaly sie Agent/AP lub AG nie pamietam teraz. 

Pzdr

Robert

edit 20 grudz.

Witam ponownie.

Pomimo mojego osłabienia chęci zrobienia tego telefonu kolega  acik.milicz nie poddał się i "katował" mnie prawie dobę dobrymi radami, pomocą i softem. Walczyliśmy dzielnie (ja mniej ;) ) i dziś w nocy telefon postawiony na nogi - pliki tj. settings.apk oraz gallery2.apk podmienione i telefon działa :) :). Sprawdzony full wersją kasperskiego - bez jakichkolwiek anomalii. 

W związku z tym chciałbym podziękować ww koledze za trud i czas jaki włożył w tę pracę. 

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczyska w innych postach :).

Robert

Edytowane przez NibaR
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi