Skocz do zawartości
bartekReaper

rom [7.1.2] [LINEAGEOS] Sony themed Android Nougat M-ROM v2.2.0

Rekomendowane odpowiedzi

odblokowywał ktoś ostatnio bootloader metodą ze strony sony? nie ma tam obecnie pliku exe do instalacji sdk tools niezbędnego do odblokowania bootloadera. Jak to ominąć?

Dodana zawartość

Zainstalowałem pre rooted .291 i sflashowałem rom 2.4 zadziałało i wgrał się. Wgrałem TWRP. Wszedłem do TWRP i sflashowałem kernel  12 i  ten plik który miał naprawić bug od wi-fi. No i po reboocie fon już nie odpalił...hard reset nie pomaga. Jedyne znaki życia to migająca na zielono i pomarńczowo dioda podczas podłączenia usb do kompa. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mr.SaTo Wystarczy reflash boot.img z romu. Nie da rady wgrać innego kernela na tym romie chyba że wgrasz od razu SuperSU, jakoś tak. Albo wcale się nie da innego kernela? Sam już nie pamiętam :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy żeby wgrać poprawnie ten rom, to muszę mieć czystego (po flashtoolu) stocka .291,  czy może być np. ta wersja "flashable-prerooted-signed.zip"? Bo już próbuje kilka wersji tego romu Tą od oryginalnego autora [ROM][UNLOCK]CARBON Xperia UI Z3C 2.3.1[BASED ON CARBON-CR-5.1] - ma kernel, tą 2.4 i tą 2.5, ale każda zwiesza mi się do ekranu sony i zatrzymuje po sflashowaniu wi-fi fix. A brak neta z wi-fi to spory problem dla mnie.

... Jeszcze i martwa strefa się u góry toucha zrobila i nie można ściągnąć ustawień ;/

jeszcze raz proszę autora wątku o instrukcję w sprawie naprawienia wi-fi, po wgraniu tego romu . Próbowałem już: sflashować wififix z linku, flashtoolem reflesh, wgrywałem też od początku rom, różne wersje tego romu i dalej jest znikomy sygnał. Może coś po drodze nie tak robię? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mattek

Jak z jakością aparatu na LineageOS? Zainteresowałem się tym customem, może czas przesiąść cię z wysłużonego stocka. Zależy mi jednak na działaniu aparatu, można powgrywać mody jak np. Cyberian?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi