Skocz do zawartości
Dawid Pankowski

Zdjęcia i filmy - kiepska ostrość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Jest to mój pierwszy post, ale przejdźmy od razu do konkretów. Otóż kupiłem ten telefon głównie z powodu dobrych opinii na temat zdjęć. I owszem na urlopie zdjęcia wychodziły świetne, ale po kilku miesiącach telefon ma bardzo duży problem ze zlapaniem ostrości czy to zdjęcie czy film. Od początku używam trybu auto. Czasami ma nawet problem żeby zrobić wyraźnie zdjęcie jakiegoś dokumentu i po lekkim powiększeniu zdjęcia id razu się rozmywa. Robiłem ustawienia fabryczne aparatu oraz telefonu i nic nie pomaga. Moja 4 letnia z compact radzi sobie 100x lepiej. Telefon jest wzięty w t-mobile, ale słyszałem że z problemami technicznymi można uderzać prosto do Huawei. Szukałem po forach kogoś z podobnym problemem dotyczącym tego modelu, ale bez skutku. Może ktoś doradzić co należy robić w takiej sytuacji? Mieszkam we Wrocławiu. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowa rzecz to może masz zabrudzone/porysowane obiektywy i/lub pod diodą doświetlającą znajduję się czujnik laserowy, może też jest zabrudzony/zarysowany. Jeżeli nie to pisz do Huaweia, w HiCare masz coś takiego jak "Wyślij do naprawy", serwis niby door to door :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nieźle a ja nie wiedziałem co to i odinstalowałem od razu aby nie zasmiecało. No pierwsze co to wyjąłem telefon z etui i wszystkie smugi idealnie wyczyscilem. Bez efektu. Czasami zrobi dobre zdjęcie a przeważnie kaszana przy obiektywie w takim samym stanie czystości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

Kupiłeś telefon bez OIS, to normalne

Aparat P9 jest baaardzo przeciętny w warunkach innych niż idealne światło słoneczne. A brak OIS jeszcze to potęguje i wychodzą własnie rozmazane zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem dużo na temat tego aparatu i telefonu jeśli chodzi o zdjęcia i jakoś nie znalazłem żeby ktoś na aparat narzekał prędzej na procesor.. Ale nie wydaje mi się bo on w takich samych warunkach raz łapie ostrość w moment a raz wogole. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

Czyli brzmi to na problem z brakiem stabilizacji optyki - P9 tego nie posiada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wydaję mi się aby miał coś do tego brak stabilizacji, mi zdjęcia w 95% wychodzą ostre, nieostre są tylko wtedy gdy zadrży mi mocniej ręka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy
10 godzin temu, wojtas104 napisał:

nieostre są tylko wtedy gdy zadrży mi mocniej ręka.

to jest DOKŁADNIE problem braku optycznej stabilizacji. Widocznie OP ma mocniej drgającą rękę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rdy  Ale aż tak? @Dawid Pankowski sprawdź po ustabilizowaniu telefonu np. na jakimś statywie czy problem dalej występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

U mnie praktycznie wszystkie zdjęcia w kiepskim świetle są nieostre, chyba że faktycznie ustabilizuje telefon na czymś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi