Skocz do zawartości
Matoga12

Brak płynności obrazu -podczas ogladania 4K obraz scina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, także z góry proszę o wyrozumiałość, jeśli coś gdzieś źle zamieściłem. 

Mam problem ze swoją Xperią XZ Premium. Otóż ma ona wyświetlacz 4k HDR, ale podczas oglądania filmów w tejże rozdzielczości na YouTube mam problem z obrazem. Dźwięk  idzie normalnie, a obraz jest zwolniony i się ścina. Gdy wybieram w aplikacji rozdzielczość 2160p wszystko jest w porządku, ale gdy już jest to 2160p 60 HDR obraz nie działa płynnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tak samo na swojej xperii, nie wiem czym to jest spowodowane. Telefon klasy premium a nie radzi sobie z płynnym wyświetlaniem wideo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki macie net? Bo ja korzystam i takich problemów nie mam. Tzn mam jeden przełączając film na 4K buforuje się w nieskończoność czasem wystarczy że wczytam go jeszcze raz i problemu nie mam. Jest to raczej wina aplikacji bo net mam ponad 25 wysyłanie i 50 pobieranie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I u mnie filmy w 4k HDR na YouTube przycinają. Net mam 90 do 100 mega, więc to nie wina netu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wiem czy czasem nie jest to  wina aplikacji ale nie mam gdzie spr innych filmów 4K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodałem dwa zrzuty ekranu. Zacina się tylko jak jest HDR. Samo 4k działa bez zarzutu. A czy to możliwe żeby telefon był po prostu za słaby?  Bo zauważyłem że aplikacja YouTube się przycina podczas oglądania 4k HDR. 

Spoiler

Screenshot_20170918-120557.pngScreenshot_20170918-120538.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Matoga12

Może ktoś to nagrać jak mu zacina bo ja oglądam 4K HDR i nic nie widzę żeby mi zacinało a nie mam czym nagrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Matoga12 Galaxy S8 też przycina przy oglądaniu filmików 1440p z HDR na YouTube więc trzeba poczekać albo na poprawki Google albo Sony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Majestic12

Moim zdaniem to wina aplikacji skoro i na S8 problem występuje. Chodź sam u siebie tego nie widzę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    keiytom

Ja dodam od siebie, że jednak to może też być związane z Internetem, ponieważ prędkość nie jest wyznacznikiem jego jakości. Często łącze np. 15 Mb/s może sprawować się lepiej od łącza 100 Mb/s. Przy sprawdzaniu łącza trzeba też zwracać uwagę na kilka innych rzeczy takich jak ping, opóźnienia powstające w trakcie połączenie, zrywanie połączeń, skoki prędkości, itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi