Skocz do zawartości
Xantor

Drenujący baterię wkurzający system oszczędzania energii - jak to wyłączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Xantor

Witam,

Od prawie 2 lat mam Galaxy Note 3. Jest to bardzo dobry telefon i nie mam jemu nic do zarzucenia, ale kilka miesięcy temu pojawiła się (chyba od Google) jakaś wkurzająca funkcja oszczędzania energii, która pojawia się początkowo przy 38% baterii wymuszając wręcz podchwytliwym komunikatem wyłączenie Wi-Fi ale nic bym nie miałem przeciwko temu gadżetowi ale gdy nie jestem przy telefonie (już zdarzyła się kilka razy taka sytuacja) to po pojawieniu się tego komunikatu będzie on widoczny cały czas z zaświeconym ekranem do czasu aż telefon w szybkim tempie się rozładuje całkiem. W moim przypadku widziałem komunikat na przykład "Poziom naładowania baterii wynosi 38%" biorę telefon do ręki a tam już jest 22% baterii a minęło może w tym czasie zaledwie pół godziny a może i nie... komunikat pojawia się po cichu bez żadnego głosowego powiadomienia, tak więc można być niemiło zaskoczonym jak w stosunkowo krótkim czasie telefon szybko się rozładuje :/

EDIT: Dane komórkowe nie mają wpływu na uruchomienie tej funkcji, pojawia się ona tylko na Wi-Fi co jest absurdem bo jak każdy wie dane komórkowe dużo bardziej zużywają baterię niż Wi-Fi...

Jak to coś odinstalować albo wyłączyć? Co to jest? Jak to się nazywa? Jakby co mam root.

Screenshot_2017-09-06-22-04-13.png

Edytowane przez Xantor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

To na pewno nie jest funkcja telefonu, wewaliło się z jakiejś aplikacji, która ma też reklamy. Musisz ją namierzyć i po sprawie. Są programy do szukania ads w telefonie ewentualnie na full jak wyskoczy Ci reklama to przytrzymaj dłużej home żeby zobaczyć jak sie nazywa nagłówek procesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Jaki masz rom? Stock czy jakiś mod?

Może zainstalowałeś jakiś program który to powoduje tak jak kolega wyżej napisał?

Poza tym spadek od ok 30% do ok 18% następuje bardzo szybko, przynajmniej ja tak miałem ale nie był to wynik żadnej usterki tylko taki urok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za komunikat ten z tego co pamiętam odpowiada aplikacja Peel Smart Remote TV Guide, która po aktualizacji zaczęła to wyświetlać, wystarczy wejść w ustawienia tej aplikacji i odznaczyć odpowiednią opcję.

W-Y-T-A-P-A-N-E__N-A__G-A-L-A-X-Y__N-O-T-E__3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi