Skocz do zawartości
acik.milicz

Goclever Quantum 2 500 LITE

Rekomendowane odpowiedzi

Summum

Panowie, jesteście wielcy. Od trzech miesięcy próbuję pozbyć się wirusa z telefonu- właśnie z aplikcji galeria i ustawień. U mnie nie tylko wyświetlał reklamy, ale ściągał programy - jakis supercleaner, superlocker i aplikację o nazwie "settings". Zmienił tez chyba coś w ustawieniach telefonu, bo nie udawało mi się sciągnąc ze sklepu aplikacji banku sląskiego.

Po zainstalowaniu sterownikow do windowsa, komputer nie widział mimo wszystko telefonu przez usb. Rozpakowąłem więc pliki gallery i ustawienia i wgrywałem na dysk google. Stamtąd pobrałem do telefonu. Nie podmieniałem plików ale  zainstalowałem obydwie aplikacje i -odpukac- jak reką odjął.

Dam znać za kilka dni czy działa tak, jak powinno, ale wygląda obiecująco.

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i gitara ;) Cieszy mnie kolejny zadowolony :) Czyli męczarnia nie poszła na marne :) ... to teraz nurtuje mnie takie zapytanie: Czy przypadkiem ten telefon nie wyszedł już z wirusem specjalnie i po jakimś czasie się aktywował... Z samego serwisu ściągamy tutaj rom który już ma wirusa ... Mój tel zakupiony w RTV EURO AGD.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NibaR

Witajcie.

Z moich informacji ( doczytane w necie) wychodzi , iż telefon ukazał się celowo z dziurami i parchami - docelowo do generowania reklam i nabijania kabzy chińskim ludzikom. Niestety luki te zostały wykorzystane i natychmiastowo zeżarte przez cwańszych chińczyków :D. 

Edytowane przez NibaR
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Enoo... to grubo ... dobra ... jak wszystko działa i nie ma zastrzeżeń to zmienię nagłówek i post #13 dam jako #01 ... żeby wiadomo co i jak bo szukałem od początku pomocy a wyszło jak wyszło :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli, że te dziury były od początku? Nie rootowaliście wcześniej? Ja byłem przekonany, że to się wdarło wraz z rootem, więc jestem zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Summum

mój telefon wogóle nie był rootowany.

Kupiłem w euro za 149zł jako zupełnie nowy. Jakieś trzy miesiące było bez problemów, potem zaczęły się pojawiać reklamy zachęcające do zainstalowania aliexpress albo acoorhotels. Potem- sam telefon ściągał - jak juz pisałem- aplikacje supercleaner i superlocker. dodatkowo, pojawiała się aplikacja "settings". Usuwanie sprawiało, że następnego dnia po podłaczeniu do domowego wifi lub włączeniu transferu danych- wszystko pojawiało się od nowa.

Swoja drogą-nie wiecie, czy inne polsko-chińskie marki też tak robią? Na co dzień korzystam z lumii 550, w gry nie gram, przydaje mi sie pakiet biurowy  i bankowość  internetowa. Jak mój bank skończy wspierać wp, będę miał zagwozdkę, a nie uśmiecha mi sie wydawać 1000zł lub więcej na nowy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie jednak było to od początku. Ale metoda działa, u mnie po podmianie tych 2 plików zero reklam i wszystko działa jak należy. Telefon cały czas zrootowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NibaR

Witam.

Minimalizując koszty zalecałbym żeby natychmiast wiedzieć o jakiejkolwiek próbie virusowania telefonu, zakup za banalną kwotę pakietu Kasperskiego - koszt 20 zł na rok ( mogę się mylić o parę zł. - czyli nie wypić jednej flaszki rocznie ;P ). Właśnie ten pakiet poinformował mnie o wszystkim jak i o typach parchów i opisie ich co mogą robić jak i o tym że nie ma możliwości naprawy pliku settings.apk. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są też w Google Play darmowe antywirusy które to wykrywały z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Są też w Google Play darmowe antywirusy które to wykrywały z tego co pamiętam.
    Wykrywały i blokowały lub mając roota usuwały pliki ... I po telefonie było i po dostępie do galerii i ustawień

Wysłane z mojego Philips V377 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi