Skocz do zawartości
pytam

Tapeta sama zmienia się na domyślną

Rekomendowane odpowiedzi

pytam

Dobry wieczór.

Mam Huaweia P8 Lite już ponad półtora roku. No cóż, taki dobry średniak.

Niestety od kilkunastu dni telefon dziwnie się zachowuje (nie przypominam sobie żadnej aktualizacji systemu w tym czasie).

Miałem ustawioną tapetę i pewego razu po odblokowaniu smartfona widzę, że zmieniła się na domyślną - jakiś motyw sieci Plus (telefon jest od operatora).

Ustawiłem ponownie jakąś tapetę wybraną przez siebie i po kilknastu godzinach to samo. Uruchamiałem ponownie telefon, nadal jest problem. 

Tapetę ustawiałem poprzez aplikację Zdjęcia, Galeria, również Ustawienia Nova (używam od roku tej nakładki) a i tak się zmienia samoczynnie j.w.

Nie zmieniam zbyt często aplikacji itd., jedyną zmianą którą dokonałem ostatnio to instalacja https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.thirtydayfitnesschallenge

Apka ma wiele ściągnięć, dobre opinie. Nie widzę powiązania, aby to ona była odpowiedzialna za te problemy.

Doradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyczyść dane "ekran głowny huawei" i nova launcher może pomoże

dodana zawartość

i ustaw wszystko na nowo

sprobuj zmienić też motyw

Edytowane przez Adrian Szymański_398951

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pytam

Dzięki za odpowiedź ale nie mogę znaleźć  "ekran głowny huawei" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykonaj debrand. Najlepsze jest czyste oprogramowanie pozbawione syfu od operatora. Prawdopodobnie dzięki temu pozbędziesz się automatycznej zmiany na motyw plusa.

Edytowane przez Baron Rafau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi