Skocz do zawartości
bubek00

failed to symlink - problem z instalacją romu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

S7 miał być pierwszym telefonem w którym obiecałem sobie nie ingerować w gwarancję. Gdy trzasną mi lekko ekran stwierdziłem, że serwis i tak każde inne uszkodzenie będzie podciągał pod upadek więc postanowiłem już sobie nie żałować custom romów ;)

Najpierw zainstalowałem najnowszą wersję TWPR (korzystałem z TWRP XDA , w późniejszych etapach próbowałem z innymi wersjami lecz nic nie pomogło)

Na pierwszy test wybrałem S8 FULL PORT FOR S7 & S7 EDGE by ambasadii. Przy około 60% instalacji pojawiał się błąd symlink: failed to symlink. Podejrzewałem jakieś uszkodzone pliki lecz pobierałem 3krotnie i za każdym razem to samo, wszystkie wipy i resety robiłem. (w załączniku wstawiam log)

ROM-S8FULLPORT_v5.0.by.ambasadii_(1)_(1).zip.log[1].txt

Następnie próbowałem z S8 Full Ported Rom With Wifi Calling Support And Volte z xda - sytuacja identyczna, również załączam log

Sac23_Custom_S8_Port_V5.zip.log[1].txt

Ostatnią szansę dałem dla [ROM][STABLE][N][7.0][DQG1][21.07.17][SM-G935F/FD/K/L/S/W8] SuperMan-Rom V2.6.0  instalacja przebiegła niby bez problemu ę lecz telefon zatrzymał się na bootowaniu, czekałem 30min (wipy nie pomogły).

Teraz zobaczyłem która godzina, wgrałem 4plikowego stocka i idę spać. Wyszło, że nabiłem flagę na darmo ... ;) 

Czy ktoś będzie w stanie mi pomóc? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bubek00

Hmm ? Rozumiem, że wgrany Stock 4 plikowy i telefon poprawnie wstaje z boota i działa, a każdy custom nie chce się wgrać ? Czy po wgraniu TWRP wykonałeś pierwsze co to format data i następnie wgrałeś plik no-verity-opt-encrypt i po tym dopiero wgrywałeś customa ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Zalecana instalacja ROMU:

1 - pobieramy TWRP (hero2lte)

2 - pobieramy Odin v3.12.3

3 - pobieramy rom i plik no-verity-opt-encrypt-2.2.zip następnie kopiujemy na kartę pamięci EX-SDCARD

4 - aktywujemy tryb programisty na obecnym systemie i włączamy opcję 'enable OEM' - BARDZO WAŻNE!

5 - uruchamiany telefon do trybu 'download mode' i wgrywany za pomocą odina (pozycja AP) recovery TWRP [uwaga musimy wyłączyć autoreboot i po zakończeniu flashowania ręcznie zrestartować telefon do trybu recovery]

6 - flashujemy w recovery plik no-verity-opt-encrypt-2.2.zip

7 - restartujemy telefon do trybu recovery

8 - potwierdzamy "allow modifications"

9 - przechodzimy do opcji wipe i wybieramy format data - wpisujemy "yes" następnie po ukończeniu wipe koniecznie restartujemy telefon ponownie do trybu recovery [UWAGA ta operacja wyczyści pamięć telefonu nie dotykając danych zawartych na  karcie ex-scdard]

10 - potwierdzamy "allow modifications" jeżeli recevory nas o to zapyta

11 - przechodzimy do opcji wipe i robimy wipa data,cache,system

12 - instalujemy rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi