Skocz do zawartości
acik.milicz

Goclever Quantum 2 500 LITE

Rekomendowane odpowiedzi

NibaR
    9 godzin temu, filip369 napisał:

Tak. A w którym konkretnie miejscu nie działa?

Wejscie w profil i proba wybrania poziomu glosnosci konczy sie zamknieciem ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    7 godzin temu, NibaR napisał:

Wejscie w profil i proba wybrania poziomu glosnosci konczy sie zamknieciem ustawien.

U mnie działa, także problem jest gdzie indziej. Na pewno masz odpowiednią wersję ROMu?

Edytowane przez filip369

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mel

Mamy w firmie dwa takie telefony i z żadnego nie da się korzystać, jeśli włączony jest internet. Jeden telefon próbowałam uzdrowić poprzez podmianę rzeczonych plików, ale chyba były nie pod mój rom. Telefon się wykrzaczył i nie uruchamiał już. Odesłany na naprawę gwarancyjną, gdzie magicy z Goclever wgrali świeży rom ze świeżutkimi wirusami. Teraz mam GOCLEVER_20160516.V07. Czy można zaryzykować podmianę z tymi plikami z instrukcji? Czy może zrobić jak ktoś w poprzednim poście - tylko zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jak ROM nie pasuje (nie wiem, sprawdź), to pewnie muszą być inne, odpowiednie pliki. A nie myślałeś dać w tej sprawie na gwarancje jak jeszcze jest?

Edytowane przez filip369

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mel

Gwarancja się skończyła, ale i tak oni nic by nie poradzili. Wgraliby znowu rom z wirusami, bo oni nawet na serwisie nie mają czystego. Tak naprawdę powinnam odesłać telefony i żądać zwrotu pieniędzy, bo to szmelc jakich mało.

Zainstalowałam obydwa pliki jako aplikacje. Ustawienia były nowe, bo widziałam kolorowe ikonki zamiast białych. Niestety po restarcie wróciła stara aplikacja ustawień i reklamy się pojawiają. Galeria jest wykrywana przez Comodo jako zagrożenie.  Mam roota, więc mogę też podmienić, ale nie wiem czy coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 godzin temu, Mel napisał:

Mamy w firmie dwa takie telefony i z żadnego nie da się korzystać, jeśli włączony jest internet. Jeden telefon próbowałam uzdrowić poprzez podmianę rzeczonych plików, ale chyba były nie pod mój rom. Telefon się wykrzaczył i nie uruchamiał już. Odesłany na naprawę gwarancyjną, gdzie magicy z Goclever wgrali świeży rom ze świeżutkimi wirusami. Teraz mam GOCLEVER_20160516.V07. Czy można zaryzykować podmianę z tymi plikami z instrukcji? Czy może zrobić jak ktoś w poprzednim poście - tylko zainstalować?

Pliki trzeba podmienić uprzednio kasując zarażone, nie instalować bo wtedy jest więcej problemów i cały rom siada. Instrukcja jest tak szczegółowa ze jak czytam te pytania to ... no przepraszam ale noż w kieszeni mi sie otwiera i nie chce mi się odpisywać z pełnym szacunkiem chociaz dostaje powiadomienia o kazdym wpisie. Sam siedziałem godzinami i męczyłem ten telefon i innej opcji niema jak przestrzeganie w jaki rom ładujecie podmianki i musi być telefon zrootowany. A co do romu GOCLEVER_20160516.V07 chyba też przerabiałem i nie pasowały pliki. Ciężko było je podpasować bo to są z telefonu sansui-u45 :) Zawsze możesz zrobić kopie plików starych .... jak nie to ponowne postawienie telefonu. Godziny spędzone są przeokrutnie dłuuugie a leżał u mnie rok zanim sie do niego zabrałem. Jednemu koledze tutaj z wpisów dlugo i namietnie tłumaczyłem krok po kroku na priv i zadziałało. Potwierdził całą moją instrukcję. Więc przestrzegamy i się bawimy w grywanie :)

PS.

1.Guziki głośności, wejście w ustawienia profile glośność również działają u mnie poprawnie.

2.Dwie karty sim ... powiem szczerze nie sprawdzałem. Przy jakiejś okazji sprawdzę ale nie sądzę żeby był problem bo to dalej rom goclevera bez modyfikacji wewnętrznej. Ale sprawdzę przy jakiejś okazji.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Mel Nie no z tym szmelcem bym nie przesadzał - poza głośnikiem, który jest za cichy i się psuje jestem dość zadowolony. Nie jest to zbyt renomowana marka, a poza tą wadą 3 lata jeździ bez problemów tylko musiałem zrootować, powywalać syf, odpowiednio skonfigurować i podrasować. No i używałem pokrowca i folii na wyświetlacz, wielokrotnie mi spadł stąd obdarte rogi. Czyli podsumowując - jak na te symboliczne 3 stówki to bardzo dobry smartfon był swego czasu.
    Jak możesz próbować odesłać telefony i żądać zwrotu to spróbuj - będziemy tu kibicować :)
    @acik.milicz jak możesz sprawdzić, to jestem zainteresowany tematem nadal :) Chociaż i tak zostałem przy jednej karcie, bo Aero2 nie spełniło moich oczekiwań, ale w sytuacjach awaryjnych muszę włożyć drugą kartę (jedna działa w 2G wolniej, więc trzeba zamieniać z główną bo internetu raczej wtedy na niej nie użyje).

Edytowane przez filip369

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@filip369 czym podrasowywałeś ?

A z kartami jest tak w wiekszości telefonów. Jedna obsługuje normalnie 3G druga kieszeń 2G. Mam Philipsa i tez tak jest tylko z tyłu opisane która kieszeń obsługuje te wartości. Z reguły Sim1 powinno być w pełni obsługiwana a Sim2 to 2G.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@acik.milicz szczerze mówiąc nie pamiętam, ale nic spektakularnego - raczej nie wiele rzeczy dało się zrobić, jakieś drobne tweaki dla androida znalezione na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nic co by mnie zaskoczyło :P To mam pewnie to samo porobione i pousuwane ... co nie zmienia faktu że aplikcaje sa za ciężkie dla tego telefonu. Nawet Sklep Play .... ale działa i awaryjnie telefon jest :) jak nówka z kartonika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi