Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

venzer

Wikingowie: wojny klanów - strategia na urządzenia przenośne z Androidem

Rekomendowane odpowiedzi

venzer

Hey, witam wszystkich!

Jako że pogoda nas nie rozpieszcza postanowiłem poszukać jakiejś ciekawej strategicznej gierki MMO na "na nadchodzące długie jesienne wieczory" (czyli takiej w której mogę grać przez neta, a najlepiej na smartfonie lub tablecie).

Po kilku crapp-ach nareszcie znalazłem coś interesującego - mowa tu o darmowe grze strategicznej pod tytułem : Wikingowie: Wojny Klanów.

Gra nie wprowadza żadnych innowacji, opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach znanych z wyżej wymienionego gatunku, lecz to co zaciekawiło mnie na samym wstępie był klimat i spora Polska społeczność graczy.

Przejdźmy jednak do rzeczy i do ogólnego zarysu całej rozgrywki. Akcja gry toczy się w nordyckiej krainie zamieszkałej przez barbarzyńskie klany wikingów. Na starcie otrzymujemy małą (lecz własną) osadę w której to możemy zarządzać grupą poddanych  w skład których wchodzi: wojsko, zwykli mieszkańcy, główne pałac, kopalnie, wieże i mury obronne, warsztaty, farmy itd.

Tym co mnie nieco zaskoczyło, jest fakt że można sterować postacią władcy wioski (Jarlem). Jest to potężny wojownik z własnymi statystykami i drzewkiem rozwoju, co przypomina schemat z innego gatunku jakim jest RPG.

Gracz musi się skupić na 3 podstawowych zadaniach:

• Rozbudowie własnej wioski i utrzymania jej w dobrej kondycji,
    • Nieustannej eksploracji nowych terenów i pozyskiwaniu  nowych zasobów
    • Walce z innymi graczami o wpływy i bogactwa w danym regionie.

Istnieje możliwość nawiązywania sojuszy i łączenia się w duże klany celem jeszcze bardziej spektakularnych podbojów, co sprawia że walki są naprawdę emocjonujące. Interfejs jest łatwy w obsłudze (pomimo braku spolszczenia) i szybko można się połapać co, jak i gdzie.

Jedną z największych zalet dla mnie jest multi-platformowość ( wszystko ładnie działa na androidzie i przeglądarce WWW) oraz klimat który wciągnął mnie na dobre.

Gierka warta uwagi szczególnie dla wszystkich fanów potyczek strategicznych, świata fantasy, oraz dobrej zabawy bez spiny!

Zainteresowanych odsyłam do:

dokładniejszy opis: http://www.kopalniammo.pl/p/wikingowie-wojny-klanow.html

filmik: https://youtu.be/y000Ebd0WUw

Edytowane przez venzer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    venzer

Za pomocą przeglądarki można grać w tą grę na systemie android

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi