Skocz do zawartości
wikary89

Telefon robi psikusy (odbiera sam połączenia w kieszeni)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój samsung A5 2016 robi mi psikusy gdy trzymam go w kieszeni - gdy ktoś dzwoni to jest w stanie sam mi odebrać połączenie i ktoś mi nagle w kieszeni zaczyna gadać.

Mój brat ma też A5 nowszą wersję 2017 - ten robi sam filmiki i zdjęcia w kieszeni.

Jak to rozwiązać? Bo to bardzo przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wikary89 Macie oboje jakąkolwiek blokadę ekranu: kod, wzór, odcisk? Etui? W A5 2017 jest to wykluczone, bo sam posiadam i jak do tej pory nikt w dziale na forum nie miał takiego problemu. Może niech wyłączy skrót "2xHome" na włączenie aparatu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blokadę mamy - na odcisk i na wzór na takich kropkach na ekranie.  Tylko jak ktoś dzwoni to odblokowywać nie trzeba i telefon sam się odbiera. A przy 2xHome też chyba nie trzeba wzoru.

Etui jest tylko z tyłu, z przodu ekran jest odkryty, mamy założone szkła na ekranie. Może etui z klapką z przodu rozwiązałoby problem, choć wolałbym, żeby mieć tylko z tyłu, bo tak jest mi łatwiej a z przodu jako zabezpieczenie mam szkło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wikary89 No właśnie o to mi chodzi, że 2xHome pomija blokadę, dlatego to może być przyczyną w przypadku brata. W Twoim przypadku może coś z czułością ekranu przy założonym szkle (oczywiście nie ściągaj go, to tylko luźna myśl)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tylko po to 2xHome jest stworzone, żeby z niego korzystać a nie blokować. A szkła nie założyłem z kaprysu, tylko żeby nie zniszczyć ekranu. No to chyba skontaktuję się z samsungiem, może sprawdzą mi czułość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wikary89 Wiadomo, ale jeżeli np. ma klucze w tej samej kieszeni co telefon + włączony skrót to rozwiązanie samo się nasuwa. Tak jak wcześniej napisałem, to była tylko luźna myśl, przyczyna może być gdziekolwiek. Wiele osób zakłada szkła/folie, po to są by można było czymś ekran ochronić, ja to w pełni rozumiem.

Sprawdź:

Ustawienia ---> Dostępność ---> Odbieranie i kończenie połączeń ---> Odbieranie połączeń klawiszem ekranu startowego (kolejne nawiązanie do przycisku Home ;) )

Ustawienia ---> Dostępność ---> Tryb jednego dotknięcia

W A5 '17 można włączyć opcję by nie włączało ekranu w ciemnym miejscu (kieszeni, torbie itp.) Ustawienia ---> Wyświetlacz ---> Pozostaw ekran wyłączony

Podobny problem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, spróbuję, może coś się uda jakoś to rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój model z 2015 jak się jest na klawiaturze nagle zaczyna sam pisać i wysyła smsy z tymi bzdurami. Obojętnie gdzie nie piszę czy to sms czy messanger lub inny komunikator. Przypuszczam że ten cały A5 wszystkie serie i modele mają coś nie tak z ekranem. Dotyk wariuje, może wada fabryczna co jakaś sztuka. Jak ktoś ma spokój to trafił na dobrą sztukę.

Edytowane przez GKruger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi