Skocz do zawartości
Gość camdell

NOTE 8 - Bateria

Rekomendowane odpowiedzi

@Kris90 tylko czy inni mają taki sam soft na pokładzie. Strasznie cięzko jest porównać zużycie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sadek

3 ładowanie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ixion

Wczoraj trzeci raz ładowałem N8, z usb-500mah,  nowe telefony, przez pierwsze 3 razy, staram się ładować jak najmniejszym napięciem, a z teorii wynika ze baterie powinno się ładować prądem, jedna dziesiąta pojemności baterii, czyli w przypadku nota 8 było by to 330mah i trwało by to 10h. Z usb, 500mah, ładowanie trwało 6h od 5% baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kmleon

Jeśli chodzi o baterie, to też mam na razie mieszane uczucia. Dużo słucham przez bluetooth i z jednej strony cieszy, że słuchawki nie zrywają w ogóle łączności z tel. jak to od czasu do czasu zdarzało się przy poprzednim telefonie (P9 plus) niemniej prawdopodobnie dlatego że jest lepiej, to cudów nie ma, musi to być okupione większym zużyciem energii - godzina słuchania i przeglądania netu to 20% baterii mniej - poprzednio kosztowało to około 10%.

Kolejna kwestia to AOD - mam wrażenie że czerpie znacznie więcej energii niż wykazuje w zużyciu - wyraźnie zmniejsza się zużycie baterii po włożeniu tel. do kieszeni - ale żadnych dokładnych testów nie przeprowadzałem.

Poza tym obserwację mam taką że tel jak nic nie robi to żre dużo prądu, w porównaniu do poprzedniego (p9 plus) jest podobnie, niemniej zupełnie nie ma porównania do służbowego iPhone, który jak leży i tylko synchronizuje pocztę (wifi i lte cały czas włączone) to przez cały dzień schodzi z niego najwyżej 5% baterii...

No i oczywiście jak już chcemy się pobawić i trochę poprzeglądać youtube, spotify, netflix i zrobić streaming do TV/chrmoecast - to wtedy już bateria znika w oczach, ale to już dotyczy wszystkich telefonów...

Tutaj chyba bez "międzyładowania" w ciągu dnia się u mnie nie obejdzie, a szkoda....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ixion

Chyba nikt się cudów nie spodziewał, a żebyśmy mieli być naprawdę zadowoleni to baterie powinny mieć z 5000mah minimum w wersjach ,,flat''  Mi przez noc schodzi 2% bat, 2G, bez danych, bo po co mi jak śpię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szuwx

u mnie bateria wytrzymała 12 h pracy, 5h ekran, 2 h rozmowy, trochę navi (40 min), whatsapp 40 min, trochę maili. Ogólnie trochę za dużo zjada synchronizacja. Dramatu nie ma, szału też, ale patrząc na rozmiar wyświetlacza jest ok. Ps sony xz nie wytrzymywała takiego dnia pracy na jednym ładowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ixion

Ja jestem zadowolony, z góry wiedziałem czego się spodziewać , a właściwie myślałem ze będzie trochę gorzej, najważniejsze ze działa dłużej niż mój poprzedni S7.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Obecnie jest trochę za wcześnie na zasadnicze wnioski, dotyczące pracy baterii oraz jej optymalizacji przez system. Obiektywny odczyt, będziemy mieli po około 12 cyklach ładowania. Na razie zapowiada się nieźle.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kmleon

Tak, prawdopodobnie dostaniemy jeszcze kilka aktualizacji, które poprawią trochę czas pracy na baterii. Potem przyjdzie Oreo i wszystko wróci do "normy", czyli czas pracy spadnie do tak małych wartości, że każdy już będzie myślał o następcy, co ciekawe wyposażonego w jednak większą baterię ;)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masi0

Nie mam pojęcia czego oczekujecie, ale ja, co prawda po pierwszym ładowaniu jestem ogromnie zadowolony. 

Wifi w ustawieniu "nigdy", LTE, BT, NFC włączone tak samo jak synchroniacja skrzynek, zdjęć.

Powyłączane rzeczy nie potrzebne typu Knox, powiadomienia push z FB i innych aplikacji z których nie potrzebuję powiadomień

Ekran 1g25

Połączenia głosowe 1g45m

Spotify 1g20m po BT

może nie wiele, ale uzywałem w ten sam sposób S8 i OnePlus 5 i miały identyczne wyniki jak na Note8 więc nie mam się do czego przyczepić

Spoiler

SmartSelectImage_2017-09-22-14-43-47.jpg

Edytowane przez camdell
    Grafiki oraz zdjęcia wstawiamy w spoiler. (pkt 4.11 Regulaminu) Tu poradnik jak to zrobić: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdj%C4%99ciowej-w-spoiler/
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi