Skocz do zawartości
pawelekdabek

Słaba jakość dźwięku na słuchawkach na romie xiaomi.eu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z najnowszym Miui Polskim może mi powiedzieć jak z jakością dźwięku ma sluchawkach? Pytam ponieważ mam problem będąc na globalu. Mam słuchawki USB C od xiaomi i one grają strasznie słabo a z tego co oglądałem na recenzjach z Chin powinny grac o wiele lepiej. Mam też słuchawki na jack i tu mogę powiedzieć ze nie wymyślam problemu ponieważ wystepuję dziwny Bug. Gdy podlaczam sluchawki i wlaczam jakiś utwór jest on cicho i to trwa jakies 2 minuty. Po tym czasie nagle wszystko robi sie głośne i telefon gra tak jak powinien grać. Niestety to wraca do stanu początkowego zawsze wtedy gdy włączam nową piosenkę lub dostaje jakieś powiadomienie.

Edytowane przez patrikos23
Tytuł wątku poprawiony na zgodny z regulaminem forum (pkt 4.3).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartos38

@pawelekdabek ja mam xiaomi.eu nie mam takiego problemu jak ty chodzi o to przyciszanie utworu na początku ale co do reszty to się zgadza sprawdzałem słuchawki od xiaomi i lg g6 samsunga s8 i po podpięciu przez przejściówkę usb-c graja bardzo cicho a jak włożę do lg g6 przez mini jeck to grają raz głośniej podejrzewam że wina jest w złączu usb-c i przejściówce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze ktos sprawdzic czy tez ma tak jak ja? Włączyć muzykę, potem wejsc w messenger, w jakies okno pisania z kims, napisac jakąś wiadomość i poczekac kilkanascie sekund i zobaczyć czy dźwięk ulegnie jakiejs zmianie. Bardzo byłbym wdzięczny. Ja mam tak, ze muzyka po napisaniu jakiejś wiadomości po kilku lub kilkunastu sekundach staje sie głośniejsza. Oczywiscie mówie tu o słuchawkach.

Edytowane przez pawelekdabek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
matx

Również mam podobny problem. Po podłączeniu jacka do przejściówki muzyka gra raz ciszej, raz głośniej. Jest to trochę irytujące i w sumie na razie jedyna wada, którą zauważyłem. Mi6 używam od mniej więcej 6 tygodni.

Nie cytujemy posta posta poprzedzającego (pkt 4.6 reg). Usunięto zbędny cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest podobnie na odtwarzaczu oraz na soundcloud. Jak dam pauza i później wznowie jest ciszej a nagle bum mega doładowanie.

**Nabazgrane z Mi6**

Power by Qualcomm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na global stable miałem to samo, zmieniłem na miuipolska i jest bajka. Do tego ViperFX który w końcu działa z Magiskiem i już nic więcej do szczęścia nie trzeba.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zajecc

Słaby dźwięk ? A.R.I.S.E. I SwanSong 2.94 więcej tu: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A testowałeś to na Mi6?? Ja po flashu mam problem z Magiskiem, o FC ArkamysAudio juz nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zajecc

Tak, różnica jest spora, szczególnie na słuchawkach Bose quietcomfort 35, nie spodziewałbym się, że ten Chińczyk potrafi wykrzesać z siebie taki dźwięk, trochę mi zajęło ustawienie wszystkiego i instalacja arome ale było warto wszystko czego potrzeba jest tu A.R.I.S.E. Sound System, a dlaczego masz problem z Magisk nie wiem, też mi sypało błędami [ciach] się, wgrałem na nowo przez MiFlash system, global stabile, potem na nowo bootlader - 72h czekania, wgranie xiaomi.eu  najnowszej wersji - root magisk itd. i udało się 

Na forum nie używamy wulgaryzmów, nawet wykropkowanych czy w domyśle. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najśmieszniejsze jest to, że gdy zrobiłem factory reset w TWRP to wszystko ładnie poszło, pojawiła się nawet apka Arkamys która wcześniej sypała błędami, ale nie dało się wgrać magiska. Nie wiem co było powodem. Tak czy siak wróciłem do wcześniejszego układu tzn: Magisk+ Viper4Android + wgrane irsy. Nie mam porównania do A.R.I.S.E., ale na moich Creative Aurvana i dousznych a-jays one, ten zestaw oprogramowania wymiata.
Ktoś jest w stanie powiedzieć z własnego doświadczenia czy jest różnica w dźwięku/jakości między Viper4Android a A.R.I.S.E., z tego co się orientuję to A.R.I.S.E. powstał na podwalinach Vipera.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi