Skocz do zawartości
marcin.kasiedczak16121993

Pytania nowego użytkownika/pytania przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin.kasiedczak16121993

Standard. A jakie to ma znaczenie? Przecież to kwestia gustu kto co lubi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bolen

Nie kupuj XZ Premium bo ten telefon posiada wadliwy aparat który powoduje zniekształcenia widoczne na zdjęciach. Sony udaje że problemu nie ma, ale ja i inni użytkownicy dostrzegamy ten poważny problem.

Wpisz w wyszukiwarkę "XZP camera has serious distortion issue" aby zapoznać się z tematem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli oglądacie film na yt 4K macie tak czasem że jak zmienicie rozdzielczość na 4K to film się buforuje buforuje i nic trzeba go zamknąć i od nowa włączyć żeby działał. Problem netu raczej nie jest ping koło  30 ms, download około 40 Mb/s upload 30 Mb/s. Pomijając że niektórzy mają problem zlagowaniem tych filmów u mnie on nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem o jakich zniekształceniach mówisz bo u mnie wszystko działa elegancko telefon super nie wiem co z tym macie tak samo że telefony się wyginają a filmiki jedna wielka ściema jak niby to w ręku się wygina ciekawe jakim cudem skoro w środku jest bateria a baterii już nie złamiesz dla mnie telefon jest mega i tyle,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bolen

Zrób zdjęcie klawiatury od góry a sam się przekonasz. Czekam na zdjęcie które umieścisz pod tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SRX069

To ja bym miał kilka pytań, a mianowicie:

1. Obudowa się rysuje?

2. Jak działa ten laserowy auto focus? W sensie działa jak trzeba czy są problemy

3. Dioda doświetlająca- porównywałem w saturnie z moją Z3 i chyba różnicy nie było, czy osoby które wcześniej miały Zetke też mają takie odczucie?

4. Głośniki - jest jakiś progres względem Z2/Z3?

5. Dźwięk na słuchawkach - w pudełku dostane mh750, teraz też takich używam w Z3 czy odczuje różnice? Ewentualnie jakie słuchawki polecacie oprócz tych co były w prezencie w przedsprzedaży

Edytowane przez SRX069

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    keiytom

@bolen

Dystorsje występują praktycznie w każdym aparacie szerokokątnym nawet w profesjonalnych lustrzankach. Częściowo da się je wyeliminować za pomocą oprogramowania choć też nie do końca, zmienia się w zasadzie ich rodzaj lub umiejscowienie i przez to jest mniej zauważalna. Jej skala zależy od tego w jakiej rozdzielczości będziemy robić zdjęcia, z jakiej odległości, pod jakim kątem, z jakim zoomem... Dla porównania Samsung S8 plus już po aktualizacji oprogramowania ma dystorsje 2 razy wiesze niż S7:

"Wartości dystorsji, które osiągnęliśmy w pomiarach to „beczka” na poziomie 1.42% i 1.43%, odpowiednio dla formatu JPEG i RAW. Są to wartości dwukrotnie większe niż te, które notowaliśmy w przypadku poprzednika, mimo, że dystorsja jest mniej zauważalna. Jest to związane z faktem, że w przypadku Galaxy S7 obserwowaliśmy dystorsję falistę i prezentowaliśmy uśredniony pomiar, z kolei w Galaxy S8 obserwować możemy, książkowe wręcz, zniekształcenie beczkowate. Odnośnie charakterystyki zniekształcenia warto wspomnieć, że w okolicach centrum kadru jest ono praktycznie niezauważalne i zaczyna być widoczne bliżej brzegu kadru."

A tak jeszcze z ciekawości obrazek w spojlerze ma dystorsje? czy to tylko złudzenie?

Spoiler

rownoleglosc2.jpg.b717c7a113c14069e82193dc307880c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bolen
    2 minuty temu, piotrzet23 napisał:

@bolen

Tylko Samsung ma inny problem różową biel i optymalizacja jak wiadomo każdy telefon ma wady nie ma znaczenia czy Sony czy Samsung 

Tylko że problem z różową bielą w Samsungach występuje sporadycznie w niektórych modelach, a w XZP każdy telefon cierpi na zniekształcenia które są widoczne na zdjęciach. Dodam że, XZP jest dobrym tel ale jego defekt fotograficzny dyskwalifikuje go, i uniemożliwia prawidłowe robienie zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi